Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa Grundfos Up15-14B


poranek

Rekomendowane odpowiedzi

Najwyraźniej ZZ nie lubi ssania a tłoczenie dla mniejszych pomp - pompa półcalowa(fi15, p=0,14Bar) nie daje rady sprężynce przy ZZ wstawionym na ssaniu.

To b.ważny wniosek dla instalatorów i amatorów (kiedyś były takie dywagacje o ZZ na forum)cool.gif!

Gratulacje kol.porankurolleyes.gif - Twój sukces dodaje i nam skrzydeł !

PozdrA.

PS Profesor od Mech.płynów powiedziałby pewnie: 'brodzenie łopat wirnika pompy' - ale instalki pewnie by nie zmontowałtongue.gif...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam.

Po mimo że temat się rozwiązał to chciałbym coś dodać ponieważ ten temat dużo mi podpowiedział w przypadku mojego problemu. Ja mam podobny problem. Przed rokiem wymieniłem całą instalację co cwu i kanalizację. Wszystko z pozoru wyglądało dobrze a może ja nie zwracałem uwagi gdyż miałem na głowie wykańczanie niż jakaś tam cyrkulacja. Ale teraz przyjrzałem się jej z większym skupieniem i doszedłem że nie działa. Po oględzinach (ja amator hydraulik) stwierdziłem że ZZ i pompa cyrkulacyjna są podpięte w przeciwnych kierunkach tz. gdy pompa pracuje to ssie z bojlera wodę i przez co zamyka ZZ. Czli w ten sposób obiegu cyrkulacji nie mam. Zmieniłem kierunek pompy i niby miało być ok., ale nie jest . Pytanie moje jest takie czy pracująca pompa w przeciwnym kierunku mogła spowodować zassanie ZZ tak że nie jest w stanie się otworzyć podczas tłoczenia? Chyba że jest zapowietrzona? Proszę o poradę jeśli jeszcze ktoś maił podobny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie pomyślałem o ZZ - jeśli ciężko chodzi, albo sprężynka za mocna na małą pompkę, to pomoże całkowite jej usunięcie; pod warunkiem pionowego ustawienia ZZ tak, aby grawitacja go domykała zamiast sprężynki.

A poza tym dobrze, że dałeś cynk o efektach poszukiwań - odwrotnie niż większość forumowiczów: jeśli już jest OK, to po co z tym zaraz na Forum :rolleyes: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

ZZ mam zamontowany w pionie tak że nawet ciśnienie zwrotne z zasobnika po usunięciu sprężynki zamknie ale ja do tej pory nie mam potrzeby.

Wszystko działa oki. Pompka dział dobrze teraz naprawdę czuję co to znaczy cyrkulacja sterownik włącza o określonych godzinach tak że jak wstaje rano odkręcając kran mam gorącą wodę. Tylko zastanawia mnie czy jak przez cały rok pompa pracowała w przeciwnym kierunku to czy nie wpłynie to na jej żywotność?. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.