Skocz do zawartości

Kordjano

Stały forumowicz
  • Postów

    3439
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    51

Treść opublikowana przez Kordjano

  1. Na przykład zapalarkę gratis !
  2. Ten pellet wcale ni musi być taki dobry , ważne żeby nie był przesadnie drogi , modulacja to jedno ,ale komfort użytkowania to bajka , jeśli ktoś palił wcześniej kotłem tradycyjnym , codzienne usuwanie popiołu ,codzienne rozpalanie ,to wie o czym mówię , do komfortu człowiek przyzwyczaja się bardzo szybko , na dzień dzisiejszy nie wyobrażam sobie powrotu do przeszłości .
  3. Zapalarkę dobrze jest mieć pod ręką ( jeść nie woła ) a w razie złego da się wymienić zanim kocioł ostygnie , u mnie już leży na półce od miesiąca . Kolego papen był już ten serwisant ?
  4. Dokładnie . Kolega dragster dobrze mówi .
  5. Kolego maronka ,a co ty się tak boisz tego czyszczenia ? wszystko można poustawiać jak komu pasuje, chcesz mieć 40st na piecu to będzie, chcesz żeby palnik chodził na okrągło to będzie chodził , będziesz chciał żeby kocioł grzał w określonych przez ciebie godzinach to tez da rade , ja mam dwa palniki w różnych piecach ,jeden chodzi dwa sezony drugi pracuje już pełny rok i jak na razie bez usterki .
  6. Mnie tam nie przeszkadza rozmowa o wszystkim , oczywiście związana z paleniem w piecu .Przecież nie palimy tym palnikiem w powietrzu ,tylko jest kocioł ,instalacja ,komin ,pellet ,każdy ma co innego i robi się ciekawie .
  7. Parę lat temu paliłem w szklarni groszkiem ,miałem kontrola nad temperaturą działała na zasadzie ustawienia temperatury kotła i odcięcia poszczególnych sekcji ręcznie zaworem . Postanowiłem że założę termostat który współpracował z regulatorem kotła , po osiągnięciu temperatury w szklarni wyłączał pompę co a kocioł nadzorował żar , po paru godzinach takiej pracy zauważyłem wodę wyciekającą z popielnika w pierwszej chwili pomyślałem że szlag trafił wymiennik , temperatura na kotle wysoka 70st a łapiąc za powrót zimna od razu połapałem się co się stało brak przepływu spowodował że połowa kotła zimna a połowa gorąca, odłączyłem termostata i po niedługim czasie wszystko wyschło. Panowie po dwóch może trzech godzinach tyle kondensatu potrafiło się skroplić , jak chcecie to wam napiszę jak u sąsiada komin zarósł .
  8. No i szeroka gama paliw , pellet agropellet. pestka wiśni. zrębka opałowa ,owies.nawet groszek łyknie ,jeszcze gaz drzewny jakby dało sie odzyskać z tego zasobnika .
  9. W jednej ręce garnuszek w drugiej browar i tak do rana .
  10. Tak zmniejszyłem do 20% ,generalnie można zmniejszyć ,ale z wyczuciem żeby silniczek nie zaczoą buczeć , ale też od pelletu zależy mój się długo żarzy ,no i wiadomo wielkości palnika
  11. Ja wybrałem nadzór też mam 2 kw z tym że podawanie to 0.3 kg lecę w standardzie z histerezą kotła 15 st palnik pracuje z mocą maksymalną albo nadzór, u mnie rozpaleń kotła by było co najmniej 14 na dobę, taka liczba nie bardzo mi pasuje jak się zrobi ciepło to zaczne wygaszanie kotła ale na kilka godzin , dwa razy na dobę wtedy mam największe oszczędności , bufor na pewno by pomógł , ale nie będę w to już więcej inwestował przy najmniej nie w tym domu , już widzę że średnie spalanie tej zimy wyjdzie około 20 kg na dobę przy dwustu metrowym domu i cenie jaką płace za pellet to nie widzę sensu więcej kombinować ,teraz tylko żeby ten palnik swoje wytrzymał .
