Skocz do zawartości

walp

Forumowicz
  • Postów

    75
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Treść opublikowana przez walp

  1. Najlepiej do tego celu użyć wentylatora kanałowego fi 100. Po prostu , na przewód wentylacyjny miski np. fi 50 nakładasz redukcję (50/100) do tego kawałek rury - 100 , następnie wentylator kanałowy - 100 , i dalej do kanału wentylacyjnego. Na foto. jeden z przykładów takiego rozwiązania. Niestety wentylator kanałowy nie jest dobrze widoczny - jest całkiem wysoko, aby po zabudowaniu przewodów możliwe było dojście w razie awarii poprzez kratkę wentylacyjną.
  2. Strata ciśnienia wody? Może i jest w bardzo minimalnym stopniu w pierwszym momencie spuszczania wody do miski. Dlatego że część wody przepływa do trójnika i nieco dalej aż do wyrównania poziomu z zbiornikiem. Dalej pęd wody w misce jest taki sam jak w normalnym rozwiązaniu. Cóż - nie robiłem takiego doświadczenia żeby porównać i sprawdzić jaka jest różnica w spłukiwaniu. @opolak - czy twoja uwaga wynika z tego że jest tak w praktyce czy tylko tak ci się wydaje.(kliknij na "powiadomienia" - prawy górny róg na czarnym pasku)
  3. Witam . Minęły już 3 lata jak napisałem ten temat. Sposób wentylacji jest tak dobry i prosty że wreszcie firmy zaczęły produkować takie rzeczy (kwestia trójnika w rurce spustowej) Tu znalezione przykłady http://www.grohe.com/pl/7351/grohe/lazienki/system-instalacyjny-rapid-sl/szczegoly-produktu/?product=39002-D024&color=000&material=39002000
  4. Może być tak podłączone jak na tym rysunku wyżej.
  5. Można też w taki sposób podłączyć bojler że dopływ gorącej wody montujemy jak najniżej do pionu a można przy samym kotle- wtedy nawet zawór zwrotny nie będzie potrzebny (ciepła woda nie idzie na dół) Aaa - nie zapomnieć o odpowietrzniku w najwyższym punkcie nowego podłączenia.
  6. Moim zdaniem to nie wina tego zaworka. Zauważ że grzejnik nie grzeje wtedy gdy w bojlerze jest wyższa temp.niż na kotle.Bojler staje się "kotłem".To zakłóca kierunek przepływu wody w instalacji -gorąca woda nie idzie na dół. Brak zaworu zwrotnego na zasilaniu bojlera.W przypadku grzania prądem będziesz ogrzewał również grzejniki.
  7. Tu widać efekt niewłaściwego palenia i dodatkowo wilgotne drzewo. To zdjęcie zrobiłem jak sąsiadka krzyczała - komin się pali ! CO ROBIĆ?! Właśnie. Co robić? Powiedziałem - nic nie robić ,tylko pozamykać kocioł i wszystkie wyczystki aby nie doszło do zbyt wysokiej temp. w kominie. Myślę że; - dobrze powiedziałem . To na foto to końcowa faza palenia komina.(paliło się tylko na samej górze). Na początku to z komina wychodziły potworne kłęby białego dymu. Dodam że kominiarz czyścił komin jakiś miesiąc wcześniej. I jeszcze jedno , w kotle było -..."ciemno ". Ja tylko kawałek zapalonej gazety włożyłam do wyczystki - powiedziała sąsiadka. .
  8. Witam. @ marekbab - piszesz ;pompa "wspomaga"czyli masz układ grawitacyjny i działa bez pompy (masz duże przekroje rur) Jaką różnicę temp. masz na zasilaniu i powrocie przy załączonej i wyłączonej pompie ? Czy w obecnym układzie wychładza ci się zbiornik cwu ? (Przy wygaszonym kotle zamykasz zawór zasilający zbiornik) Zadaję te pytania bo mam taki układ jak ty i ten sam dylemat przy wymianie kotła.
  9. Mile mnie zaskoczyłeś @ Heso ze to już masz . Ja 10 lat temu.. na takie rozwiązanie wpadłem. Rzeczywiście fajna sprawa. Co do mocy ssania to tam nikt odkurzacza nie będzie podłączać :D . Ja mam zwykły wentylator fi 125 przelotowy; 100 też wystarczy .Chodziło mi o cofkę - tzn.jednemu "klientowi' zdarzyło się że parę razy (w zimie ) deska sedesowa była zimna - a więc zimne powietrze dostawało się kanałem wentylacyjnym do miski i do pomieszczenia ..Pewnie był włączony wyciąg w kuchni. Co do włącznika: to też mam zastosowany czujnik ruchu Dodam jeszcze że w moim przypadku wentylator znajduje na wylocie normalnego kanału wentylacyjnego (komina)- im dalej i wyżej tym lepiej - nie słychać szumu.
  10. Prosty pomysł sprawdzony i skuteczny. To rewelacja - tak twierdzą moi znajomi którzy korzystali z mojej ubikacji bądź zastosowali to rozwiązanie w własnej łazience . Mówią że mam to opatentować. Dziwi mnie, że taki rodzaj wentylacji nie jest powszechnie stosowany - po co wyciągać ciepłe powietrze z całego pomieszczenia - strata ciepła a i tak czuć smrodek ;). W kuchniach stosuje się okapy żeby usuwać nieprzyjemne zapachy(parę) u" źródła" .Czemu nie stosować takiego wentylowania w ubikacjach. Nie ma potrzeby stosowania kostek zapachowych w muszli. Łatwo taką wentylację wykonać przy budowie nowej ubikacji (miski podwieszanej). Po prostu do rury między zbiornikiem a miską montujemy trójnik,do którego montujemy przewód wentylacyjny podłączony do wentylatora. Polecam to rozwiązanie instalatorom - uwaga na" cofkę"- jeśli .. źle zrobione.
  11. walp

