Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prośba


zenongm

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM SERDECZNIE.

Drodzy koledzy.

Mam prośbę o pomoc w sprawie rozrysowania mi (odręcznie) obiegu cyrkulacji ciepłej wody z zasobnika do kranu.

Mam dodatkowy przewód do cyrkulacji.

W którym miejscu powinna być zamontowana pompka do wymuszania obiegu ciepłej wody ?

Czy ma pchać wodę, czy ma ciągnąć, chodzi mi o zaznaczenie kierunku ?

Czy w takim układzie jest jeszcze potrzebny dodatkowo jakiś zawór jednokierunkowy, aby woda się nie cofała ?

Z góry serdecznie dziękuję.

Pozdrawiam Zenek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie się moja sprawą.

Być może, że nie dokładnie opisałem swoją sytucję o jaką mi chodzi.

Wobec tego przytaczam (cytuje) opis już zawarty na tym portalu, lecz bez schematu poglądowego ?

"Cyrkulacja Ciepłej Wody Użytkowej

Zwykle po odkręceniu kurka trzeba poczekać, aż z rur spłynie schłodzona woda znajdująca się w rurach pomiędzy bojlerem (zasobnikiem), a zaworem czerpalnym, aby po pewnym czasie doczekać się ciepłej wody. Sytuacja taka powoduje straty wody, która była podgrzana, lecz uległa oziębieniu w rurach. Wygodnym i ekonomicznym rozwiązaniem tego problemu, zwłaszcza w dużych budynkach

z bardziej rozbudowaną instalacją wodociągową jest zastosowanie cyrkulacji.

Układ ten składa się z dodatkowego przewodu ciepłej wody łączący zasobnik z najdalej wysuniętym punktem czerpalnym. Ciepła woda krąży w instalacji i po odkręceniu zaworu czerpalnego natychmiast można z niej korzystać. W ten sposób poprawia się komfort korzystania z ciepłej wody. Dodatkowe korzyści to zmniejszenie ilości pobieranej wody oraz ilości powstających ścieków.

Na przewodzie montuje się pompę cyrkulacyjną, która wymusza obieg wody. ..................................."

 

Pozdrawiam Zenek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM SERDECZNIE.

Drodzy koledzy.

Mam prośbę o pomoc w sprawie rozrysowania mi (odręcznie) obiegu cyrkulacji ciepłej wody z zasobnika do kranu.

Mam dodatkowy przewód do cyrkulacji.

W którym miejscu powinna być zamontowana pompka do wymuszania obiegu ciepłej wody ?

Czy ma pchać wodę, czy ma ciągnąć, chodzi mi o zaznaczenie kierunku ?

Czy w takim układzie jest jeszcze potrzebny dodatkowo jakiś zawór jednokierunkowy, aby woda się nie cofała ?

Z góry serdecznie dziękuję.

Pozdrawiam Zenek

a podaj jeszcze model

a kolega adamasz już cię przekierował do nas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W którym miejscu powinna być zamontowana pompka do wymuszania obiegu ciepłej wody ?

Czy ma pchać wodę, czy ma ciągnąć, chodzi mi o zaznaczenie kierunku ?

Czy w takim układzie jest jeszcze potrzebny dodatkowo jakiś zawór jednokierunkowy, aby woda się nie cofała ?

Witam.

Pompa tuż przed wejściem rury cyrkulacyjnej do zasobnika, w połowie jego wysokości.

Kierunek przepływu - pompa wtłacza wodę do zasobnika.

Jeśli pompa nie posiada wbudowanego zaworu zwrotnego, to należy go domontować między pompą a zasobnikiem (strona tłoczna).

Dodatkowo zawory odcinające do ewentualnego serwisu pompy lub ZZ.

Miejsce wpięcia rury cyrkulacyjnej zależy od układu instalacji. Możliwy układ ze zbiorczą rurą cyrkulacyjną ale z zaworami do regulacji przepływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM PONOWNIE.

Jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie i odpowiedź.

Ale jest jeden szkopuł !

Chyba Ty mnie nie możesz do końca zrozumieć o co mi chodzi ?

A zkoleji, ja Ciebie z tego Twojego opisu nic nie rozumiem.

W swojej prośbie starałem się opisać jak tylko mogłem !

Na dodatek dzisiaj wstawiłem cytat, który był na[pisany na tym portalu, lecz bez załączonego szkicu !

Chodzi mi tylko o rozrysowanie :

1 -zasobnika

2 - dwóch rurek, które z jednej strony są połączone z zasobnikiem, a z drugiej strony, jedna biegnie do zaworu czerpalnego, a ta druga jest połączona z tą pierwszą przed zaworem czerpalnym !

Coś w rodzaju bajpasa. i ma za zadanie , po włączeniu pompki skrócić czas oczekiwania na pobranie ciepłej wody z kranu. Mam odległość zasobnika od zaworu czerpalnego - kranu na około 25m.

3 - zaworu czerpalnego - kranu.

W którym miejscu ma być zamontowana pompka ?

Czy dodatkowa ma być wstawiony jakiś (ja to po swojemu nazwie) zawór jednokierunkowy, który uniemożliwi cofanie się zimnej wody ?

Pozdrawiam Zenek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przecież jest to co chcesz

 

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/10359-wymieszanie-wody-w-bjlerze-cwu/page__p__88195#entry88195

 

post 14 masz schemat te strzałki przy napisie PUNKTY CZERPALNE TO WŁAŚNIE BATERIE WANNOWA , PRYSZNIC ,ZLEW itp

Edytowane przez mironw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM BARDZO SERDECZNIE .

Tym razem tak mi rozrysowałeś, że to jest akurat to, o co mi chodziło !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Teraz z tego wszystko już całkowicie rozumiem to jest identycznie jak ja mam poprowadzone przewody.

Tylko podczas przenoszenia zasobnika troszkę w inne miejsce, jakaś grzebka coś mi poprzestawiał i chciałem to sprawdzić, jak to powinno być prawidłowo.

Nie mogłem załączyć swojego szkica , gdyż wysiadł mi skaner.

W takim razie pompkę mam zamontowaną dobrze tylko brak zaworu ZZ.

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam Zenek. Dziękuję za obrazek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.