  12. Kolego papen u mnie ten sztoker jest ciepły nie gorący cykl pracy 20 wydłużenie podajnika drugiego 8 s palnik pracuje teraz na okrągło ,czyli przy tych nastawach nie powinien się przegrzewać w jakimś stopniu jest on chłodzony przez zasysane powietrze do wentylatora ,obstawiam że reduktorek rzęzi ,ciekaw jestem co serwisant stwierdzi ,masz jeszcze gwarancje ?
  13. Panowie u mnie rekord tej zimy -- 22st
  14. papen tu kolega miał problem z grzechotaniem .
  15. A sprawdzałeś czy silniczek gorący ? dużo pelletu już przepchał ?
  16. To może coś o spalaniu jak tam u was wte mrozy ? u mnie na dobę z20 kg do 35 nawet 40 kg podskoczyło i niema zmiłuj
  17. Odniosę się jeszcze do problemu kolegi Dareks 90 , mianowicie samo przeniesienie pompy co z powrotu do zasilania tuż za zawór 4d może nie dać zadowalającego efektu ponieważ ochrona powrotu działa wówczas grawitacyjnie ,może to działać ospale ,pompa wysysa wodę z zaworu 4d nie dając możliwości szybkiego i wystarczającego przepływu gorącej wody przez krótki obieg kotłowy zalecał bym założenie pomocniczej pompki wspomagającej ten krótki obieg kotłowy wtedy ochrona powrotu będzie działać znacznie sprawniej .
  18. Dokładnie ! a dodatkowo przy pompie na powrocie pchającej wodę w zawór i pracującej pompie zasobnika cwu nie miało siły popchnąć wody na grzejniki brawo twój instalator ! tak jak Drakster napisał trzeba pompę przełożyć na zasilanie za zaworem 4d tak aby ssała wymieszany już czynnik
  19. Kolego Dareks 09 zacznij od prawidłowego ustawienia pracy palnika , zrobiłeś test wydajności podajnika ? to że masz czas rozpalania ustawiony na 8 minut to nie znaczy że czas rozpalania będzie tyle trwał , po wykryciu płomienia zapalarka wyłącza się widać to po ikonie na wyświetlaczu a palnik przechodzi w tryb pracy , należy przeczytać instrukcję ze zrozumieniem [ tabelka na stronie 35 ustawienia serwisowe palnika ] to że palnik gaśnie przechodząc z nadzoru w tryb pracy oznacza zbyt wielkie dawki paliwa lub zbyt duży nawiew pellet niema czasu się rozpalić i następuje zasypanie palnika .
  20. Przed zmianą cyklu pracy albo cyklu czyszczenia jak palnik jest zasypany warto go wygasić w celu wypalenia zalegającego w nim pelletu ,w przeciwnym razie mimo zmian cyklów możemy nie zauważyć reakcji , bo zalegający pellet blokuje nam np dopływ powietrza i mimo że nadmuch jest duży wydaje się ze jest za mały , przesunięty żar bliżej wylotu powoduje że pelet zapala się w połowie rury lub przy końcu i mimo dużego nadmuchu jest on mały i raczej nie cofnie się z powrotem do początku .
  21. Kolego kocur 34 a co z kiełbasami to ten sam pellet czy jakiś nowy ?
  22. To już mniej istotne , ważne żeby wymiennik miał wysoką sprawność cieplną minimum 90% a czy chcesz ruszt czy nie to twoja sprawa ,ja mam bo chciałem na wypadek jakby się na przykład palnik zepsuł , albo były jakieś problemy z pelletem to zawsze się można poratować ,a jak masz swoje drewno to z nudów też od czasu do czasu można popalić , natomiast wymiennik z rusztem awaryjnym nie będzie miał 5 klasy co nie znaczy że jest gorszy ,
  23. W tej chwili zakładanie 3 d nic nie zmieni bo zabezpieczenie powrotu jakiś tam masz , nie przyniesie ci to spadku w zużyciu pelletu ,jak będziesz wymieniał kocioł to wtedy to poprawisz ,jak palisz z nadzorem to pamiętaj że nadzór nie służy do podtrzymywania temperatury na kotle a podtrzymania żaru w palniku czyli ustaw jak najmniejszą moc i nadmuch , co do wygaszania to poprostu musisz to sprawdzić .
  24. U mnie też jasnoszary, tez wiąże to z temperatura zwłaszcza że ostatnio podniosłem zadana to 67 a powrót w granicy 60 st , ale biały nie jest ,będe obserwował .
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.