Skocz do zawartości

Zdjęcie

Defro Optima Komfort Plus 20 Kw

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Mako

Mako

Bywa od czasu do czasu

• Forumowicz
  • PipPip
  • 31 postów

Napisano 30 grudzień 2009 - 22:09

czy ktoś może mi napisać coś o kotle Defro Optima Komfort Plus 20 kW ( czekam na opinie ludzi mających ten kocioł - a nie przedstawiciela firmy Defro) bardzo proszę o wszelkie informację :D
  • 0

#2 OFFLINE   Mako

Mako

Bywa od czasu do czasu

• Autor tematu
  • Forumowicz
  • PipPip
  • 31 postów

Napisano 04 styczeń 2010 - 08:52

Dzięki za wyczerpujące wiadomości.:)

a może ktoś mi coś powie o kotłach z Pleszewa "Biadała" czemu one są sporo tańsze od innych ????????????
  • 0

#3 OFFLINE   Neo

Neo

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 1137 postów

Napisano 05 styczeń 2010 - 00:45

Może kosztują tyle ile są warte ?
  • 0

#4 OFFLINE   tomtom1

tomtom1

Nowy Forumowicz

• Forumowicz
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 07 styczeń 2010 - 19:58

ludzie pomozta,czy ktos z forumowiczow uzytkuje juz kociolek taurus zubr trio .do wczoraj musze podjac decyzje jaki piec wybrac poniewaz paluszki mi dretwieja przy izolacji poddasza.w gre wchodzi ling,defro albo zuberek.musi koniecznie spalac eko-groszek,pelet,owies noi oczywiscie posiadac dodatkowy ruszt do spalania drewna.z gory dzieki za pomoc
  • 0

#5 OFFLINE   Neo

Neo

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 1137 postów

Napisano 08 styczeń 2010 - 23:39

koniecznie spalac eko-groszek,pelet,owies noi oczywiscie posiadac dodatkowy ruszt do spalania drewna.

Sam sobie odpowiedziałeś. Te wymagania spełnia tylko Klimosz Lng Duo.

Pozdrawiam
  • 0

#6 OFFLINE   roberthond

roberthond

Stały Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPip
  • 104 postów

Napisano 09 styczeń 2010 - 18:09

czy ktoś może mi napisać coś o kotle Defro Optima Komfort Plus 20 kW ( czekam na opinie ludzi mających ten kocioł - a nie przedstawiciela firmy Defro) bardzo proszę o wszelkie informację :huh:

polecam dobry kociołek wart swojej ceny ,ergonomia i blaszka szóstka na wymienniku w dobrej klasie
  • 0

#7 OFFLINE   radekw

radekw

Nowy Forumowicz

• Forumowicz
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 20 styczeń 2010 - 15:44

czy ktoś może mi napisać coś o kotle Defro Optima Komfort Plus 20 kW ( czekam na opinie ludzi mających ten kocioł - a nie przedstawiciela firmy Defro) bardzo proszę o wszelkie informację :o

Witam
Mam taki kocioł tylko 25kW, jest trochę za duży jak na 535 m3. Po sezonie grzewczym będę go przerabiał, przede wszystkim wywalam dmuchawę i wstawiam miarkownik.
Na Twoim miejscu nie kupowałbym z dmuchawą, w tej chwili palę na najniższym biegu, a w kotle chuczy strasznie, mnóstwo ciepła idzie w komin.
  • 0

#8 OFFLINE   mops44

mops44

Bywa od czasu do czasu

• Forumowicz
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 22 styczeń 2010 - 08:50

czy ktoś może mi napisać coś o kotle Defro Optima Komfort Plus 20 kW ( czekam na opinie ludzi mających ten kocioł - a nie przedstawiciela firmy Defro) bardzo proszę o wszelkie informację :huh:

