Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy Zmieści Się Kocioł Z Podajnikiem ?


Szczypiorr

Rekomendowane odpowiedzi

hektoras niewarto

na forum Muratora kolega próbował się dowiedzieć ile ma metrów grzac i też wszystkich poobrażal i kazał przestać pisać bo podobno same bzdury a on jedyny mądry

myślę że najlepiej zignorować aby uniknąc kolejnych pyskówek z jego strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ludzie odpowiadali na zadane pytanie to by nie było kilka stron pisania głupot. A , że w internecie każdy jest fachowcem od wszystkiego i wszystko robi zgodnie z przepisami to pisze swoje mądrości nie związane z tematem.

 

Na muratorze zadałem proste pytanie ile metrów będę grzał ( podałem wszystko co potrzebne ) to się dowiedziałem , żeby zrobił OCZ bo nikt mi za darmo tego nie powie. Tutaj Juzef jakoś mniej wiecej od razu określił i po temacie. Nie którzy myślą , ze po zjadali wszystkie rozumu, niestety myślą ,albo i nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to czemu szukasz porad u fachowców z internetu skoro uważasz że się nie znają?

i po czym wnosisz że się nie znają skoro sam nie masz w temacie pojecia i zadajesz pytania? 

więcej pokory 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor tematu dostał na tym forum wszystkie rady jakie może dać rozsądny człowiek:

 

- przestawienie drzwi – najprostsza i najtańsza rada, ale twierdzi nie gdyż ” w drugim pomieszczeniu są już tynki”

- lokalizacja kotła wg szablonu ustawionego na podłodze– nie wiemy co z tego „wyszło”, ale pewnie nic gdyż przy większym oddaleniu od komina nie będzie wzniosu rury dymowej – za niskie wykonanie trójnika komina systemowego
Przeniesienie trójnika komina lub dostawienie drugiego wyżej przy takim inwestorze nie wchodzi raczej w grę

- Pozostał montaż kotła na paliwo stałe jak w oryginalnym projekcie

- Lub kotła na paliwa alternatywne np. gaz – podobno „za drogi”

 

- Wykonanie kotła na zamówienie -"pod wymiar" -nie gdy wg inwestora jest pewnie "za drogi" - częściowa racja,

   ale jak ktoś chce kocioł o głębokości 40-50cn to niestety musi zapłacić, drugi problem o którym autor tematu zapomniał to pytanie

   "czy takie coś będzie działać prawidłowo?" w co śmiem wątpić

- Albo montaż kotła na pellet z osobnym zasobnikiem – jak pokazał na zdjęciu kolega @Patrol – rozwiązanie nie najdroższe , ale ekologiczne i przyszłościowe

    Paliwo nie jest aż takie drogie.

- Najdziwniejszym rozwiązaniem jest kupno kotła na paliwo stałe i dodatkowo montaż w drzwiczkach palnika z podajnikiem – wtedy mamy kocioł

    na ekogroszek, lub inne drobne paliwo – zrębka albo jak zdemontujemy taką przystawkę mamy kocioł do ręcznego palenia drewna  lub innych „śmieci”.

   Jednak nie zapewniam, że takie coś będzie prawidłowo działało :) , ale na pewno się w tą dziurę zmieści :P

 
   Poniżej przykładowe przystawki :

 

http://olx.pl/oferta/przystawka-palnik-piec-kociol-co-na-ekogroszek-pellet-mial-zrebka-CID619-IDdgjD.html

http://allegro.pl/podajnik-pieca-kotla-na-groszek-pellet-owies-rynna-i5441334892.html

 

 

PS

Autor nie dopuszcza do siebie najprostszego i najtańszego pomysłu :  wstawić rynkowy kocioł z podajnikiem  o potrzebnej mocy, olać te nieszczęsne drzwi i wchodzić do kotłowni drugimi drzwiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sambor skorzystał z rady

- lokalizacja kotła wg szablonu ustawionego na podłodze– nie wiemy co z tego „wyszło”, ale pewnie nic gdyż przy większym oddaleniu od komina nie będzie wzniosu rury dymowej – za niskie wykonanie trójnika komina systemowego

Jeżeli kocioł będzie ok 60 cm od komina to nie będzie jakoś utrudniał życia jeśli chodzi o poruszanie sie przez drzwi. Ale o wzniosie rury dymowej nic nie wiedziałem , dopiero teraz o tym pisałeś.

 

Wiem, że pisać na forum to jest łatwo , przestaw drzwi itd. Zrozumcie , że nie chcę bo wtedy kotłownia wogóle do niczego się nie będzie nadać , będzie na każdej ścianie na środku jakiś otwór a jeżeli ma być na paliwo stałe to przydała by sie wolna ściana . Ale lepiej jechać po kimś.

