Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Palnik Do Amatorskiego Lutowania Miedzi


fachowiecOd7Bolesci

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem sobie wykonać instalację CO przy kotłowni. Sprawa jednorazowa + potem ewentualne przeróbki na zawory 3, 4-ro, 5-cio drogowe (jak takie wymyślą), ew wymiany bojlerów. Jakiego palnika potrzebuje? Chodzi mi o konkretny model albo link do aukcji.

 

Dodam, że prawie wszystkie rurki, które chce lutować to grube rury: 28, 35, słyszałem że palnikami małej mocy jest ciężko ale jak ciężko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jaki najtańszy palnik? Czytałem na forach że ktoś "kupił palnik za 50 zł i całą instalacje sobie wspawał". Tych połączeń na 35 niewiele: może 4... a może i zero... przecież z kotła mogę wyjść kawałkiem stali jak tu:

 

http://obrazki.elektroda.pl/9112285400_1335215202.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

 

Odświeżę temat, będę miał do lutowania parę połączeń na rurkach 35mm. W związku z tym mam parę pytań:

 

- czy palnik  PERUN PL-002Ppa da redę ?

- czy rurki 35mm lutować na twardo ? Wyczytałem że rurki powyżej 28mm lutuje się na twardo, wolał bym nie przegrzewać rurek 

- jakiego topnika czy pasty użyć do połączeń ? (najlepiej z dodatkiem cyny, nie mam wprawy a z taką pastą łatwiej) Połączenia będą miedź/miedź i miedź/mosiądz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-perun da radę, kiedyś używałem, teraz używam palnika bernzomatic-t757 i mappgas w stalowym pojemniku[mapp rothenbergera w aluminiowych pojemnikach wymaga dość drogiej przejściówki i słabiej grzeje]

do trawienia amasan topnik c66 lub c65[ jeden w plynie drugi w żelu]

-cu 35 na twardo to tylko tlen+acetylen lub tlen+propan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.