Skocz do zawartości

Norman1212

Stały forumowicz
  • Postów

    507
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    2

Treść opublikowana przez Norman1212

  1. Też myślę nad panelami do grzania wody widziałem na aukcji sterownik razem do grzałki i do ładowania aku.
  2. Ciekawe czy na składach też będą to oferować czy będą stałe punkty sprzedaży/dystrybucji. Za gaz w przeliczeniu na rok wyszło by mi jakieś pewnie 2500 więc 1800 za tone węgla, który trzeba spalić to słaba propozycja. Chyba, że chłopaki coś wiedzą o nowej ustawie, która nadejdzie bo chyba w ciemno by nie inwestowali w z góry przegrany produkt kto wie czy nie zostaniemy zmuszeni do używania tego niebieskiego cuda.
  3. A taki stały ruszt z rozstawem 15mm będzie lepszy na kamienie i węgielki, wyżej widać jak to działa, u siebie też tak paliłem na stałym ruszcie i podobne mam doświadczenia pali sie do zatkania palnika potem trzeba rusztować więc bez ciągłego i stałego usuwania popiołu nie ma co robić kotła z tej konstrukcji. Drugi problem jest taki, że drobny pył i popiół jest porywany przez palnik zwłaszcza podczas rusztowania osiada na wymienniku i w czopuchu po 3 tygodniach musiałem opróżnić czopuch bo miał prześwit mniejszy niż pięść do wyczystki komina nawet nie zaglądałem jeszcze ale też pewnie nie ciekawie jest. Jest tutaj dużo problemów nierozwiązanych a przeróbki istniejących kotłów tylko je nasilają.
  4. Jak już wam się podoba takie ruchanie rusztem :) to dlaczego nie wykorzystacie oryginalnego rozwiązania MPMa pod palnikiem także? Łatwo zamontować do czegoś takiego automatyczne rusztowanie na silniku z wycieraczek a rozwiązanie już istnieje. Najpierw zrobić skośny ruszt z prętów na próbę, potem przełożyć oryginalne mocowania z rusztem i po problemie. A palnik MPM ma już podobny tylko pionowy a ten Kirgiski jest poziomy więc przeróbka tez łatwa, resztę kanału dopalającego wyłożyć szamotem i wszystko, chociaż nie wiadomo czy nie trzeba będzie też komory załadowczej wyłożyć płytkami jak w oryginale. Chciałbym zauważyć, że oryginał pracuje także na stałej szczelinie nie ma tam miarkownika.
  5. Norman1212

    Kocioł DS MPM

    Po co ta kromka na piecu ostatnio była cała a teraz widzę, że ktoś ugryzł i pokruszył trochę.
  6. Norman1212

    Kocioł DS MPM

    Dlatego używa się wymiarów XYZ, ale można się domyśleć widząc zdjęcie, z reszta i tak pewnie doświadczalnie trzeba zrobić z wiadomych względów.
  7. Norman1212

    Kocioł DS MPM

    Dlaczego główne powietrze podaje się pod ruszta a nie na poziomie palnika czyli drzwiami paleniskowymi. Nie wypala sie dziura pod palnikiem po pewnym czasie jak podaje sie tlen pod ruszta?
  8. Norman1212

    Kocioł DS MPM

    Miarkownik mechaniczny to też jedno z zabezpieczeń przeciwko zagotowaniu się kotła, zawsze jest coś co zamknie klapke powyżej danej temp. nawet jak braknie prądu.
  9. Norman1212

    Kocioł DS MPM

    A czy jest rozważany inny palnik do MPMa czy będą to produkować w tej wersji cały czas, rozumiem, że zmiana palnika to obowiązek nowej certyfikacji tak? W zasadzie skoro spełnia 5 klasę to w zasadzie producent chyba nie jest zainteresowany jakimiś większymi zmianami?
  10. Czyli mniej więcej emisja wychodzi jak na tej betonowej płycie z eko wery, więc chyba nasz wynalazek z Kwidzynia lepszy pod względem prostoty, skuteczności i możliwości adaptacji w naszych warunkach. W dużej części górniaków można to instalować. Natomiast ta konstrukcja kirgiska musiała by być zbudowana jako kocioł grzewczy od początku do końca. Jeśli chodzi o dymienie przez klape załadowczą to dymi, a smoła zbiera się na drzwiach.
  11. Norman1212

    Kocioł DS MPM

    No i pięknie teraz wystarczy zrobić ruszt z prętów i wsadzić go pod ten palnik pod kątem tak ze 25 stopni i będzie śmigać.
  12. Norman1212

    Kocioł DS MPM

    Problem zapopielenia i zatykania palnika można rozwiązać bardzo prosto widzę, że nikt na razie nie wpadł na taką opcje, zbyt kurczowo trzymacie sie tego wirowania.
  13. Norman1212