 

Skoro gaz podobno nie jest drogi to czemu sam nim nie ogrzewasz ?

 

 

Po co mam wykonywać kocioł na zamówienie skoro w poście nr 48 są podane kotły które są wąskie ?

 

Mentalność nie których forum jest taka jak to polaka. Każdy jest najmądrzejszy i ma jak najlepiej , ciekawe jak tak naprawdę ma u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując ten temat. Co chciałem się dowiedziałem mimo waszych złośliwości i dziękuje. 

Jeżeli będzie to kocioł z podajnikiem będzie to polecany na forum, a nie aby był mały, bo biegać w kotłowni nie będę, a z makiety wychodzi, że przejść się da i funkcjonować w koło kotła.

Drzwi nie będę przerabiał i nie chodzi tu o kwestie finansowe tylko o praktyczność kotłowni i miejsce składu opału.

 

Co do wyboru zasilania ogrzewania domu , decyzja nie podjęta więc bez złośliwości , że gaz niby 'za drogo'. Czy to będzie gaz czy paliwo stałe w postaci ekogroszku czy kotła dolnego spalanie to jeszcze sprawa nie rozstrzygnięta a tym bardziej temat nie jest o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sposobu ogrzewania - sam mam kocioł na pellet i kocioł na drewno + bufor na 14m2 kotłowni, do tego zasobnik CWU i hydrofor 300l +

pralka i wszystko się mieści bez problemu, kwestia jest tylko w dobrym pomyśle

 

Jak się budowałem to grzać gazem ziemnym, ale nie ma możliwości pociągnięcia ok 6km rury dla 2-3 gospodarstw.

Więc zainstalowałem kocioł na wiele paliw - zależnie od palnika :  pellet, gaz, olej.

 

Jak pewnie zobaczyłeś, w moich postach polecam pellet, tańszy od gazu o jakieś 20% - spalam ok 2t w ciągu zimy a w lecie ok 3kg/ 24h na grzanie 300l CWU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Noel ja mam problem kotłownia szer 148cm x 4m. w tym troje dzwi. znalazlem kocioł 35kw Ekoenergia KGS M obsługa przód  szer.170cm. wys.115cm. głeb.65cm.. Podobne rozmiary ma rownież kociol HEF.  jest jeden problem do obslug kotła zostaje 80cm. niewiem co mam robic bo w/g pzepisu wymagany jest 1m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są kotły o głębokości 51 cm, po co aż 35 kW - jakąś halę będziesz ogrzewał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noel ja mam problem kotłownia szer 148cm x 4m. w tym troje dzwi. znalazlem kocioł 35kw Ekoenergia KGS M obsługa przód  szer.170cm. wys.115cm. głeb.65cm.. Podobne rozmiary ma rownież kociol HEF.  jest jeden problem do obslug kotła zostaje 80cm. niewiem co mam robic bo w/g pzepisu wymagany jest 1m.

Według przepisów to ten kocoł nie może pracować w takim pomieszczeniu! Pomieszczxenie nie spełnia wymagań "rozporządzenia o warunkach tech........"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mak, przepisy przepisami, jakby wszyscy byli tacy święci i przepisowi to wiesz ilu ludzi by straciło pracę :)

W niejednym przypadku trzymając się tych przepisów to kotłownia byłaby większ od salonu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotłownia jak z rysunku, wymiary drzwi itd. Jest bardzo mało miejsca ponieważ zaraz są drzwi obok komina. Czy można myśleć o kotle z podajnikiem aby się nie zabić otwierając drzwi do kotłowi i nie wpaść na niego. Czy dać sobie spokój ?

post-57584-0-45068000-1432574548.jpg

Ja tu nie widzę żadnego problemu z zainstalowaniem kotła z podajnikiem, nie doczytałem jakiej mocy kolega Rastin potrzebuje ale wstawić można kociołek z lewym zasobnikiem, górne wyjście spalin, kolano kierujemy w bok do komina a kocioł tak jak na rysunku plecami do ściany.

