Skocz do zawartości

PioBin

Stały forumowicz
  • Postów

    5047
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    53

Treść opublikowana przez PioBin

  1. Nie zauwazysz kilku % roznicy sprawnosci na buforze. Daloby sie cos sprawdzic / zauwazyc za caly sezon o ile: bedzie jednakowy sezon i jednakowe paliwo.
  2. 1. To dalej x3 za duzo dla mnie i wszystkich nowych “budowniczych”. Tyle to potrzeba przy -30C. 2. Powyzsze dane sa bez pokrycia. Zaczerpniete po prostu z kalkulatora z internetu? 3. Totalnie bez sensu. Nie bo takiego tam nie uzyskasz z klody drewna i kawalka wegla.
  3. Zdusic powietrze to nie to samo co modulowac moca. Nie bez powodu brak modulacji w kotlach zasypowych i w dokumentach informacja o pracy wylacznie ze zbiornikiem akumulacyjnym. Kotla bez modulacji nie dopasujesz do instalacji czyli odbioru ciepla, poniewaz jest inne gdy srednia na zewnatrz to +10C inne gdy 0C inne gdy -10C inne gdy grzejesz CWU.
  4. Praktycznie zawsze jest puszczana ta sama temperatura na wszystkie pomieszczenia - albo bezposrednio z kotla wrzatek albo podmieszana na zaworach 3/4d, sprzeglach itp. - mniejsza adekwatna do temperatury zewnetrznej. W obu przypadkach maja byc glowice lub regulatory w pomieszczeniach aby ustawiac indywidualnie tyle ile chcesz i kiedy chcesz. Kotly zasypowe nie maja modulacji mocy (co najwyzej mozna je zdusic jakimis miarkownikami) wiec bufory sa koniecznoscia.
  5. Nie bardzo to ekonomiczne. Trza z 30 ludzi i pewnie kilka ton wegla zeby to w ogole ruszylo. I cos nie tak ze spalaniem (szamotu nie dali) bo czarne z komina leci. Taka frajda dla sentymentalistow.
  6. Okazja. Brac. A tak serio jak potrafisz sam to rob sam - wtedy ma to sens. Raczej skaklulowane szacunkowo i statystycznie w cenie kotla.
  7. Stawka godzinowa plus dojazd
  8. Wszystkie rdzewiaja latem. Ot fizyka. 40C to bardzo niski parametr. Z moich prywatnych obserwacji u mnie ponizej 47 jest lekko wilgotno dlatego ochrona ustawiona na 49
  9. Wszystkim sie da tylko trzeba “umic”. Teflonem czesto cos mi kapie. Dobre do powietrza i po skreceniu nie ruszac -zero poprawek. Pakuly + pasta spoko. Nitka nie potrafie.
  10. PioBin

    Tekla classico

    Poszedlem kiedys ta sama droga. Nic super to nie jest - zle tez nie, ale jak widac promocja na forum trwa. Rowniez dobre/zle (moim zdaniem lepsze) do pelletu sa paniki Kipi czy inne
  11. PioBin

    Tekla classico

    Nie upraszalbym tak bardzo. Na runku sa auta za 50tys i >500tys. PC tez jest za 5tys i 50tys. I mozna by tak dalej. kazda powazna i rozwojowa firma powinna miec rozne w ofercie.
  12. PioBin

    Tekla classico

    Najlepiej nic nie robic i tkwic w XIX wieku? Zycze zafiksowanym aby kiedys swoje doswiadczenie przelozyc na rynek konsumencki…
  13. Zgadza sie. Uszczelnienie odpowiadaja o-ringi.
  14. Obciete oringi przy wciskaniu zlaczki do rury. Krawedzie rurki fazowane byly? lub stare sparciale oringi ewentualnie jakies wadliwe za male.
  15. Zdecydowanie przeszacowane. Rozwaz lepiej PC.
  16. PC jako pierwszea opcja lub druga opcja to pellet i bufor jw. Jedno i drugie ma swoje wady i zalety. Trzecie to hg i duzy bufor i dostep do drewna (+ praca wlasna - nie mala). Jesli ma byc bezobslugowo to druga opcja butla lpg. Zalezy co komu na czym zalezy.
  17. Kompletnie rozne wymienniki, wiec i ciezar rozny. Rozne palniki to tez kilkanascie kg mniej lub wiecej. Rozne pojemniki (wielkosc, material) na opal dodatkowe +/- kg. Grubosc blachy raczej wszyscy trzymaja 6-4mm. Kwestia czy wszedzie czy tylko elementy narazone bezposrednio. Dla mnie “naj” sa wymienniki rurowe pionowe przeciwpradowe.
  18. Naszkicuj schemat instalacji. Zrob zdjecia z ustawien sterownika.
  19. Nie trafilem przez kilka sezonow na taki pellet aby go nie spalic w Kipi. Bylo lepeij i gorzej ze sprawnoscia ale spalac sie dalo. Co nie oznacza ze mozna tam nawrzucac wszystkiego - ja nie polecam na sile szukac najtanszych. Wszystko palne sa kopciuchy.
  20. PioBin

    Tekla classico

    Do kogos innego. 😉 Nie ma jak to liczyc sprawnosci z kalkulatorow internetowych i wody w buforze. W teorii wychodzi pieknie a w kotle i kominie smola i sadza. Pogadaj z @maracz poki co ja nie widzialem lepszego wyniku i pomyslow w spalaniu drewna na tym forum.
  21. Ten hydraulik tez go o to zapytal. Twierdzill ze nie. A tak serio to niech se facet z Youtuba spala ile chce - to w zaden sposob nic nie wnosi dla autora tematu.
  22. z 3t wegla i kilka metrow drewna wyszlo 25000 [kWh]? Zostaw ten kociol bo ma 100%. Juz tu sa takie na forum 🙂 to tak troche sarkastycznie. Rozumiem ze produktow drewnopodobnych nie spalasz? Zamien 3t wegla na 3t pelletu. A te kilka metrow drewna przelicz na [kg] i dodaj do wyniku. Bedzie +/- pellet. PS. Z 1t pelletu otrzymasz 3800-4000 [kWh]. Podaje fakty z mojej instalacji.
  23. Nie. Roznice (oprocz technicznych szczegolow) miedzy zasypowcem a HG czesto sa w palaczu. A ja spalam 2t na ponad 200m2 pz. Takie liczby jak te linkowane i te moje nic nie wnosza do budynku autora tematu. To jest indywidualna sprawa uzytkownika i budynku.
  24. @kreciq21 nie ciagnijmy tematu. Kopciuch to dalej kopciuch ale dumnie bo z papierami. To sa dodatki a nie podstawowy opal. Interpretacja palacza co moze byc drewnopodobne.
  25. Do MPM w sam raz. 😉 Poczekamy moze ktos to juz uzytkuje na OSB.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.