Skocz do zawartości

sambor

Stały forumowicz
  • Postów

    32 292
  • Dołączył

  • Wygrane w rankingu

    469

Treść opublikowana przez sambor

  1. Ciekawe jak taki podajnik do gazu wygląda ?😁
  2. 9l/min i delta 4C - jak wystarczą ci takie parametry do dogrzania to OK, lecz czujnik temp dałbym przy rozdzielaczu, zostałyby uwzględniane spadki temp na przesyle.
  3. Tak wystarczą warunkowo, zależy gdzie będzie mieszacz.
  4. Przepływy masz za duże wystarczą do 1 ,5l , max do 2l. Tak aby różnica temp była ok 5C
  5. Ja kupiłbym 2szt i w kaskadzie puścił.
  6. Ciekaw jestem jak to jest w PGE?
  7. W normalnych układach wymiennik jest wstawiany do źródła ciepła o temperaturze wyższej, a tu nie wiemy jaka jest możliwość podłączenia wymiennika do obecnego kotła? Zero inf o instalacji, kotle i całej reszcie. Jak przez wymiennik podłączymy PC to na jego wyjściu będzie max temp 30-35C - nie wiemy czy to będzie działać z obecną instalacją?
  8. Ale mamy gotową instalację - wystarczy odczytać wskazania rotametrów, dodać i będzie przepływ. A z różnicy temperatur między zasilaniem a powrotem można policzyć moc grzejną podłogi. I tyle gdybania.
  9. Ale wtedy trzeba wymienić rury do zasilania podłogówki , gdyż PP25 będą za małe!
  10. Górna wartość mocy sprzęgła nie jest aż tak istotna - głównie idzie o przyłącza (gwinty) i o przepływy. Tu wystarczy najprostsze z gwintami 1", tuleją pomiarową dla czujnika temp sprzęgła , odpowietrznikiem na górze i korkiem spustowym na dole, oczywiście sprzęgło musi mieć porządną izolację cieplną - można ją kupić razem ze sprzęgłem lub zrobić samemu- ale musi być.
  11. Wg mnie może być tak: Może koledzy mają inne pomysły, ale to powinno wystarczyć. Wadą, choć niedużą jest konieczność doprowadzenia do skrzynki rozdzielacza podłogowego 3 kabli - do siłownika zaw 3-D, do czujnika temp za mieszaczem i do pompy.
  12. A gdzie grzejniki? Zrób schemat jednokreskowy, nawet ręcznie na kartce papieru z podanymi średnicami rur i najlepiej ich długościami
  13. I dlatego trzeba to przerobić na mieszacz z zaw 3-D z siłownikiem
  14. Idealnie byłoby jakby był kocioł wysokotemperaturowy , gdyż rozdzielacz podłogi prawidłowo działa jak na podłogę jest więcej o 20C niż na zasilaniu. Rury PP25 do grzejników powinny wystarczyć, natomiast do podłogówki trzeba je zmienić na PP32 lub nawet większe - to trzeba policzyć, oczywiście reszta jak pisze autor tematu - sprzęgło + 2 pompy + zaw 3-D ze sterowaniem pogodowym na podłogę+ niezbędne sterowniki firmowe.
  15. sambor

    Ogniwo DS

    W nocy to się coś innego, do innej pochwy wkłada, z resztą w dzień też można- nawet lepiej wchodzi.
  16. Po co 2 bufory? Jakie mają pojemności? Jaka moc pompy ciepła?
  17. Po prostu piwnica znacznie zwiększa zapotrzebowanie na ciepło i dlatego PC musi dłużej pracować
  18. Powinna pomóc wymiana odcinka kocioł - dolny rozdzielacz, rura PP40 będzie OK. Jak to co trzymasz przy wymianie odcinka na parterze wystarczy dla twoich potrzeb , to nie ma potrzeby daj]lej wymieniać, ale jak przepływy na piętrze nadal będą za małe, to y=trzeba wymienić całość na PP40. Przejściówkami z 3/4 na 1" lub więcej się nie przejmuj - to tylko opory lokalne.
  19. Tu raczej są za małe przekroje rur do rozdzielaczy Nie wiem jakie są możliwości wymiany obecnych rur zasilających na większe Można spróbować dać sprzęgło min 40kW 1" wyjścia + pompa 25/60
  20. Więcej pomp do kotła nie podłączysz - albo pompa cyrkulacji albo druga pompa - ta za sprzęgłem i wtedy wykorzystujesz opcję podłączenia czujnika temp sprzęgła wprost do kotła. Jak chcesz mieć pompę cyrkulacji podłączoną do kotła to niestety potrzeba modułu MM100 z podłączeniem do niego czujnika temp sprzęgła i pompy za sprzęgłem. Opcją jest obcy sterownik pompy cyrkulacyjnej.
  21. Metody regulacji temp powrotu jest jedna - tylko przepływami, co pewnie pociągnie za sobą zmiany temperatur w ogrzewanych pomieszczeniach - taka metoda jest zła, a sposób rozumowania do bani. Jeszcze gorszą metodą jest "regulacja" temp powrotu przez dobranie "odpowiednich" długości rur w pętlach. Podłogówka zawsze jest liczona dla danej temp pomieszczenia, a temp powrotu, między innymi zależy od mocy potrzebnej do ogrzania- nigdy się nie będzie zgadzać temp powrotu dla każdej z pętli czy nawet dla całych rozdzielaczy. Nawet na papierze tego się nie osiągnie , a co dopiero w praktyce.
  22. Na stronie Panasa, dostępne dla zalogowanych użytkowników
  23. Sprawdź w dok kotła jaka jest jego minimalna moc na propanie, często jest sporo większa niż na kotle na gaz ziemny. Jak masz czujnik temp zewnętrznej to ustaw pracę kotła wg krzywej grzewczej. Sporo też zależy od samego projektu i wykonania podłogówki. izolacji rur od gruntu i izolacji budynku.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.