Na przykład RBR 12kW, typowo z górnym wyjściem bez "protezy" czyli przeróbek, kolano i rura w zestawie z kotłem, głębokość obecnie 62cm, drugi może być Sztoker mini ale tutaj najmniejszy 15kW, również standardowo wyjście spalin do góry, szerokość 50cm i zasobnik ma z tyłu za kotłem a nie z boku, może stać zasobnikiem do komina, wrazie potrzeby wyciągnięcia ślimaka też niema problemu bo wyciąga się go przez przednie drzwiczki palnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mak, przepisy przepisami, jakby wszyscy byli tacy święci i przepisowi to wiesz ilu ludzi by straciło pracę :)

W niejednym przypadku trzymając się tych przepisów to kotłownia byłaby większ od salonu :)

 

Zgadza się - niektóre przepisy się nawet wykluczają, więc trzeba do wszystkiego podchodzić z rozsądkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mak, przepisy przepisami, jakby wszyscy byli tacy święci i przepisowi to wiesz ilu ludzi by straciło pracę :)

W niejednym przypadku trzymając się tych przepisów to kotłownia byłaby większ od salonu :)

Z wielkością kotłowni masz rację, ale nie zgadzam się z tobą w kwestii przepisów. One mają sens. Pewnie zaraz zapytasz dlaczego? Ano dlatego że bez tlenu do spalania nie ma możliwości poprawnego działania kotła na paliwo stałe. A tlen (powietrze) do spalania pobierane jest .... z pomieszczenia kotłowni, dlatego pomieszczenie musi mieć, co też określają przepisy, nawiew (min 200 cm2) i odpowiednią kubaturę co by zapewnić odpowiednią ilość powietrza. Byli na forum tacy którzy usiłowali montować kotły na paliwo stałe w pomieszczeniach przeznaczonych dla kotła gazowego, gdzie przepisy zezwalają na montaż w pomieszczeniu o kubaturze od 6,5do 8m3, i ngdy nie kończyło się to sukcesem, a często kominiarz wystawiał negatywną opinię kominiarską. Nie wiem ilu ludzi przez przestrzeganie przepisów straciło by pracę, ale słyszę ilu co rok traci życie ..... przez nieprzestrzeganie przepisów. Akurat przepisy o których mówimy są dość rozsądne, bo naprawdę w 99% domów nie ma potrzeby stosowania kotłów o mocy powyżej 25 kW, a zwykłym kretynizmem jest wciskanie do pomieszczenia o wymiarach 1,4x4 m kotła o mocy 35kW. Niestety znaczna część inwestorów ciągle jeszcze mysli o ogrzewaniu....... jak w latach 80 ubiegłego wieku i ciągle pokutuje przekonanie  że jak da większy kocioł to na pewno rozwiąże wszystkie swoje problemy. No nie rozwiąże, a  będzie miał dodatkowe. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumacz mi tylko, czym kocioł gazowy z otwartą komorą spalania różni się od kotła na paliwo stałe? (Oczywiście wyłączając rodzaj paliwa).

To i to bierze powietrze do spalania z pomieszczenia, kocioł na gaz powinien tego powietrza brać nawet więcej, bo na jeden mol metanu przypadają 2 mole tlenu w procesie spalenia.

(CH4 + 2 O2 -> CO2 + 2 H20)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że do jakiego budynku jednorodzinnego chcesz zainstalować kocioł o mocy 25 czy 35kW ?

Chyba że jakaś świetlica wiejska z tym że tam kotłownia ma już pokaźne rozmiary.

W zeszłym roku wysyłałem 25-kę na pensjonat 650m, trzy dni temu w okolice Zwardonia gdzie ma ogrzewać dom mieszkalny i warsztat samochodowy usytuowany obok :)

Obecnie do ogrzewania domków jednorodzinnych rozmawiamy raczej o kotłach w mocach od 7, 10 czy 12kW max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do żadnego! Forumowicz o nicku "Noel" chciał do kotłowni o wymiarach 1,48x 4 z trzema drzwiami zapakować 35kW kocioł. Po co? Tego nie wiem, dla mnie to przejaw skrajnej głupoty podobnie jak stosowanie do nowych domów o niskim zapotrzebowaniu na ciepło kotła na paliwo stałe. Z rok temu może wcześniej, był na forum jeden co koniecznie chciał do domu o zapotrzebowaniu jak dom pasywny kocioł na ekogroszek, i żadne tłumaczenia go nie przekonały że to głupota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sam widzisz że tylko możemy sobie co najwyżej popisać a niektórzy przy okazji nawet pokłucić przekonując do swoich racji a to inwestor płaci i decyduje, kropka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do żadnego! Forumowicz o nicku "Noel" chciał do kotłowni o wymiarach 1,48x 4 z trzema drzwiami zapakować 35kW kocioł. Po co? Tego nie wiem, dla mnie to przejaw skrajnej głupoty podobnie jak stosowanie do nowych domów o niskim zapotrzebowaniu na ciepło kotła na paliwo stałe. Z rok temu może wcześniej, był na forum jeden co koniecznie chciał do domu o zapotrzebowaniu jak dom pasywny kocioł na ekogroszek, i żadne tłumaczenia go nie przekonały że to głupota

 

Kto bogatemu zabroni latać po drobne zakupy do sklepu śmigłowcem [ostatnio był taki przypadek] ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.