mam taki piec zamontowałem 15 grudnia do dzisiaj spaliłem 3tony węgla koszmar,mam te wszystkie sterowniki zawory dom ma 140 m nieocieplony , na pełnym zasypie ok 40 kg starcza na 6-8 godzin , jak odpalę od góry to 16 godzin ale wchodzi ok 5 wiader węgla , nie kupuj , weż dolniaka jak nie masz zamiaru palić miałem , ja miałem jeszcze nie paliłem , spróbije może tu bedą jakies plusy , u nas bardzo chwala metal fach sokół dolniak mało pali grzeje , w defro dużo idzie w komin , piec tal jest zasmolony ze nie daję rady sypię jakieś sadpalę , suche drewno ,pomoga tylko na chwile , nie wiem czym będziesz palił , mieszkam na mazurach u nas jest zimno , nawet odradzam , wpieprzyłem 4400zł a robi tylko wrażenie , słabo grzeje jak nie ma ognia , powrót zimny , jak przestawię na zaworze to po 6 godzinach pusto w piecu 40 kg węg;la nie ma policz 40x3x30 = ponad trzy tony i tyle spaliłem w 1,5 miesiąca badziewie , 513438912 to mój tel , może go żle użytkuję nie wiem , siedzę w tej piwnicy po kilka godzin i chyba już nic nie wymyślę
  • 0

#9 OFFLINE   Darek11

Darek11

Rozkręca się

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 40 postów

Napisano 22 styczeń 2010 - 09:31

polecam dobry kociołek wart swojej ceny ,ergonomia i blaszka szóstka na wymienniku w dobrej kla
sie

Witam.Moze napiszesz jaki metraż Masz do ogrzania?Ile spalasz na dobe
  • 0

#10 OFFLINE   AdamGuitar

AdamGuitar

Doświadczony Forumowicz

• Ekspert
  • PipPipPipPipPip
  • 4226 postów

Napisano 22 styczeń 2010 - 10:05

ogranicz powietrze podawane przez wentylator prawie do minimum, jeśli jest stopniowanie to je włącz i ewentualnie przysłoń jeszcze wlot powietrza do wentylatora. Zacznij od tej strony, komin jest wysoki? może trzeba dać regulator ciągu kominowego, ograniczając go do 20 - 30 Pa.
  • 0
Kierowanie i Nadzory Budowlane w Branży Sanitarnej
Adam Zdrojewski upr. bud GP.IV/8346/153/TO/90-91 KUP/IS2874/01 zakres c.o., wod. kan.,c.t., went. i klim., sporządzanie projektów dla osób fizycznych, kontrola stanu technicznego.
adamzdro13@wp.pl

#11 OFFLINE   mops44

mops44

Bywa od czasu do czasu

• Forumowicz
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 22 styczeń 2010 - 12:49

tam jest sterownik z pidem st-81 , dzwoniłem do defro tez mówia ze za dużo pali i trzeba palić od góry spróbuje , cos tam przestawić w sterowniku zobaczymy
  • 0

#12 OFFLINE   pawels

pawels

Bywa od czasu do czasu

• Forumowicz
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 23 styczeń 2010 - 14:58

Witam,
Chciałbym się dołączyć do tematu, posiadam kocioł Optima komfort plus 12, ogrzewam około 120mkw, palę drobnym węglem, spalanie przy temperaturze na zewnątrz bliskiej zero stopni, w domu około 22 wynosi lekko licząc około 3-4kg, uważam że jest to stanowczo za dużo, sterownik st-22 temperatura zadana 55 stopni, histereza 2 stopnie, przedmuch co 30 min (raczej nie ma okazji się załączyć) obroty dmuchawy poziom 1, na kaloryferach brak zaworów, instalacja stara, rury metalowe. Może ktoś podać jakie są najbardziej optymalne ustawienia dla tego typu pieców.
Palę od dołu, dodam jeszcze, że dymi potwornie, chociaż nie wiem czy to jest problem opału czy samego kotła.
Pozdrawiam,
Paweł
  • 0

#13 OFFLINE   Bing

Bing

Bywa od czasu do czasu

• Forumowicz
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 23 styczeń 2010 - 15:25

a jakim czasie ?
  • 0

#14 OFFLINE   pawels

pawels

Bywa od czasu do czasu

• Forumowicz
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 23 styczeń 2010 - 15:35

spalanie 3-4 kg węgla na godzinę, do tego dym potworny po dołożeniu, jak się rozpali jest trochę lepiej ale nie dużo
  • 0

#15 OFFLINE   kazik

kazik

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 1021 postów

Napisano 23 styczeń 2010 - 15:57

Natychmiastowa rezygnacja z dmuchawy, dorobienie w dolnych drzwiczkach przepustnicy powietrza, spalanie naturalnym ciągiem, to jedyna rada,
  • 0

#16 OFFLINE   Bing

Bing

Bywa od czasu do czasu

• Forumowicz
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 23 styczeń 2010 - 18:01

palisz dobowo czy przepalkami ?
bo jakos to duzo chyba jest,
a dmuchawa nie zduszasz za bardzo ? ja ustawiam na 2 lub 3
mam optime k+ 15 i porcja 4-5 kg wegla starcza nawet na 4h
  • 0

#17 OFFLINE   pawels

pawels

Bywa od czasu do czasu

• Forumowicz
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 23 styczeń 2010 - 18:15

Natychmiastowa rezygnacja z dmuchawy, dorobienie w dolnych drzwiczkach przepustnicy powietrza, spalanie naturalnym ciągiem, to jedyna rada,

heh, pytanie dlaczego ?? przecież nie po to płaciłem 3600 za piec żeby osiągnąć funkcjonalność pieca za 2500?? Uprzejmie proszę o wyjaśnienie o co w tym chodzi.
Z góry dziękuję i pozdrawiam,
Paweł
  • 0

#18 OFFLINE   pawels

pawels

Bywa od czasu do czasu

• Forumowicz
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 23 styczeń 2010 - 18:21

palisz dobowo czy przepalkami ?
bo jakos to duzo chyba jest,
a dmuchawa nie zduszasz za bardzo ? ja ustawiam na 2 lub 3
mam optime k+ 15 i porcja 4-5 kg wegla starcza nawet na 4h

rozpalam o 8.00 rano ostatni raz podkładam około 20-21 wieczorem oczywiście rano ciemno w piecu, dmuchawę rzeczywiście zduszam bo do czopucha nie można dotknąć (czyli mnóstwo ciepła idzie w komin)
  • 0

#19 OFFLINE   pawel8516

pawel8516

Bywa od czasu do czasu

• Forumowicz
  • PipPip
  • 22 postów

Napisano 26 styczeń 2010 - 21:33

Witam. Od półtora miesiąca użytkuję defro optima komfort plus 15kw nowa linia, sterownik z pidem i czujnikiem temp. spalin. Dom nowy, ocieplony, niezamieszkały powierzchnia ogrzewana 105mkw, bojler jeszcze nieczynny, w przyszłości może jeszcze poddasze będę ogrzewał. Kocioł wygląda dobrze, podczas rozruchu nie dopuszcza do temp. spalin powyżej 250st., podczas pracy temp. spalin w granicach 150st. W domu temp. ok 7st., zadana na kotle 60, powrót 50st. bez mieszania. Palę orzechem od dołu. Stałopalność niewiadoma bo rozpalam, zasypuję kocioł i jadę do miejsca zamieszkania. Dzisiaj kupiłem 100kg miału ze śniegiem, załadowałem kocioł do pełna (ok 35kg.) o 13.30 rozpaliłem od góry kilkoma szczapami. Temp. spalin ciągle na poziomie 240st., zadana na kotle 60st., wiatrak się nie wyłącza, o 20.00 jeszcze się paliło ładnym niebiesko żółtym płomieniem, pozostało ok. 1/3 wsadu, teraz już nie wiem bo mnie tam nie ma. Jak wyjeżdżałem w domu było 15 st.
Ogólnie z kotła jestem zadowolony. Wady: rzeczywiście dość mocno zarasta sadzą mimo wysokiej temp. na kotle chociaż sas u kolegi produkuję takie skwary sadzy że kiedy to zeskrobał myślałem że to groszek. B)
  • 0

#20 OFFLINE   Tuzio

Tuzio

Nowy Forumowicz

• Forumowicz
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 27 styczeń 2010 - 16:08

Mam Defro Optima Komfort Plus 25 kW. Powierzchnia do grzania jakieś 180m, budynek nie ocieplony, grzejniki kompaktowe. Ustawienia 50 st bez przedmuchów, wentylator 2 bieg, pompa wody 1 bieg. Piec załadowany do wsypu węglem- czas spalania ok. 5 godzin temperatura na zewnątrz do -10 st. Po zmianie dostawcy opału piec wytrzymuje około 14 godz. Nie bójmy się kupować węgla z różnych źródeł- tak wielu jest oszustów (sprzedawców). Kupiłem węgiel tańszy o 200zł/tona, a okazał się lepszy i ekonomiczniejszy... B)
  • 0