
PioBin
Stały forumowicz-
Postów
5084 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
55
Typ zawartości
Forum
Wydarzenia
Blogi
Artykuły
Treść opublikowana przez PioBin
-
Ktory parapet? Wewnetrzny nie bardzo bo na tym rysunku okno jest od strony wewnetrznej obsadzone - co jest glupota. Zewnetrzny bez problemu. Rolety w niczym nie przeszkadzaja.
-
Nie rozwiazujesz problemu tylko go zamiatasz pod dywan. Jaki jest inny powod zasysania powietrza?
-
Ponizej cisnienia na zewnatrz instalacji (podcisnienia). Manometr zamontowany w kazdym dowolnym miejscu ma wskazywac cisnienie.
-
Podniesc cisnienie w instalacji. Odpowietrzyc instalacje. W instalcji cisnienie nie moze byc “ujemne”. Bez wzgledu na to jakie sa zawory czy odpowietzniki stosujesz.
-
4d bedzie ok.
-
Tak i jeszcze raz TAK. I nie mocno a komfortowo. To nie jest moja teoria to jest fizyka, matematyka i “inzyniering”. A to ze u Ciebie nie dziala wszystko z trzech powyzszych - to mnie to nie interesuje.
-
To ze masz w du… fizyke, inzynierow i matematyke to wiem od dawna wiec nie wciskaj kitu innym ludziom. PS. Nie piszemy o komforcie ani czy palisz weglem czy masz kociol na prad. Piszemy o energii cieplnej.
-
Ja pisze o energii cieplnej mnie nie interesuje obecnie jak ja pozyskujesz. To jest inny temat (powiazany czesciowo). Cale budownictwo podlaczone do sieci cieplowniczej na tym oszczedza wiec czemu u Ciebie nie dziala to nie wiem. Bzdura!
-
Nizsza temperatura to mniejsze straty. Utrzymywanie caly czas tej samej “wysokiej” temperatury kosztuje wiecej energii cieplnej. Fizyka. Tylko chwilowo. Tak jak napisalem wczesniej. W calym bilansie zyskujesz a nie tracisz.
-
Liczysz chwilowo i dlatego tak Ci wychodzi ale to nie jest prawda. Ilosc energii cieplnej potrzebna do ogrzania bedzie mniejsza poniewaz przy nizszej temperaturze sa mniejsze straty.
-
Powiedzialbym ze zalezne od zrodla ciepla. Przy PC czy gaz-kondensacie raczej nie ma sensu. Tutaj im nizsza temperatura zasilania tym wieksze zyski ekonomiczne i male straty. Jak mamy zrodlo typowo elektryczne czy cieplo sieciowe (podobne do zbuforowania) to uruchamiamy wedlug wlasnych potrzeb. PS. Od glowic czy innego sposobu automatycznej regulacji / lub korekty uciec sie nie da.
-
Kotly zasypowe nie maja regulacji mocy, mozna je zdusic poprzez zamkniecie doplywu powietrza. Nie moga sie wygasic ani ponownie rozpalic. Glowice termostatyczne (jesli mowimy o kaloryferach a nie podlogowce) sa zawsze potrzebne. Bo to one reguluja temperature bez wzgledu jakie zrodlo ciepla wybierzemy. Nie ma koniecznosci utrzymywania stalej temperatury - to mit. Temperatura ma byc regulowana i moze byc inna w nocy inna w dzien inna w weekend i poniedzialek. Po prostu taka jaka chcemy. Wszystko w granicach rozsadku. Straty na przesyle zaleza od instalacji i zawsze wystepuja (jak wyszlo z kotla 70C a dotarlo tylko 50C to po drodze 20C “wyparowalo”) dlatego stosuje sie zawory 3 lub 4 drogowe do obnizenia tej temperatury.
-
Tak by bylo gdyby cala instalacja znajdowala sie w pomieszczeniach uzytkowych ktore chcemy ogrzewac a nie gdzies w piwnicach, garazach, poddaszach, w scianach zewnetrznych, itd.
