Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kospel Wymiennik C.w.u. Z Podwójną Wężownicą - Wb-120


chcz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Czy taki bojler nadaje się do pracy z kotłem na paliwo stałe, oraz  z zewnętrznym źródłem ciepła np:panelem słonecznym.Piszą dwie wężownice lecz na rysunkach tego nie widać.Czy oba źródła mogą równocześnie pracować? Wszelkie sugestie mile widziane

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zasobnik leżący , to stałopalnego się nada ale solara pod to nie podłączysz bo wężownica w tym wymienniku jest kiepściutka , szukaj czegoś pionowego z podwójną wężownicą , czyli na 2 źródła ciepła, ten ma tylko tzw podwójną wężownicę podwójne U.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Znalazłem opis bojlera Kospel o symbolu WB- posiada drugi obieg grzewczy- na tzw.podkowę.Czy ktoś ma doświadczenie z tym bojlerem.Chodzi o to czy oprócz zasilania z kotła zagrzeje wodę obwód z solara używanym tylko w okresie letnim.

post-67281-0-83957300-1457985395_thumb.jpg

post-67281-0-50995500-1457985582_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego typu bojlera niestety nie podłączysz drugiego żródła ciepła. W opisie wyrażnie napisano "posiada podwójną wężownicę"- jedna podwójna. Natomiast z danych technicznych wynika, że firma Kospel produkuje bojlery z możliwością podłączenia do dwóch żródeł ciepła. Masz na obrazku danych technicznych- są to bojlery typu WPW. Posiadają płaszcz wodny i wężownicę i odpowiednio wyższą cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-67281-0-76424900-1458060694_thumb.jpgJa to rozumię alemówię o modelu" WB" ,który różni sie od modelu "WW" dodatkowymi wyprowadzeniami (na podkowe).Ja pytam czy ktoś użytkował ten typ w połączeniu z kotłem i np z solarem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To do czego są te cztery końcówki z boku zbiornika?Na rysunku jest opis: dopływ /odpływ wody grzewczej;/ wlot zimnej- wylot ciepłej ;/ i podłączenie do podkowy.Wynika ,że są dwa obwody..... Czegoś nie rozumie.Nie jestem hydraulikiem ale rysunek pokazuje różne wersje-dwa wyprowadzenia z boku lub cztery    i stąd moje pytania

post-67281-0-28421000-1458078121_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wyprowadzenia podpisane "do trzonu kuchennego" są do podłączenia zewnętrznego wymiennika ciepła na potrzeby dodatkowego grzenia innym źródłem ciepła np piecem kuchennym, solarem itp.

Wtedy potrzeba dodatkowo pompę do tłoczenia wody pitnej do wymiennika i sam wymiennik - razem koszt : pompa ok 1000 + wymiennik ok 500 - 800zł.

Czyli koszt dodatkowy lekko 1500.

Przy niektórych wymiennikach kuchennych ( podkowach) pompa będzie zbędna, patrze rys poniżej - grzanie wody bezpośrednie w trzonie kuchennym

post-18578-0-84001300-1458082966_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!.Wyprowadzenia do trzonu kuchennego służą do bezpośredniego grzania wody w podkowie. Natomiast do solara się nie nadają. Na rysunku widać,że są to tylko krótkie odcinki rur wspawane w dno bojlera. Nie stanowią zamkniętego obwodu. Jest jedna podwójna wężownica. Z dwoma niezależnymi obiegami (dwa niezależne żródła grzejne) np. kocioł i solar  przeznaczone są bojlery typu WPW. Mają płaszcz i wężownicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zrozumialem ,zmyliły mnie te dodatkowe wyprowadzenia.Dziękuję za cenne uwagi.Kupuję bojler Kospel z podwójnym płaszczem .Temat uważam za zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.