Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ocieplenie Bojlera


corak

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś to robiło się metodą ortopedycznąlaugh.gifczyli wata szklana+gips po wierzchu!

Ale mamy epokę tworzyw szt, więc proponuję metodę mieszaną:

1. Przygotowujesz zapasik wełny mineralnej (niekoniecznie nowej-może być z odzysku od ciepłowników) w objętości wyliczonej metodą uproszczoną:

dł.sznurka w dm na owinięcie walczaka kotła x 2dm gr warstwy x dł tworzącej walczaka dm + 1,57 x śr.walczaka2dm2 x 2dm = obj. ocieplenia w LITRACH z naddatkiem na upchnięcie.

2. Ze starych prześcieradeł/zasłon szyjesz 'pokawałkowaną' kopięsmile.gif bojlerka, ale z naddatkiem 3dm na średnicy (to będzie dł sznurka na obwodzie+10dm=obwód pokrowca i do tego 'dennice' z tego samego mat. Zestawiasz całość tak, aby dało się założyć to bez rozkręcania rurbiggrin.gif...

3. Nabijasz to na baniaczek po kolei, napychając starannie wełną min i zszywając grubą nicią zrobione części w całość.

4. Wersja luxtorpeda - wstrzykujesz punktowo piankę poliuretanową (naście zł puszka) przez małe otworki wykonane co 1dm w pokrowcu i starannie ją rozprowadzasz od razu, bo po godzinie będzie skorupa...

I tyle, może ktoś potrafi taniej - wełnę z grempla odradzam z powodu molirolleyes.gif!

PozdrA.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Przygotowujesz zapasik wełny mineralnej (niekoniecznie nowej-może być z odzysku od ciepłowników) w objętości wyliczonej metodą uproszczoną:

dł.sznurka w dm na owinięcie walczaka kotła x 2dm gr warstwy x dł tworzącej walczaka dm + 1,57 x śr.walczaka2dm2 x 2dm = obj. ocieplenia w LITRACH z naddatkiem na upchnięcie.

Wszytko pięknie i bardzo mi się ta uproszczona metoda podoba :P

Teraz tylko trzeba pomyśleć o jakiejś uproszczonej metodzie na wyliczenie "naddatku na upchnięcie" :lol:

Proponuję iść w kierunku ekstrpolacji proporcji siły nacisku w Newtonach na cm2 do wartości energetycznej ostatnio spożywanego posiłku w kcal, czasu jaki od tego momentu upłynął oraz płci i wieku upychacza.

 

W końcu idąc do sklepu trzeba być świadomym ile litrów należy kupić ;)

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak. dyskusja w temacie ocieplenia rozwija się dość gwałtownie

gwałtownie jak spalanie paliwa rakietowego :)

 

ale tak na poważnie.

wełna mineralna

na wierzch wspomniane prześcieradła lniane, może być worek jutowy albo jak masz w okolicy szkółkę roślin ozdobnych kup parę m2 i obciągnij to jutą z roli. na wierzch biały gips (kup dobrej firmy elastyczny to nie będzie pękał)

tak więc myślę że stara metoda ortopedyczna kolegi adamasza jest super i wyjdzie chyba najtaniej. a dodatkowo upaćkasz się cały kładąc gips z ręki :P

możesz też zapytać w sklepach z zaopatrzeniem medycznym-oni mają gotowe opaski do gipsowania. zawijasz moczysz i szlus-ale to dość droga impreza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdy sposób który podaliscie jest dobry ale po co tak utrudniac chłopu zycie,jakies worki ,prześcieradła ,gipsy..ja swój owinąłem wełną 10cm,potem folią i spokój od ponad 10ciu lat..mocowanie to sznurek i taśma.mój wisi w piwnicy wiec estetyka nie ma znaczenia,nie wiem gdzie jego.a jak chce miec ładnie to niech sobie kupi wełnę z folią alu.do tego taką samą błyszczącą taśmę i będzie elegancko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...W końcu idąc do sklepu trzeba być świadomym ile litrów należy kupić ;)

Drogi Kiminero - nie zwróciłeś uwagi, że warstwa ma mieć 1,5dm, a wełna liczona na gr 2dm. I to jest ten naddatek 'kompresjonalny'smile.gif. Swoją drogą, jak się ma takie pasy mocnej tkaniny szer ok.20cm, można owijać je na wełnie - i to bez wzoru algebr; chociaż nawijanie na walec, to doskonały przykład na ciąg arytmetyczny - proponuję ułożenie zadania dziecku do szkoły! W Ameryce za takie upraktycznione zadania mat dostaje się nagrody semestralne. A u nas w szkole zaledwie 'realizujemy program'ohmy.gif. Dodam, że u mnie na strychu jako ocieplacz robi adamaszcool.gifkowa kołdra anilanowa z lat 70tych ub.w. pod którą każdy domownik pocił się jak w saunie - także dopiero teraz znalazłą swe właściwe powołaniesmile.gif.

I napisz jak już zrobisz swój ocieplacz min-max, bo to jest ekologia w końcu!

PozdrA.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.