Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiary Podajnika Defro Eko Duo


coshi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w temacie, poszukuję wymiarów podajnika kotła Defro Eko Duo ponieważ bardzo ten piecyk mi sie podoba ale niestety teściu wymyślił wejście do kotłowni "na czołgistę" i otwór wejściowy mam tylko jakieś 56 cm. Może sam kocioł przejdzie ale nie wiem jak z podajnikiem wyjdzie. W razie czego czekam na propozycje innych kotłów na ekogroch. Mieszkanie częściowo ocieplone, nowe okna, ocieplony dach a calośc 150m2 powierzchni grzewczej i jakieś 65 m2 pozostałej (piwnica, kotłownia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dystrybutor lokalny powiedział mi, że może zamówić u producenta. Faktycznie w ofercie jeszcze tego piecyka nie mają...... w sumie nie wiedzialem, że to taka nowość. A jak nie ten to może Defro DUO, bo po zdemontowaniu podajnika powinno przejść. Jakby ktoś mógł podesłać mi jeszcze wymiary kotła i podajnika Defro DUO to byłbym wdzięczny. Od razu piszę, że wybrałem firmę z uwagi na serwis (nie spotkałem się z serwsantem Klimosza na moim terenie a jeden na kilka województw to chyba jakieś nieporozumienie......tak myślę) i cenę (do 8 tys......Ling DUO jednak sporo droższy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tak jak w temacie, poszukuję wymiarów podajnika kotła Defro Eko Duo ponieważ bardzo ten piecyk mi sie podoba ale niestety teściu wymyślił wejście do kotłowni "na czołgistę" i otwór wejściowy mam tylko jakieś 56 cm.

 

No miał facet fantazję.

U mnie też jak budowali dom to ojciec z sąsiadem wymyslili taki chodnik dookoła, że był 1 stopień w dół a potem schody w górę do wejścia.

Jak ktoś w nocy wychodził od nas to zawsze się mówiło: "Uważaj na schodka za zakrętem!"

Pewnego dnia zalałem tę dziurę betonem (akurat do wysokości pierwszego schoda do wejścia) i teraz jest PROSTO :mellow:

Takie rzeczy w tych czasach wymyślali...

 

Konkluzja jest taka, żebyś wybił normalne (a nawet większe) drzwi z boku i miał spokój :rolleyes:

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkluzja jest taka, żebyś wybił normalne (a nawet większe) drzwi z boku i miał spokój :rolleyes:

 

Pozdrawiam.

Tak też uczynię :mellow: A tak jakby ktoś chciał wiedzieć : Defro EKO DUO 19 kW będzie kosztował 7700 pln. Hehehe tylko dojdzie mi dodtakowy koszt drzwi, ale może teściowi rachunek wystawię . Pozdrawaim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc u mnie już postanowione. Za poradą bliskiego kolegi szwagra (jak sie dziś okazało przedstawiciela Defro :rolleyes:) i serwisanta zamawiam kociołek Defro Duo ale z palnikiem rynnowym. Instalator wcześniej pod specjalne zamówienie (wcześniej takiego zestawu fabrycznie nie było) zamówił dla siebie i jest zadowolony. Widziałem to cudo w akcji i naprawde rewelacyjnie spala owies. Mi na tym owsu tak mocno nie zależy ale niech będzie....ważne, że ekogroszek też trawi. Wcześniej nie zastanawiałem się nad palnikiem rynnowym ale w sumie to dobrzy znajomi i raczej fachowcy to polecili więc raczej to wezmę. Mam czas do niedzieli. Mile widziane komentarze i Wasze opinie. Ja już trochę skołowany jestem :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
rewelacyjnie spala owies. Mi na tym owsu tak mocno nie zależy ale niech będzie....ważne, że ekogroszek też trawi.

 

Jeżeli tylko "trawi" ekogroszek to lepiej kup Ogniwo Eko lub Cichewicza z palnikiem Brucera, któe świetnie spalają ekogroszek i miał. Nie trawią za to owsa. Nie dość, że tańsze to jeszcze oba z lepszymi sterownikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jak to w życiu bywa...... chce się tak a wychodzi inaczej. Długo nie pisałem, ale koniec końców w moim domku zainstalowany został kociól Defro Eko Duo Plus 19 kW. Ogrzewanie cwu latem na ruszcie awaryjnym to sama przyjemność....naprawdę 150 litrów wody grzeje sie przy jednym załadunku drzewa. Dziś odpaliłem podajnik, kilka róznych ustawień i temperatura w domu bardzo korzystna. Teściowa nieprzyzwyczajona mówi, ze chcę ją udusić heheheh. Wiem, że to dopiero początek ale opinie na temat tego kociołka i ewentualne ustawienia mile widziane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Kupiłam kocioł Derfo, z podajnikiem, zamontowany ze wszystkimi koniecznymi zaworami. Kocioł na miał. Mam mały problem: super się rozpala do zadanej temperatury, zarówno na kotle co jak i cwu. Po pewnym czasie jednak (5-6 godzin) w momencie gdy przechodzi z czasu podtrzymywania w czas pracy (tj. gdy temperatura spadnie poniżej zadanej i poniżej nastawionej histerezy kotła ) teperatura nie rośnie - wentylator chodzi, żar jest, a teperatura stoi np. na poziomie 43 stopni. Po upływie czasu określonego alarmem kotła piec zostaje wyłączony. Nie wiem czy mam źle ustawione parametry podajnika i wentylatora w czasie cyklu pracy czy w czasie czyklu potrzymywania. Juz trzeci tydzień się męczę. W zasadzie cały czas go obserwuję w wówczas jest dobrze.

Jesli ktoś ma taki kocioł to proszę o kilka słów.

 

Kocioł 23 kw, ogrzewa 200 metrów plus woda.\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn może być wiele ale na pewno ustawienia fabryczne nie są najlepsze. Nie znam się na miale ale ja jak zacząłem palić grochem to też musiałem zmienić ustawienia. Proponuję dać o kilka procent większy nadmuch i dłuższy czas podawania. Na pewno więcej spali opału ale temperatura powinna wzrosnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzięki. Ustawiam nadmuch różnie i podawanie też.

Tak sobie myślę, że mam miał niskokaloryczny jak zmienię to się poprawi. Odezwę się jak będzie.

Tak na marginesie - to palenie na ruszcie awaryjnym latem to pomyłka - piec miał być bezobsługowy a tak trzeba biegac i dokładać.

Tyle forsy i dodatkowa robota.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.