Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Palnik Do Miału ?


kuba848484

Rekomendowane odpowiedzi

A co z palnikiem AZPP, bo jakoś mało informacji o nim w sieci? Czy ktoś używa ten palnik do miału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widac ze ma duze otwory napowietrzajace , czy np palac miałem nie zabardzo go rozdmuchuje  ;)  :D

 

Druga sprawa czy drobne frakcje nie wpadają przez nie do kanału powietrznego gdy dmuchawa przestaje działać.

 

Podobnie mam zbudowanego Pancerpola i tam pomimo palenia ekogroszkiem sporo proszku ląduje, a gdybym użył miału to szybko by się kanał zapchał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z palnikiem AZPP, bo jakoś mało informacji o nim w sieci? Czy ktoś używa ten palnik do miału?

 

Sporo znanych mi kotłów z tym palnikiem spala miał np. z Janki 23 MJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim powstanie dobry palnik do miału to miał zostanie wycofany ze sprzedaży do palenia w gospodarstwach domowych.

2-3 tyg temu rozmawiałem z przedstawicielem jednego z producentów kotłów i stwierdził on, że kotły na miał nie będą rozwijane ani poprawiane konstrukcyjnie

Powodem są ponoć naciski UE w sprawie wycofania tego paliwa z rynku tzw domowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa czy drobne frakcje nie wpadają przez nie do kanału powietrznego gdy dmuchawa przestaje działać.

 

Podobnie mam zbudowanego Pancerpola i tam pomimo palenia ekogroszkiem sporo proszku ląduje, a gdybym użył miału to szybko by się kanał zapchał.

Dziwię się trochę że pytasz. Paliłem jak wiesz chyba 4 lata na fajce Pancerpola jak i Ty w swojej N-ce i kanału to ja nigdy tam nie czyściłem, jedynie raz przed sezonem opróżnienie komory powietrza.

Fajka Pancerpola nie jest palnikiem do miału, to dobry palnik ale do eko groszku i to o niskiej spiekalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie mam zbudowanego Pancerpola i tam pomimo palenia ekogroszkiem sporo proszku ląduje, a gdybym użył miału to szybko by się kanał zapchał.

Ja ma Pancerpola 3 generacji z obrotem i tam jest inaczej zbudowany palnik z powodzeniem spala miał z ekogroszkiem  jak też sam miał i przez rok palenia wewnątrz palnika po otwarciu wyczystki jest niewiele drobnego pyłu z paliwa  można nie czyścic nawet 2 lata.

Ten palnik może pracować też bez obrotu jako stały jeżeli sprawia problemy,wystarczy wyjąc śmigiełko.

Jak najbardziej Pancerpol nadaje się do miału ale Duo lub Trio

palnik-pancerpol.jpg

Jedyny mankament u mnie to kosz zsypowy czyli jego lej, mokry miał nie pójdzie niestety się zawiesza. Dlatego kupuje latem wtedy sam miał schodzi bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, co pokazałeś na fotce, to seryjny DUO, ten na tzw. Vklase jest tuningowany przez producenta w taki sposób, że dochodzi na ten wianek dodatkowy pierścień doszczelniający (zakrywający szczelinę), po rozgrzaniu żeliwa zaciska się na koronce i razem z nią obraca, ponadto montowany jest wolniejszy motoreduktor. O innych kombinacjach nie wspomnę, aby wyszło, co ma wyjść...

Prawda brutalna jest taka, każda retorta, nie tylko ta na górze może się zmieścić w Vklasie po wielu zabawach m.in. wyżej opisanych, natomiast na dole (30%mocy poniżej znamionowej 20kW) w realu bardzo bardzo dużym fuksem będzie, jak się to zmieści w IVklasie, najpewniej skończą prawie wszystkie retory z emisjami CO w klasie III. Jak się ktoś nie weźmie za kontrolę (podobnie jak tzw diesel-szwindel) i sprawdzanie prawdziwych emisji tych certyfikowanych (choćby prostym analizatorem samą emisje CO), to taka fikcja nadal będzie istnieć i tylko papier będzie ładnie wyglądał i nic to nie będzie miało wspólnego z tym, co zastajesz w realu..