    Tanie Ogrzewanie

    Pokrywa jest potrzebna.Gdybyś miał pokrywę ( i szczelny zbiornik) to byś nie miał nigdy takich problemów : A co by się stało gdybyś w porę tego cofania żaru nie zauważył...? - strach pomyśleć ! "Spalarka przed kotłem zmniejsza zużycie trocin" - czy masz praktyczne doświadczenia w tym temacie ,czy robiłeś próby ze spalaniem bezpośrednio w kotle. Twierdzę że "spalarka "umieszczona w kotle to jest oszczędność - promieniowanie cieplne jest pobierane przez kocioł . To tak jakby retortę (podajnik na ekogroszek) wyjąć z kotła obłożyć szamotem i tylko płomień wpuszczać do kotła . Czy w takim przypadku będzie jakaś oszczędność ?
  12. walp

    Tanie Ogrzewanie

    Witam Też palę trocinami - 18 lat.. Na początku to było naprawdę tanie ogrzewanie. Trociny darmo, tylko koszt transportu.Teraz to; 25-30zł m3 + transport, a to i tak tanio - 50m3 na 160m2 na sezon. Składowanie trocin - jedno pomieszczenie w piwnicy 4x4x2 i pomieszczenie gospodarskie przy domu.Trociny dowożę systematycznie latem własną przyczepą sam.po 3,5 m3 tak że mokre trociny zdążą się odpowiednio wysuszyć. Nie posiadam spalarki przed kotłem. Trociny spalają się bezpośrednio w kotle - na ruszcie. Czy to błąd.? Mam taką" przystawkę"podajnik (na kółkach) która pasuje do każdego kotła. https://forum.info-ogrzewanie.pl/uploads/monthly_02_2011/post-13413-0-17119400-1297891188_thumb.jpg @rav070 ze zdjęcia wynika, że nie masz pokrywy na zbiorniku -czy tak jest? Czy ślimak napędza mieszadło - zgarniak na dnie zasobnika, jak u ciebie to wygląda . Często zdarzają się kawałki drewna w trocinach które blokują pracę ślimaka .Rozwiązałem to w taki sposób, że w chwili zablokowania ,włączają się na kilkanaście sekund lewe obroty ślimaka .To rozwiązanie zajęło mi najwięcej czasu i jest bardzo przydatne.
  13. Witam Minęło trochę czasu. Łazienka już dawno po remoncie. a tak było przed A teraz jest tak: Mimo to że zasilanie zbiornika (grzejnika) jest na dole to nagrzewa się cały - oczywiście przy otwartym zaworze (czerwone pokrętło). Ten zawór jest praktycznie zawsze zamknięty bo nowy grzejnik daje wystarczająco dużo ciepła (poprzednio 7 żeberek żeliwnych). Poza tym przy ścianach zewnętrznych jest ustawiona wanno - kabina .A między ścianą a kabiną, aż do sufitu 3 cm styropian.To w dużym stopniu ociepliło łazienkę. Dodam jeszcze to że zbiornik wyrównawczy przy zamkniętym zaworze po czasie też jest ciepły - widocznie ciepłe powietrze z grzejnika ogrzewa ten zbiornik Również gorąca woda z instalacji w minimalnym stopniu podgrzewa zbiornik. Zbiornik wykonałem z zwykłej blachy 5 mm (odzysk z starego kotła ) . Ciekaw jestem jak długo będzie służył.
  14. Witam W moim domu jedynym rozsądnym miejscem na zbiornik wyrównawczy jest łazienka.(układ grawitacyjny otwarty) Obecnie jest tam 40 litrowy zbiornik - beczka , która szpeci. Planowany jest remont łazienki i zamierzam wykonać estetyczną płaską zajmującą mało miejsca skrzynkę 60x60x10 .Będzie służyła jako zbiornik i......właśnie dodatkowy grzejnik. Czy to dobry pomysł ? Mam obawy że zakupiony grzejnik nie ogrzeje mi dostatecznie łazienki - dlatego kombinuję. W miejsce czerwonej rurki będzie wstawiony zawór (.patrz schemat) którym będzie można regulować grzanie zbiornika. Oczywiście aby zbiornik był cały ciepły musi być pełny wody. I tu jest następne pytanie: czy będzie cały ciepły - bo zasilanie jest w dolnej części zbiornika. (Po wygaśnięciu kotła ;30l gorącej wody - to dobry akumulator ciepła w łazience)
  15. @Djnorbus.Pewnie masz bojler bez wężownicy i przez to podkowa ci się zakamienia. Jest tyle tego osadu w podkowie że ogranicza przepływ wody a teraz urwał się tam jakiś kawałek i działa jak zawór zwrotny. Niestety; ale trza założyć nową podkowę.
  16. walp

    Heso

    To jaki układ kominowy w twoim "patencie" - jeśli tak niska temp. spalin to nie może być dobrego ciągu .Przecież nie korzystasz z wentylatora. .......uważać na słówka .
  17. walp

    Heso

    Witamy po urlopie!!! To forum jest dla profesjonalistów i tu jest twoje miejsce. Ach ten twój kociołek.....spać mi nie daje :rolleyes: Czy to prawda ; że puszczasz spaliny w komin które mają 50*C masz plastikowy wymiennik ? twój kociołek ma sprawność 98% no i ten super ruszt - którego prawie niema
  18. walp

    Najtańsze Ogrzewanie

    No tak. Można też powiedzieć że z pieca opalanego drewnem "ciepło jest lepsze" Rozumiem też Piotrka. Niedawno byłem u znajomego który rok temu wprowadził się do nowo wybudowanego dużego domu.Oczywiście zobaczyłem jego kotłownię - kocioł gazowy z najwyższej półki super oszczędny....5 pompek....zawory mieszające. Drogo - żeby było tanie ogrzewanie. A w dużym wysokim pokoju salonie - wielki piec kaflowy z dużymi szklanymi drzwiczkami opalany drewnem. Słowa tego znajomego "...ten piec to najlepsza rzecz zainstalowana w tym domu.Codziennie rozpalam, lubię to robić .Fajnie jest jak się pali.To najtańsze ogrzewanie" Pozdrawiam
  19. walp

    Najtańsze Ogrzewanie

    A gdzie w twoim piecu automatyka - jeśli czytam tu z lewej strony "Pasja - automatyka kotłowni...sterowniki PiD..." Coś mi tu nie gra. Ps.Wygląda mi na to że prześcignąłeś z tym piecokotłem HESO.(temat - stare nowe palenisko)
  20. POTWIERDZAM. Temp. spalin przekroczyła w pewnym momencie grubo ponad 300 C* .Postanowiłem go sprawdzić - na wrzącej wodzie - pokazywał 100 C* Tak więc jest dokładny i niezawodny. Polecam go każdemu palaczowi. Popatrzcie na temp.spalin po czyszczeniu kotła - ja byłem w szoku. Ja go kupiłem za 11,50 , to fajna cena.(.Allegro) (Badanie temp. spalin na powierzchni czopucha - to pomyłka .Sadza to doskonała izolacja )
  21. Konkretne odpowiedzi : 1.Lepszy kocioł z dolnym spalaniem. 2.Polecam regulację temperatury za pomocą miarkownika ciągu ( to takie coś z pokrętłem i dżwigienką która otwiera - jak za niska temp.bądź zamyka klapkę ) Te sterowniki - dmuchawy - to bajer .
  22. walp

    Palenie Trocinami

    Witam. Wygląda na to że chcesz się pochwalić swoim pomysłem. Nic nie piszesz od kiedy tym palisz . Jak 4 sezony to - sukces. A jeśli dopiero teraz to UWAGA !!! - często się zdarza że przy paleniu trocinami tym sposobem dochodzi do pożaru (pali się cały zasobnik) bądź nawet wybuchu niespalonych gazów. Przydało by się parę zdjęć. Jakiś schemat. Mam odczucie że to jakaś prowizora .Cóż często bywa tak że im prostsze tym lepsze. Ja palę trocinami już 18 lat.(najtańszy opał) Najlepszy do tego palenia to podajnik ,tylko jest jeden problem - większe kawałki drewna blokują pracę ślimaka.(z tym częściowo się poradziłem -włączają się chwilowo lewe obroty). Tak że zainteresował mnie ten temat no i ta cena..... Pozdrawiam.
  23. Tak to zdjęcie mnie bardzo rozweseliło (na początku) Ale to nie fotomontaż (chyba) Ten budynek nie wygląda mi na mieszkalny to jest jakiś zakład czy coś. Może jakieś urządzenia wytwarzają ciepło. Tylko dlaczego pod oknami (okna też jakieś dziwne). ...... Te grzejniki mają jakiś sens . Oj wcale mnie to zdjęcie już nie bawi. - tylko intryguje
  24. A może zapchany filtr przy pompce jest powodem tej sytuacji ? I sama pompa zasysa powietrze . (A co z tym zaworem za pompką - jest przymknięty?)
  25. Hmm. Rozumiem twoją sytuację - niema ciepłej wody. Wygląda na to że praca pompy jest powodem zapowietrzania instalacji. Czy masz odpowietrzniki na grzejnikach ? Może tam jest zasysane powietrze i kumuluje się w wyższym punkcie instalacji. Próbuj odpowiednio przymknąć zawór przy pompie (ten między pompą a kotłem).To powinno zlikwidować problem za dużej mocy pompy.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.