Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drabinka W Łazience - Problem


djdanhill

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam mały problem z drabinką w łazience. W ubiegłym roku zmieniany był Bojler zwykły elektryczny na Bojler z płaszczem wodnym i elektryką - przy okazji wymieniony został grzejnik zwykły żeliwny na drabinkę i pojawił się problem.

 

Wygląda on następująco: po napaleniu w piecu (stara instalacja z piecem CAMINO - bez pompki - wiem zabytek) grzejnik nagrzewa się normalnie, lecz jak w bojerze ktory znajduje się obok niego woda się zrobi gorąca to drabinka zaczyna stygnąc od dołu. Mimo tego ze w górnej częsci drabinki jest tak wysoka temp. ze ledwo można się jej dotknąć to dolna część jest lodowata. Gdzie może się tu znajdować problem

 

Co zmienić aby drabinka cały czas grzała całą swoją wielkością - nie ma możliwości założenia pompy

A tu zdjęcia pokazujące całą tą sytuację - jak to specjaliści podłączyli.

 

 

dsc73501024x768.jpg

 

dsc73511024x768.jpg

 

dsc73521024x768.jpg

 

 

Moje przypuszczenie jest takie - drabinka jest podłączona z bojlerem na powrocie - co widac na zdjeciu - wydaje mi się ze jak w bojlerze jest gorąca woda tamuje ona swobodny spływ wody z drabiki i stad cała ta sytuacja - ale jestem laikiem dlatego prosze o pomoc.

 

Nie wystraszyć się łazienki - jest przed remontem - nigdy nie ma na to czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , a może zawór na powrocie nie do końca jest otwarty , a po za tym czy nie słychać powietrza , lub przelewającej się wody ,bo nie widze ani odpowietrznika ani zaworów odcinających bojler.( ile ty płacisz za prąd )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki zawór ja powrocie ? - nic takiego nie mam na tej miedzianej rurze. Powietrza nie słychac (jak sie rozpala to drabinka grzeje cała dopiero w chwili gdy woda w bojlerze jest nagrzana na maxa to przestaje grzac) Odpowietrznik jest na drabince i jest wyciagniety jeden obok kratki wentylacyjnej (2 zdjecie) jest gips :) i obok niego widac rurke miedziana z odpowietrznikiem automatycznym - tak mi to hydraulik tłumaczył.

 

A o co chodzi z tym pytaniem o prąd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

 

Temat odgrzebany ale niestety dalej aktualny ktoś ma jakies pomysły jak rozwiązać problem z drabinką. Zauważyłem jeszcze jedną rzecz jak drabinka przestanie grzać i spuscimy troche z niej wody poprzez odpowietrznik to po paru minutach drabinka częsciowo znów zaczynać grzać. Gdzie szukać błędu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymien zawór zasilający na załor o pełbym przelocie i powinno chodzić ,podejzewam ze inne piony mają mniejsze opory i woda idzie w inną czesc instalacji a tu niekoniecznie ,wymien zawór nawet na kulowy ze sróbunkiem i będzie ok ,jeśli to nie pomoze to będziemy szukać co się dzieje gdzies insdziej ale na pocztek to bo ten chiński zaworek ........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówimy o zaworze na gorze tym który ustawia się moc grzejnika ? musze poprosić jakiegoś speca aby to zrobił bo sam pewnie nie dam rady. Wszystkie inne grzejniki pracują normalnie nie ma problemu z grzaniem tylko ta drabinka.

dasz rade zrzucasz wodę ,okreszasz tą duza nakrętkę ,następnie wykręcasz zawór nawijasz np. teflonem i wkrecasz nowy a ta duża nakrętka do nowego zaworu będzie pasowała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed samodzielnym montażem sprawdziłbym najpierw czy korpusy zaworów są tej samej długości. Jeśli będą się róznić, to poważniejsza przeróbka, bo tolerancji to ty tam nie masz.

Jeżeli będą identyczne, to spokojnie dasz radę i satysfakcja gwarantowana.

Edytowane przez kiminero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to nie wina tego zaworka.

Zauważ że grzejnik nie grzeje wtedy gdy w bojlerze jest wyższa temp.niż na kotle.Bojler staje się "kotłem".To zakłóca kierunek przepływu wody w instalacji -gorąca woda nie idzie na dół.

Brak zaworu zwrotnego na zasilaniu bojlera.W przypadku grzania prądem będziesz ogrzewał również grzejniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to nie wina tego zaworka.

Zauważ że grzejnik nie grzeje wtedy gdy w bojlerze jest wyższa temp.niż na kotle.Bojler staje się "kotłem".To zakłóca kierunek przepływu wody w instalacji -gorąca woda nie idzie na dół.

Brak zaworu zwrotnego na zasilaniu bojlera.W przypadku grzania prądem będziesz ogrzewał również grzejniki.

jak się woda zagrzeje to jest zakłucona grawitacja i woda idzie w inne piony a tu już nie ma roznicy temperatur i grawitacja staje to cała filozofia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zasilaniu bojlera pojawił się już zawór ;) w tamtym roku mi go montowali bo faktycznie grzał grzejnik. Czyli co mam zrobić ?? Zamykanie zaworu na zasilaniu bojlera zamykać jak sie woda nagrzeje - troche to będzie upierdliwe, nie da się osiągnąć jakiegoś złotego środka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jest rada jeszcze jedna założyć zawór taki od grzejnika o średnicy 3/4 na zasobniku i głowice z kapilara i jak się nagrzeje do 45st to sam się zamknie zaobnik i cała moc pojdzie na grzejniki wtedy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też w taki sposób podłączyć bojler że dopływ gorącej wody montujemy jak najniżej do pionu a można przy samym kotle- wtedy nawet zawór zwrotny nie będzie potrzebny (ciepła woda nie idzie na dół)

Aaa - nie zapomnieć o odpowietrzniku w najwyższym punkcie nowego podłączenia.

post-13413-0-07362600-1379877463_thumb.png

Edytowane przez walp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dom dwu rodziiny i piec jest w suterynie dlatego bojler wisi niestety w łazience. Czy podłaczenie bojlera ma być osobne i grzejnika osobne ??

nie to będzie tak sobie ,wymien ten zawór i po temacie albo jak chcesz to zamontuj na zasobniku temostatyczny z głowicą jak pisałem wcześniej wtedy będzie idealnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.