 

 

Co do żeliwnego i obrotu - jeszcze troszkę i będzie taki Ardeo-Iron z obrotem, żeliwny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 miał zostanie wycofany ze sprzedaży do palenia w gospodarstwach domowych.

Ciekawe czy dotyczy to tez np ekomiału , miały typu 31.2 albo 32.1 to chyba zostanie jeszcze na rynku  ;)  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, co pokazałeś na fotce, to seryjny DUO, ten na tzw. Vklase jest tuningowany przez producenta w taki sposób, że dochodzi na ten wianek dodatkowy pierścień doszczelniający (zakrywający szczelinę), po rozgrzaniu żeliwa zaciska się na koronce i razem z nią obraca, ponadto montowany jest wolniejszy motoreduktor. O innych kombinacjach nie wspomnę, aby wyszło, co ma wyjść...

Co do żeliwnego i obrotu - jeszcze troszkę i będzie taki Ardeo-Iron z obrotem, żeliwny

W Sasie w 5 klasie nie ma żadnego dodatkowego pierścienia,rozbieram go  przed odpaleniem, jest dokładnie taki jak na zdjęciu.

  

Masz jakies foty tego doszczelnionego Pancka albo Irona ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwię się trochę że pytasz. Paliłem jak wiesz chyba 4 lata na fajce Pancerpola jak i Ty w swojej N-ce i kanału to ja nigdy tam nie czyściłem, jedynie raz przed sezonem opróżnienie komory powietrza.

Fajka Pancerpola nie jest palnikiem do miału, to dobry palnik ale do eko groszku i to o niskiej spiekalności.

 

Ta komora powietrza to właśnie koniec kanału powietrznego i o jego czyszczenie mi chodziło.

Ja także nigdy od 8 lat jeszcze nie czyściłem w swoim kotle części kanału pomiędzy dmuchawą a deklem palnika bo co najmniej dwa razy w roku odkręcam dekiel i zsypuję zawartość - z niektórych ekogroszków sporo żwirku potrafi się tam zebrać.

 

Spotkałem się już nieraz na serwisach z brakiem czyszczenia - opróżniania końca kanału powietrznego aż do momentu gdy dmuchawa nie mogła ruszyć bo do niej się żwirek wsypał, choć częściej występuje przy tym palenie się na części palnika poniżej której kanał się jeszcze nie zapełnił.

 

Oczywiście, że Pancerpol PPS 25 nie jest do miału, dlatego podobnie zbudowany palnik też raczej się do miału nie sprawdzi i to o to szło.

 

Co do niskich spiekalności to u siebie na PPS 25 spalam Wesołą, Bobrka itp., więc da się, choć wymaga to przewymiarowanego palnika, wprawy i dobrego sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jedyny mankament u mnie to kosz zsypowy czyli jego lej, mokry miał nie pójdzie niestety się zawiesza. 

Zrób sobie prosta przeróbke  ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Sasie w 5 klasie nie ma żadnego dodatkowego pierścienia,rozbieram go  przed odpaleniem, jest dokładnie taki jak na zdjęciu.

  

Masz jakies foty tego doszczelnionego Pancka albo Irona ?

Animus co jest badane a ..................................................................................................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Ja swoje zdanie wyraziłem już nie raz na ten temat podobnie jak o kotłach tłokowych tyle że jestem sprzedawcą kotłów i tych opinii możesz nie brać pod uwagę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Widziałem super tylko cena.  Powiem tak chciałbym wymienić tylko samą głowicę (palnik) a podajnik zostawić oczywiście tylko na coś lepszego od retorty okrągłej żebym mógł spalać gorszej jakości groszki (ruskie) ewentualnie miał, tylko nie wiem czy mi  się uda to pogodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.