Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zagotowana Woda W Piecu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   emik00

emik00

Nowy Forumowicz

• Forumowicz
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 08 grudzień 2010 - 19:16

witam moze ktos tutaj moze mi pomoc zagotowalam wode w centralnym i przestalo dzialac jedni mowia ze to uszkodzil sie sterownik inni ze pompa ja sie kompletnie na tym nie znam i nie wiem co robic
  • 0

#2 OFFLINE   emus

emus

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 1372 postów
  • Co ogrzewam?: Wskaż tutaj.
  • Instalacja: Wskaż tutaj.
  • Kocioł: Wskaż tutaj.

Napisano 08 grudzień 2010 - 23:14

Jakie są objawy nie działania?
Od zagotowania wody sterownik i pompa nie uszkadzają się.
  • 0

#3 OFFLINE   groszek

groszek

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 403 postów

Napisano 09 grudzień 2010 - 01:21

witam moze ktos tutaj moze mi pomoc zagotowalam wode w centralnym i przestalo dzialac jedni mowia ze to uszkodzil sie sterownik inni ze pompa ja sie kompletnie na tym nie znam i nie wiem co robic

Na załączonym sterowniku nic nie jest wyświetlane? Nie słychać pracy pompy? Trudno wyrokować o przyczynach zagotowania wody mając tak mało informacji. Jeżeli pompa i sterownik wydają się sprawne, to powinieneś spróbować na nowo rozpocząć grzanie.
B. powoli uzupełnij wodę w układzie, najlepiej jak kocioł wystudzony, aż do uzyskania przelewu w zb. wyrównawczym. Sprawdź odpowietrzniki. Rozpal w kotle, włącz sterownik i się przekonasz co szwankuje. Inaczej na odległość nie wiem jak ci pomóc.
  • 0
stalmark 17 kW tłokowiec

#4 OFFLINE   Kadafi

Kadafi

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 208 postów

Napisano 09 grudzień 2010 - 06:43

Jeśli na sterowniku nic się nie wyświetla do być może zadziałało zabezpieczenie termiczne.
Przy przekroczeniu temperatury zadziała wyłącznik STB - tak to się chyba nazywa ( o ile masz go na wyposażeniu kotła).
Z reguły aby go skasować gdzieś w pobliżu sterownika badz na jego obudowie jest taki czarny kapturek/nakrętka który trzeba odkręcić i czymś cienkim wcisnąć taki zagłębiony przycisk (mogą być inne wykonania niż to co podałem i kocioł oczywiście musi mieć normalna temperaturę).

Opisuję jakie czynności musiałem zrobić gdy miałem przypadek zagotowania wody (kocioł z podajnikiem sterownik GECO).
  • 0

#5 OFFLINE   Dale

Dale

Stały Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPip
  • 146 postów

Napisano 09 grudzień 2010 - 13:53

Jeśli palisz w piecu, pompa wydaje się pracować, ale grzejniki są zimne albo ledwo co grzeją to najprawdopodobniej strumień pary uszkodził wirnik pompy i ta już nie działa. Pompę masz na zasilaniu?
  • 0

#6 OFFLINE   HP79

HP79

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 623 postów

Napisano 09 grudzień 2010 - 14:09

Jak gotowałem kocioł to uszkodzenia miałem takie:
- przepalony bezpiecznik w sterowniku (nic nie wyświetlał),
- upalony czujnik temperatury (po wymianie bezpiecznika sterownik pokazywał błąd),
- pompa przestała tłoczyć (tak jak Dale napisał - wirnik się uszkodził).

Na dodatek wytopiły sie luty z rury wylotowej kotła. To było mocne gotowanie:-)

Polecałbym jednak kontakt z jakimś miejscowym instalatorem. Samodzielne diagnozowanie (szczególnie poprzez rozpalanie) może być niebezpieczne.
  • 0