Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rębaki

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
74 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   zundapp600

zundapp600

Bywa od czasu do czasu

• Forumowicz
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 25 listopad 2009 - 14:10

Koledzy a jednak się da to zrobić
Jeżeli wierzyć kinematografii

http://www.youtube.c...u/1/SU4BnxeM_4E
  • 0
www.zundapp.net.pl

TO CO LUBIĘ I TO CO ROBIĘ

#22 OFFLINE   heso

heso

Doświadczony Forumowicz

• Ekspert
  • PipPipPipPipPip
  • 1254 postów

Napisano 25 listopad 2009 - 15:27

Na oko te maszyny wyglądają na takie, że przerobić dla nich człowieka na zrębki przy chwili nieuwagi to żaden problem... Gdzie jakieś proste chociaż osłony ?

Tyle się pokazuje i pisze o zrębkach , a jakoś nie widać np. procesu suszenia zrębek czy pracy kotła na zrębki. Chętnie obejrzałbym filmik pokazujący, jaki dym wydobywa się wtedy z komina.
  • 0

#23 OFFLINE   kazik

kazik

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 1025 postów

Napisano 25 listopad 2009 - 17:25

Koledzy a jednak się da to zrobić
Jeżeli wierzyć kinematografii

http://www.youtube.c...u/1/SU4BnxeM_4E

Film ciekawy, ale muzyka szok. BHP - 0.
Złapałem chęci na zrębki i chyba na początek kupię sobie na Mikołaja rębaka Stiga za sześć stówek.
  • 0

#24 OFFLINE   tomek krakerss

tomek krakerss

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 885 postów

Napisano 25 listopad 2009 - 22:05

Witam
Ja się dość długo zastanawiałem nad zakupem profesjonalnego rębaka co by zrąbać 1,5 h młodzika ( muszę wyczyścić). Ale gra warta świeczki.... Są firmy które zrobią to za grosze. Różnica jedna. Trzeba zwieść wszystko koło domu i zacząć rąbać. Te zrębki z filmu osobiście mi się nie podobają ze względu na to iż są zbyt nierówne. W ślimaku mogą być przeszkodą. Pozdrawiam.
  • 0

#25 OFFLINE   kazik

kazik

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 1025 postów

Napisano 26 listopad 2009 - 01:22

Rok temu wyciąłem 10 arów młodnika. Roboty, że głowa boli. Z pomocą sił najemnych zwiozłem towar do domu. Całość została posegregowana i pocięta na różne asortymenty, łącznie z chrustem.
Najgorsze są gałęzie i dlatego rębak od razu w lesie - do roboty.
W Twoim przypadku urządzenie tego typu wskazane, ale to znowu koszt.
Tak więc może lepiej kup sobie zwykłego górniaka i po problemie :P .

Kazik
  • 0

#26 OFFLINE   mostowiak

mostowiak

Rozkręca się

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 52 postów

Napisano 06 styczeń 2010 - 17:28

[Siema na stronie www.e-konstruktor.pl znajdziecie opis i rysunki techniczne do skonstruowania
rębaka.
Ja wlasnie robie taki rebak. wierzba zcieta lezy narazie napolu ale mam nadzieje ze w lutym jak nie bedzie sniegu pochlastam ja.w tamtym roku pozyczalem rozdrabniacz wlasnej konstrukcji tarczowy z 4 nozami. tylko mial zle podawanie gałezi. patyki byly ciete pod katem 90 stopni wzgledem tarczy, a walek podajacy slizgal sie po nich i trzeba bylo pchac.wystarczylo np.zrobic pod katem 45 stopni i noze wtedy by same wciagaly galezie. naped przez wom. 30 chodzila sobie na wolnych obrotach tarcza byla dosyc ciezka a wiec robila za kolo zamachowe to byl rozrabniacz.
www.e-konstruktor.pl a tj rebak. dam znac jak zloze to w calosc i ile mnie to wynioslo.
  • 0

#27 OFFLINE   krzysiek5052

krzysiek5052

Nowy Forumowicz

• Forumowicz
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 16 styczeń 2010 - 21:54

Mam takie pytanie czy ktoś posiada ten projekt z strony www.e-konstruktor.pl ?? Jeśli tak prosił bym o kontakt.
  • 0

#28 OFFLINE   mostowiak

mostowiak

Rozkręca się

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 52 postów

Napisano 16 styczeń 2010 - 22:33

pelna dokumentacja jest dostepna po zalogowaniu sie.na stronie.w tym tyg moze juz bede mial zrobione poszczegolne czesci,zanim zloze porobie fotki.
  • 0

#29 OFFLINE   krzysiekm

krzysiekm

Nowy Forumowicz

• Forumowicz
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 28 styczeń 2010 - 17:51

Witam
Pod tym adresem jest dostępna kompletna dokumentacja rębaka
http://www.mt.com.pl...&ar=nw&art=2409
  • 0

#30 OFFLINE   Robson66

Robson66

Nowy Forumowicz

• Forumowicz
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 11 luty 2010 - 18:13

Witam!:) Udało mi się przy pomocy kolegów zrobić rębak, wg planów z e-konstruktora. Cena wyszła troszeczkę większa prawi 2 tyś z silnikiem 5,5 kW. Jestem zadowolony bo jak na razie działa bez zarzutu, chociaż nie mogłem go jeszcze w pełni wykorzystać:unsure: Były tylko próby w warsztacie. Rodzi sobie z gałęziami max 60 mm średnicy. Zostało mi go jeszcze po malować. :)

