Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2 Kotły Jeden Komin


DanielDon

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

Mój problem jest następujący: mieszkam w 2 piętrowej, starej kamienicy na parterze. Ja oraz sąsiad z góry posiadamy kocioł co na węgiel. Problem jest taki, że jesteśmy podpięci do tego samego komina, przez co komin został uszkodzony. Administracja zakazała nam palić w piecu, do póki nie zostanie rozwiązana sprawa z kominem. I tu pojawia się problem, co robić? Widze dwie opcje, budowa komina zewnętrzego lub tez zamontowanie wkładek w obecnym kominie. Zastanawiam się również nad zmianą kotła na elektryczny, który nie wymaga komina. Z tym, że powierzchnia mojego mieszkania to 120 mkw, a wysokość pomieszczeń to 3,5m. Tak więc obawiam się, że ogrzewanie elektryczne byłoby zbyt drogie.

Bardzo proszę o wszelkie sugestie/propozycje rozwiązania tego problemu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj wszystko zależy jaką cenę za kWh energi będziesz miał do zapłacenia w taryfie noc i na ile wyceniasz swoją pracę przy obsłudze kotła na paliwo stałe.Policz ile wydałeś w poprzednim sezonie na ogrzewanie ile zakupiłeś opału 1 kg węgla daje 7,5 kWh energi przy sprawności spalania ok 60 %.poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając że to był miał 6,5 kWh zapotrzebowanie Twojego mieszkania jest na poziomie 45 500 kWh rocznie jaśli uzyskasz taryfę noc na poziomie 0,2 zł za kWh wyjdzie 9 000 zł TO JEST STRZAŁ W NOGĘ poz Hermogenes

ps okropnie zimne to Twoje mieszkanie chyba że grzałeś sąsiada z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji sam sobie strzeliłem wynik trzeba zmniejszyć 60% sprawność pieca miałowego 45 500*0,6=27300 tyle energi poszło w mieszkanie reszta w komin sprawnośc elektryka 100% 27 300*0,2 =5460 teraz wygląda to lepiej, chociaż nie do końca jestem pewien tej taryfy 0,2 zł ale taką podał wczoraj jeden z forumowiczów co ją ma. poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Mam podobny problem ale inny w szczegółach. W kotłowni posiadam kocioł c.o. górniak. W przyszłym roku planuję zamontowac kocioł z podajnikiem . Dotychczasowy kocioł chciałbym zostawić na wypadek awarii nowego. Czy mogę podłączyć obydwa kotły do wspólnego komina w kotłowni na tym samym poziomie?. Jak najlepiej to zrobić ?. Dzieki za radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę podłączyć obydwa kotły do wspólnego komina w kotłowni na tym samym poziomie?. Jak najlepiej to zrobić ?

Możesz podłączyć. Warunek: Jeden kocioł pracuje to drugi jest wyłączony i szczelnie zamknięty aby nie zaciągał do komina lewego powietrza.

Najlepiej w ścianie komina wykonać drugi otwór dla drugiego kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej przez wspólny czopuch, z klapami do zamykania gdy kocioł jest wyłączony z eksploatacji.

post-4692-0-46991400-1384251558_thumb.jpg

Przy odpowiednim kominie mozna eksploatować nawet dwa kotły jednocześnie. W innym przypadku tylko indywidualnie. Zaokrąglenia służą do ukierunkowania spalin aby nie przepływały do drugiego kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.