-
Nie kombinuj. Nie da rady dla żadnego kotła zasypowego. UNI-DS-UNI-DS-BW.pdf
-
Zbiornik CWU pełniący funkcję bufora CO
PioBin odpowiedział(a) na Kobisek temat w Instalacje CO i CWU
Jaki jest tego cel? Wydaje sie to bzdura ale… moze czegos nie rozumie. -
Zbiornik CWU pełniący funkcję bufora CO
PioBin odpowiedział(a) na Kobisek temat w Instalacje CO i CWU
Jak dobrze rozumiem to chcesz odwrocic zasade dzialania czyli tam gdzie bylo CWU to zrobic “bufor” CO? Wezownica do zaslepienia lub jesli spelnia warunki kontaktu wody pitnej CWU (wewnatrz np. stal nierdzewna) to wyczyscic zdezynfekowac i uzyc do wstepnego podgrzania wody ktora trafi do docelowego zbiornika CWU. -
Nie sugeruj sie zadnymi danymi typu 50l/osobe bo to dla projektantow a nie uzytkownikow. Jedna wezmie kapiel w wannie (150l) bo lubi a drugi prysznic 15l. Jak dwie lubia wanne to i 200l moze buc malo. Sam policz ile potrzebujesz a nie sie pytasz w internecie. Ostatnio porownywalem z kolega zuzycie i on zuzywa trzy razy wiecej jak ja. Wiec gdzie tu sens pytania?
-
Pewnie za duzo gazow i pylu szlo gora w komin wiec skierowali w dol. Jak spieki wywali to chyba ok. Standard “nowych” palnikow. W Kipi ~7% bez problemu. Ponizej 6% na wymienniku zaczyna byc lekko czarno. Pellet noname. Tlen 3% mnie interesuje dla jakiej mocy i jak z wynikami wszystkich pozostalych parametrow. PS. Te zegary temperatury wodotryski to niezbyt potrzebne ale to moje zdanie. PS2. Posprzataj kociol / wymiennik przed filmowaniem
-
To prawda. Mam swoje dane na ten temat, jednak nie bede ich podawal - za duzo osob ktore beda nimi manipulowac w celu wykazania sensu nie majac pojecia o czym pisza i bufora.
-
Nie znam. Nie trace czasu - poza tym forum na internety. Wyszukuje tresci (najczesciej techniczne) zdefiniowane max. dwoma trzema slowami klucz. Opowiada o uniwersalnej prawdzie kazdego z nas na pewnych etapach zycia - z bagazem doswiadczen. Trudno bedzie mu trafic do 10-20-30 a nawet 40 latkow z ADHD. Watpie aby ich zainteresowal, ale moze sie myle.
-
CWU grzejemy caly rok. Wiec nie ominiesz grzania PC -> CWU zima. Wybierz wiekszy bojler np. 250 i grzej do niskiej temperatury poprzez PC lub dowolnej poprzez grzalke latem ty samym wylaczajac PC jesli tak chcesz. Wstaw zawor mieszajacy na wyjsciu CWU gdybys zagrzal go latem do wyzszych temperatur.
-
Odszranianie pompy ciepła Zmieniłem Therma V 9kW na Kaisai 10kW - częste defrosty
PioBin odpowiedział(a) na Luki123 temat w Pompy ciepła
Okresla to “norma” dla RS485. Kazde urzadzenie na koncu i poczatku musi miec terminator aktywny badz pasywny. Terminuje sie zarowne linie A-B jak i A,B do +V i GND. Wtedy jest poprawnie. -
Albo, albo? Bufor to laczy. Jest komfort i oszczednosci. Jak masz inne dane lub po prostu wnioski z uzytkowania to napisz szczegolowo. PS. Pamietamy ze porownujemy takie same warunki eksploatacji, czyli jak mamy przed zamtowaniem bufora w domu 20-24 a po zamontowaniu stale 22 to, to nie sa takie same warunki. Jak dopasujesz zrodlo ciepla do pracy ciaglej od +15 do -15C sredniej dobowej zewnetrznej ktore utrzyma jednoczesnie zakladany konfort razem z produkcja CWU, to bufora nie montuj.
-
Zmieniłem Therma V 9kW na Kaisai 10kW - częste defrosty
PioBin odpowiedział(a) na Luki123 temat w Pompy ciepła
To moze nie byc latwe. Nie laczylem sie z ta PC nigdy. 1.Jesli masz jaiekolwiek inne urzadzenie przetestuj najpierw sam konwerter i windowsa. 2. RS485 wymaga terminacji - jest? 3. ustawienia portu zgodne z ustawieniami pc? -
Testowany jest w fabryce. Pozniej wprowadzane sa poprawki bo cos da sie lepiej zrobic. To normalny proces. Jesli masz kontakt z programowaniem to bedzie to jasne i zrozumiale. Kazda branza bez wzgledu co programujesz.
- 162 odpowiedzi
-
- Heiztechnik
- SMART HTV
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami: