Skocz do zawartości

sambor

Stały forumowicz
  • Postów

    32434
  • Dołączył

  • Wygrane w rankingu

    472

Treść opublikowana przez sambor

  1. Dla mnie praktycznie najważniejszy byłby filtr skośny na wejściu do rozdzielacza (na belce zasilającej), z możliwością czyszczenia bez spuszczania dużej ilości wody, reszta to wodotryski.
  2. To zależy od danych wejściowych jakie ustawisz
  3. Kalkulator Reflax-a liczy NP na poziomie 8l Najprawdopodobniej są za duże opory przepływu na zasilaniu bojlera, i stąd te skoki ciśnienia. Jak było większe naczynie to woda była pobierana większym strumieniem z naczynia, a nie tylko z rury zasilającej. Jak przeszkadza, to dać większe naczynie lub drugie takie same
  4. Szkolenie EATON na temat jak w tytule- trzeba się zapisać, link poniżej. https://www.eaton.com/pl/pl-pl/support/webinars.html?source=post:1881344197925634160
  5. Jakie są wartości tych przepływów? Jakie są długości pętli? Jakie rozstawy? Co jest pod tymi pomieszczeniami ( piętro niżej)?
  6. Sama kratka to za mało, musi być nawiew powietrza z zewnątrz, kratka zapewnia wywiew ( wentylację pomieszczenia), a nie zapewni powietrza dla kotła.
  7. A może po prostu brak powietrza w kotłowni? Z-ka jest?
  8. Całe szczęście, że mam własną studnię + bojler emaliowany.
  9. No popatrz, to dla czego większość producentów robi bojlery z dużo droższej 316
  10. To wszystko zależy od materiału - gatunku stali, kupisz z 304 to padnie, kupisz z 316 przeżyje twoje wnuki.
  11. Pod warunkiem, że się nie zamontuje w instalacji zmiękczacza wody, a wtedy jony chlorkowe są w wodzie na pewno gwarantowane.
  12. Czyli klasyczne "Perpetuum mobile" - błąd założeń.
  13. Nie ma przeciwwskazań, natomiast ZZ na obiegu podłogi powinien być między wpięciem 3-D a wpięciem naczynia przeponowego
  14. Ilość pomp nie jest argumentem, najważniejsza jest prawidłowa praca i sterowanie.
  15. Nie mam kotła HG, ale w moim DS-ie bez problemu można zauważyć na ciepłomierzu wzrost oddawanej mocy kotła przy temp wody ponad 70C, a płomień po wyjściu z dyszy wygląda np dla 80C tak : Dysza z paleniska jest z prawej strony, PW podawane z lewej a całość idzie do góry w kanale z ceramiki.
  16. Do kotła HG musi być powrót z 3-D ponad 75C, inaczej holzgazu nie będzie.
  17. Są jeszcze VTC prod Esbe - te mają do 70C, a dalej to już laddomat
  18. U mnie pelleciak pracuje w układzie zamkniętym, tak jak kocioł DS. Oba na bufor, wężownice są nieużywane, po prostu są, miały być do grzania solarami, ale nigdy nie dokończyłem inwestycji. Na serio- jakbym miał robić grzanie na PC, to na pewno bez wymienników czy glikoli. Najwyżej dodatkowa pompa między buforem a PC zapobiegająca zamarznięciu PC
  19. Tego się nie da przenieść wprost na wymiennik, raczej proponowałbym przenieść to na grzanie wężownicą bojlera. I wtedy nie ma problemu z liczbami Reynoldsa czy kwiatkami. Automatyka budynku sama będzie z tego ciepła korzystać w miarę potrzeb. Jak spadnie delta na obiegu PC, to się ona wyłączy, na jak długo? Zależy od samej PC i jej automatyki- tu raczej powinna być jak najbardziej "głupia" automatyka, lub startująca na sygnał ON z temperatury bufora.
  20. Od razu wchodzisz na wysokie tony, a ruchy Browna to co? podobnie jak konwekcja cieplna, nie mówiąc już o pompie obiegowej CO, CWU czy innej pracującej w tym obiegu.
  21. Co ma piernik do wiatraka? Liczba Reynoldsa to jeden z parametrów przepływu i nic więcej , tak samo jak prędkość strumienia cieczy.
  22. Nie szalejcie z tymi grubościami blach, wystarczy aby blachy spełniały normę
  23. Ja słyszałem o trendach wymiany wymiennika w PC na większy, nie wiem jak się zmienia praca całej PC, ale wg mnie ta zmiana powinna na coś wpływać.
  24. Najlepszy był by sterownik 3-D z regulacją wg temp zewnętrznej, a rotamerami trzeba wyregulować, tak, aby przepływy dawały wymagane temp w każdym z pomieszczeń.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.