Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zakup Węgla Po Wprowadzeniu Akcyzy


mikar

Rekomendowane odpowiedzi

W praktyce to nie wiadomo. Byłem dzisiaj kupić ze 100kg węgla z wesołej tak na próbę i zastałem kartkę "2-3 styczeń nie prowadzimy sprzedaży ze względu na akcyze". Powiedziałem, że dzisiaj 4, a Pani na to nie wiadomo kiedy będą sprzedawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgiel przeznaczony do gospodarstw domowych jest zwolniony z akcyzy. W castoramie klient, jak kupuje ekogroszek we workach to musi podpisać wydrukowane oświadczenie, że opał kupuje do celów grzewczych. Myślę, że podobnie jest lub powinno być na składach opałowych.

Edytowane przez Miałowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej się już nie dało skomplikować prostej sprawy.

 

http://www.tvs.pl/37414,akcja_akcyza__drozszy_wegiel_i_koks.html

 

Unia każe, sługa musi. . . tak przynajmniej twierdzi ministerstwo finansów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sprawa dla prowadzących działalność gospodarczą pod adresem gdzie mieszkają i kupujących węgiel na cele grzewcze gospodarstwa domowego, a jednocześnie ogrzewających tym węglem siedzibę DG...?

Czy takie osoby mają płacić tą akcyzę, czy nie?

 

pozdrawiam

Robert G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę tu sugerować działań delikatnie omijających przepisy, lecz dobra wola sprzedawcy może problem akcyzy skutecznie zlikwidować ;) . Swoją drogą ciekawe kto ponosi odpowiedzialność w przypadku podania przez kupującego danych adresowych mijających się z prawdą. Czy jest na to konkretny przepis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli firma bedzie odpisywać koszty ogrzewania od przychodu to mogą przy jakiejś kontroli dojść prawdy a jeśli nie to skąd taka pani w okienku ma wiedzieć że obiekty firmy są ogrzewane węglem.poz Hermogenes

 

ps chyba że sam na siebie złożysz donos.

Edytowane przez Hermogenes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam , ja prowadzę kilka składów i handluje węglem . Akcyza to wymógł Unii Europejskiej , jednakże nie podlegamy z tego względu tak jak jest to opisane wyżej pod fiskus z akcyzą lecz pod Urzedy celene w danym regionie. Każde gospodarstwo domowe jest zwolnione z akcyzy co jest poświadczone podpisem na czterech egzemplarzach dowodu dostawy gdzie jest podana data zakupu , dokładny adres odbiorcy i czytelny podpis sprzedającego i kupującego. Za dane klienta umieszczone na dowodzie dostawy odpowiada pracownik wypisujący dowód dostawy. Jeżeli chodzi o frmy to jeżeli nie są pośredniczącym podmiotem węglowym - czyli składem opałowym to muszą mieć naliczoną akcyzę w kwocie 30,46zł na tonę węgla netto do ceny sprzedaży. W przypadku który opisał Pan wyżej iż ma działalność i kupuje węgiel na gospodarstwo domowe i nie płaci akcyzy a ogrzewa z tego węgla pomieszczenia działanośći gospodarczej , oszukuje urząd ceny i w razie kontroli będzie na niego nałożona kara oraz nałożona akcyza za zakupiony towar. Mogą dojść do tego tylko w przypadku kontroli krzyżowej bądz w momencie wliczenia w koszty opału. Oczywiście w naszym państwie jeszcze troche czasu upłynie zanim to wszystko zostanie dograne ale rokowania są nieciekawe , a utrudnienia kolosalne ,a podobno walczymy z biurokracją.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.