Załączone pliki

• 0

#31 OFFLINE   def

def

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 479 postów

Napisano 11 luty 2010 - 18:34

Kłaniam się.
Gratuluję. Bardzo estetycznie wykonana samoróbka.
Zrobiłem kilka maszyn , w tym z motoreduktorem , i wiem, że motoreduktor ma olbrzymią siłę . Jeśli nie sprawi to większych problemów, przemyśl dorobienie do wałka posuwu drugiego . Ten drugi powinien się kręcić w zbieżnym kierunku i powinien z pierwszym miażdżyć wstępnie grubsze gałęzie choć 60 mm to dużo, ale spróbować warto....
def
  • 0

#32 OFFLINE   tomek krakerss

tomek krakerss

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 885 postów

Napisano 11 luty 2010 - 18:48

Witam
Piękna maszynka tylko strasznie droga. Z pewnością będziesz wykorzystywał uzyskaną zrębkę do palenia w tradycyjnym kotle dlatego ja stawiam na tarczowe rębaki. Prezentowany robię stosunkowo grugo i nie równo. Z tych urządzeń korzysta się bardzo mało rozsądnie jest zrobić takie urządzenie w kilka osób. Taniej i zarobi na siebie. Ale ogólnie bardzo mi się podoba. Cenie wysiłek własny i estetykę. Jest pozytywny. Pozdrawiam Tomasz.
  • 0

#33 OFFLINE   zundapp600

zundapp600

Bywa od czasu do czasu

• Forumowicz
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 11 luty 2010 - 19:20

Zachęcony filmem oraz opisem sieczkarni do kukurydzy postanowiłem spróbować . Kupiłem sieczkarnię za ok 1600 zł i pierwsze próby wypadły ok !!!! . Główne zadanie - to ma rozdrabniać wierzbę energetyczną . Będę mógł coś więcej napisać latem jak maszyna pójdzie w ruch ..........
  • 0
www.zundapp.net.pl

TO CO LUBIĘ I TO CO ROBIĘ

#34 OFFLINE   kazik

kazik

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 1025 postów

Napisano 11 luty 2010 - 19:21

A kapusta by się pocięła?
Polak potrafi!!
Gratulacje
  • 0

#35 OFFLINE   Robson66

Robson66

Nowy Forumowicz

• Forumowicz
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 11 luty 2010 - 20:03

Witam
Piękna maszynka tylko strasznie droga. Z pewnością będziesz wykorzystywał uzyskaną zrębkę do palenia w tradycyjnym kotle dlatego ja stawiam na tarczowe rębaki. Prezentowany robię stosunkowo grugo i nie równo. Z tych urządzeń korzysta się bardzo mało rozsądnie jest zrobić takie urządzenie w kilka osób. Taniej i zarobi na siebie. Ale ogólnie bardzo mi się podoba. Cenie wysiłek własny i estetykę. Jest pozytywny. Pozdrawiam Tomasz.

Dzięki za docenienie pracy;) A jak i gdzie zdobyć plany na rębak tarczowy??
  • 0

#36 OFFLINE   Robson66

Robson66

Nowy Forumowicz

• Forumowicz
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 11 luty 2010 - 20:06

Kłaniam się.
Gratuluję. Bardzo estetycznie wykonana samoróbka.
Zrobiłem kilka maszyn , w tym z motoreduktorem , i wiem, że motoreduktor ma olbrzymią siłę . Jeśli nie sprawi to większych problemów, przemyśl dorobienie do wałka posuwu drugiego . Ten drugi powinien się kręcić w zbieżnym kierunku i powinien z pierwszym miażdżyć wstępnie grubsze gałęzie choć 60 mm to dużo, ale spróbować warto....
def

Wszystko wykonane zostało z nowych materiałów, co dodało jeszcze większej estetyki i ułatwiło prace;)dzięki za podpowiedzi, godne uwagi;)
  • 0

#37 OFFLINE   tomek krakerss

tomek krakerss

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 885 postów

Napisano 11 luty 2010 - 20:09

Witam
A potrzebujesz ? Zawsze można podjechać do jakiegoś producenta czy zwymiarować fabryczny u kogoś. To nie problem. Tu nie chodzi o precyzje w mm. To niszczarka nie maszyna produkcyjna. Pozdrawiam.
  • 0

#38 OFFLINE   Robson66

Robson66

Nowy Forumowicz

• Forumowicz
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 12 luty 2010 - 17:17

Dzięki. Będę musiał się rozejrzeć za takim rębakiem gdzieś dalej, bo w mojej okolicy nikt takiego nie posiada.
  • 0

#39 OFFLINE   mostowiak

mostowiak

Rozkręca się

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 52 postów

Napisano 17 luty 2010 - 14:15

To w sumie nie duzo cie wynioslo mi.zobaczymy ile mi powie tokarz za robote.sam toczyles walki?ile cie kosztowały
  • 0

#40 OFFLINE   Robson66

Robson66

Nowy Forumowicz

• Forumowicz
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 04 marzec 2010 - 22:24

Materiał i robocizna (toczenie i frezowanie) 1400zł +600zł ślinik. A reszta wykonałem sam.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych