Skocz do zawartości

Kordjano

Stały forumowicz
  • Postów

    3439
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    51

Treść opublikowana przez Kordjano

  1. Darbatt a może ty spróbuj jednak tego harmonogramu , na początek 1.5 godziny pracy 2 godziny postój , za 2 godziny mimo nie ocieplonego domu temperatura nie powinna ci jakoś drastycznie spaść .
  2. Przychylam się do wypowiedzi Dragstera ,starty kotła od temperatur rzedu 30 st nie wpływają negatywnie na kocioł pod warunkiem że dojście do temperatury zadanej nie trwa zbyt długo , i mamy szybko działająca ochronę powrotu ,czynnik wpływający negatywnie na kocioł to niska temperatura powrotu utrzymująca się przez dłuższy czas przy pracy palnika oraz długie letnie postoje , przypomnę tylko że w kotłach zasypowych też codziennie się rozpalało na nowo i kotły spokojnie wytrzymywały ponad 10 lat i dłużej no chyba że ktoś kisił a nie palił , tak że tym to bym sie akurat nie przejmował . U mnie obecnie odpala się 4 razy na dobę i z wykresu widzę że po najdłuższym postoju startuje od 35 st .
  3. Czyli rozumiem że nie masz dużych wahań temperatur na kotle i na buforze ? dogrzewasz tak jakby na bieżąco czyli to dogrzewanie też nie trwa zbyt długo .
  4. Kolego sambor nie bądź taki tajemniczy , podziel się z nami jak to u ciebie wygląda ,grzejesz kociołek i bufor od do jakiej temperatury , ile razy palnik na dobę ci sie odpala przy obecnych temperaturach ? jak chronisz wymiennik , co z minimalną temperaturą powrotu ?
  5. Wygląda na to że wszyscy źle palimy , chyba musimy wszyscy bufory pozakładać żeby kolega sambor nas nie krytykował .
  6. No tak ciągle coś testujemy ,próbujemy taka nasza natura ,ja obecnie zasypałem zbiornik nowym peletem ,zupełnie innym niż dotychczasowym , biały jak śmierć , oczywiście nie będe nim palił bo dwa razy droższy od dotychczasowego , ale chce się przekonać jaka będzie różnica w płomieniu w nastawach itd.
  7. papen palisz teraz bez wygaszania ,czy wygaszasz termostatem ? bo dużej histerezy u ciebie nie widzę .
  8. Jak sciągniesz rurę spiro na dłużej to zawsze coś tam może się cofnąć , jak przytkasz ręką to cofki nie ma , wypełniona rura podajnika peletem wystarcza żeby spaliny tam nie szły .
  9. Misiek ty masz ten sam pellet co ja i ja mam cykl 32 sekundy ,popatrz jak podobnie my ustawili .
  10. U mnie na moim pellecie próbowałem kiedyś cyklu 15 s niestety było gorzej więc chyba to zależy od pelletu trzeba jedno i drugie próbować , do tego jeszcze nadmuch ,myślę że ecolambda tez by pomogła . Tak to by wystarczyło żeby ktoś kto ma super płomień podał nam swoje nastawy ,cykle ,nadmuchy i było by po problemie niestety tak nie jest .
  11. Nie koniecznie aż tak dużo musi sypać , tylko jak masz pelet który potrzebuje pere sekund więcej żeby się rozpalić od żaru w dodatku 8mm i żle dobierzesz cykl pracy podajnika , plus rotacyjny obrót komory to z każdą nową dawką , żar czyli to miejsce rozpalania nowej dawki zostaje przesunięte coraz dalej ku wylotowi i w efekcie każda nowa dawka ni nadąża się wypalić do końca , zpalnika bucha ogień a czujka gubi płomień , na dodatek te pellety które się wolniej spalają na ogół mają wiecej popiołu który też zalega w postaci żaru w palniku , dlatego płomień tak czasami nam skacze zwłaszcza w tych mniejszych palnikach .
  12. Tak po prawo na górze w 20 szczelina długości około 3 cm i szerokości ok 0.5 cm .
  13. W palnikach 16 kw i20 kw jest w szczelinie u góry a w palnikach z regulowaną przysłoną w otworze też u góry .
  14. No Drakster na razie siedzę i obserwuję , ale z biegiem czasu mnie puści , ale tak na poważnie to urządzonko naprawdę przydatne .
  15. Doczekałem się wreszcie econeta z pomocą syna udało się mi to szybko i sprawnie podłączyć , od godziny mam podgląd , nie latam już do kotłowni żeby coś zaobserwować , jestem z deka podniecony tym wynalazkiem , jedno kliknięcie i jestem w kotłowni , te wszystkie dane wykresy , historie , teraz rozumiem czemu to was tak kręciło .
  16. Też tak kolego uważam wygaszanie kotła na 30 czy 50 również u mnie nie przynosi żadnych korzyści postoje kilku godzinne dają oszczędności .
  17. 350 ma okrojony nadzór na 10 min .
  18. Właśnie panowie ocieplenie ,a nie bufor , jak by bufor powodował jakieś potęzne oszczędności to nikt by domów nie docieplał tylko bufor zakładał .
  19. A pewien jesteś że to prawidłowy odczyt , czujnik w tulei czy bezpośrednio w spalinach ?
  20. Maronka można ustawić jak komu pasuje , i jak kto chce .
  21. Darbat musisz spróbować , tak jak spróbowałeś duże histereze , innaczej się nie dowiesz .
  22. Faktycznie robin masz rację może trochu się zagalopowaliśmy , ale nie chcemy żaby kolega za chwilę spalał 50 kg na dobę .
  23. U mnie ostatniej doby poszło ok 15 kg pelletu trzy odpalenia , ale harmonogramem pierwsze od 5 do 8 drugie od 11 do 13 trzecie od 15 do 21 od 21 do godziny 5 kocioł w postoju temperatura przez noc spada mi o 1 st co mi pasuje , palnika nie wyłączam tylko w duze mrozy .
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.