    Kocioł DS MPM

    O widzę, że ktoś w końcu wdrożył bardzo podobny projekt do mojego ze strony 376 (20 marca), teraz mam jeszcze lepszy w swojej prostocie i skuteczniejszy :)
  14. No i tutaj jest właśnie problem z takimi adaptacjami, w oryginale warstwa żaru jest tak dobrana, że żadnego PW nie trzeba, pewnie po to też ten dławik w kanale dopalającym, węgiel węglowi nie równy i bez mechaniki oraz sterowania zawsze pewnie będzie trudny kompromis. A ja ciągle się bawię z kątem pochylenia rusztu i mostkiem. Z tego co obserwuję to są pewne widełki wymiarowe, kiedy działa to najlepiej w mojej adaptacji oczywiście.
  15. To jest fajne w tym modelu, że nie ma różnych dziwnych dolotów powietrza i potem setki ustawień, za mało, za dużo... @Juzef na czym wieszasz ruszta?
  16. Fajnie masz to zrobione, u mnie to jeszcze faza testów.
  17. 6cm tak właśnie podejrzewałem dziś miałem 9 i jest trochę za dużo oraz ruszta mam za słabo pochylone. No właśnie PP musi iść pod cały ruszt teraz to wiem :) po kilku próbach... Po dzisiejszym paleniu także stwierdzam, że najlepiej chyba jak sie nic nie grzebie i samo sie wypala. Póki co zwiększyłem kąt pochylenia rusztu, zmniejszyłem prześwit pomiędzy rusztem i przegrodą, kocioł działa ładnie na miarkowniku mechanicznym. Jutro dalsze testy. Masz może za przegrodą ten daszek co jest na schemacie i jest też widoczny na zdjęciach, takie zwężenie w kanale dopalającym?
  18. Interesuje mnie też wysokość od rusztu do dolnej krawędzi przegrody bo jest istotna w zależności od sortymentu węgla, trzeba by zrobić taką szufladę z rusztami, którą można zawiesić na różnych wysokościach w zależności czy orzech I, II czy groszek. Chociaż z tego co zauważyłem to taka konstrukcja nie ma dużych wymagań co do paliwa czyli najtańszy groszek czy drobny orzech II, typ 32 i wszystko spala sie na pył nawet nie ma niedopału. U mnie działa to dosyć fajnie, dymienie początkowe przy rozpalaniu bardzo słabe z czasem zanika jak zrobi się porządny żar. Jak spóźnię sie z dosypaniem paliwa to przykapca własnie z powodów wyżej wskazanych więc trzeba trzymać odpowiedni poziom żaru ale przy takich konstrukcjach to typowe. Kąt pochylenia rusztu musi być spory żeby opał sie zsuwał i żeby proces postępował w sposób pokazany na diagramie, poza tym wlot powietrza PP musi byc w odpowiednim miejscu żeby nie działy się cuda rodem z MPM DS. Ze względu na niewielkie rozmiary mojego kotła nie mam możliwości wykonania całego kanału dopalającego ale nawet to co jest spisuje sie całkiem dobrze bo dymu nad kominem nie ma tylko przeźroczyste spaliny, sterowanie kotłem poprzez miarkownik w zasadzie działa to przyzwoicie. Niestety nie dysponuje obecnie analizatorem więc nie wiem na ile przyzwoicie. Edit: u mnie nie ma problemu z zapopieleniem rusztu ale tutaj pewnie mocno to zależy od rodzaju opału, wystarczy pogrzebaczem poruszać i palimy dalej
  19. Tak sie zastanawiam co będzie jeśli przerusztujemy? Z doświadczenia z podobnymi konstrukcjami wiem, że ten koks się kiedyś wypali zrobi się luźniej i trzeba będzie albo przerusztować albo węgiel sam opadnie (tutaj też jest jedna kwestia, o której później napisze). I co się wtedy dzieje? Kocioł zaczyna kopcić bo do strefy spalania spada węgiel nie całkiem odgazowany, po drugie to czas kiedy występuje już niedomiar tlenu bo piecyk osiąga właśnie pożądana temperaturę więc warunki spalania pogarszają się. Jak dotąd czytam tylko o teoretycznych dywagacjach a chciałbym poczytać o doświadczeniach w paleniu w takim ustrojstwie...
  20. Norman1212

    Kocioł DS MPM

    Tak z ciekawości co znajduje się bezpośrednio pod palnikiem, domyślam się , że komora doprowadzająca powietrze wtórne ale czy ona jest połączona z popielnikiem czy przedzielona grodzią od niego? Pytam bo mam pomysł mam modyfikację ale nie wiem czy jest ona mozliwa.
  21. Bliskość zamieszkania od śląska NIE MA tutaj najmniejszego znaczenia, ponieważ i tak nie kupicie węgla z polskich kopalni bo go po prostu NIE MA na rynku a ten wasz węgiel, który nazywacie bobrkiem, mysłowicami itd nigdy nawet nie leżał koło bobrka :) Wszyscy palicie ruskim, ukraińskim i czeskim węglem takie sa niestety fakty na dzień dzisiejszy. Żal mi tylko tych naiwnych ludzi , którzy myślą, że dzisiaj handel węglem polega na tym samym co 20 lat temu, Panie całą noc stałem pod kopalnią żeby przywieźć Panu dwie tony węgla z bobrka za 700 zeta HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA
  22. Norman1212

    Kocioł DS MPM

    Widać, że w handlu nie robisz i nie masz pojęcia o czym mówisz (typowe dla for zachowanie). Sprzedawca sprzedaje to co jest w hurtowni, hurtownia ma sprzęt od producenta a ten ma papiery na to co sprzedaje i na tym sie kończy twoje pole manewru niestety. A Rzecznik Praw Konsumenta jest od uchybień w prawie handlowym a nie od jakości sprzedawanego towaru więc bajki dla dzieci nie tutaj bo nie wszyscy tutaj to dzieci :)
  23. Norman1212

    Kocioł DS MPM

    A wiesz ilu ludzi umrze z tego powodu ze smogu tylko dlatego, że nie masz kasy? Piszę to tylko ze względu na tematy o smogu, które wrzucasz cały czas a mimo to palisz nadal w zasypowcu i jakoś mi się to nie dodaje :)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.