Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Na Pellet Rot Power


RedEd

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli spalasz tyle co ja;)

Pisałem tak: I z moich skromnych obserwacji wynika że nie opłaca się wyłączać pieca tylko grzać cały czas.

Teraz napisałem tak: (też se to bede testował na takich wysokich temp).

Testowałem na groszku 50-60

Teraz będę testował 65-75

Mam czujnik i to widać jak spada nawet do 2C gdy temp. zejdzie z 60-50 ale tak jak pisałem, mam źle zrobioną instalacje;)

A ja deflektor mam i nawet zawirowywacze 4 szt. idzie jak lala...

Dobra wracając do tematu idę dzisiaj zamówić kipi-ego 20kW i zastanawiam się z jakim sterem?

Dotyk czy zwykły i co potem będę mógł podłączyć i jak się steruje jednym i drugim.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a możecie mi odpowiedzieć na pytanie: czy wstawiać bufor 300l do pieca 25kW i budynku max 160m2. ( 100 mieszkalne, 60 piwnica i garaż ) ??

Czy do pelletu opłaca się bufor?  Mówię o 300l, bo akurat taki mam, więc koszt tylko przerobienia instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bufor pomaga, a co do opłacalności to zależy, w każdym razie koledzy przyjmują tu 50-100L na każdy kW mocy kotła, więc sam widzisz że te 300L blado wypada (prędzej na zasobnik cwu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plus taki, że zbiornik jest, tylko jego pojemność nie będzie wielkim wyzwaniem - 300L próbowałbym opylić i brałbym coś większego;

(zresztą teraz i tak ma ładne postoje 2-3godz i pewnie nie rozpala się częściej jak 8x/dobę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpala się do 9 x/doba

szukam termostatu pokojowego w którym można ustawić 3 temp dzienne. W tej chwili mam ecoster200 ale ma tylko dzień noc, a ja potrzebuje 3 ( no może bym chciał mieć 3 - potrzebuję to za duże słowo ) jeśli cena będzie zadowalająca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robin60

Nie rozumiem w czym masz problem by ustawić 3 temp. dzienne na ecosterze 200 , możesz sobie ustawić ile chcesz tak w dzień jak i w nocy.Do tego harmonogram oddzielny dla każdego dnia tygodnia.Do tego temperaturę nocną możesz ustawić od 24.00 wydłużając dzień kombinacji multum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

dzięki za podpowiedź jaki ster.

Zamówiłem z 850P (zwykły).

Testuje te spalanie z wyłączaniem palnika.

Jadę 65/15 (czyli od 50 do 70)

Czy spalanie jest mniejsze? może o kilo, dwa (musze zważyć)

Jest tylko wielki plus, że palnik się czyści sam po godzinie grzania:)

Ale wielkie dzięki za info o takim sposobie palenia na palnikach peletowych.

Zobaczymy jak będzie z Kipi myślę że tylko lepiej:)))

 

pozdro Darek

 

ps: mam CWU grawitacyjnie, muszę jeszcze zrobić test jak będzie spalał gdy dam mu pompke.

 

 

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem w czym masz problem by ustawić 3 temp. dzienne na ecosterze 200 , możesz sobie ustawić ile chcesz tak w dzień jak i w nocy.Do tego harmonogram oddzielny dla każdego dnia tygodnia.Do tego temperaturę nocną możesz ustawić od 24.00 wydłużając dzień kombinacji multum. 

koledze chodziło raczej o ustawienie trzech różnych wartości w ciągu doby, a harmonogram umożliwia dowolne przejścia tylko i wyłącznie między dwiema wartościami (dzień i noc),

na siłę można wykorzystać do tego celu tryb przeciwzamroż. (wybierając dowolną wartość zadaną temp.), ale nie będzie to już wygodny automat, bo wymaga ręcznego uruchomienia no i zadana cwu schodzi wtedy na 8st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

dzięki za podpowiedź jaki ster.

Zamówiłem z 850P (zwykły).

Testuje te spalanie z wyłączaniem palnika.

Jadę 65/15 (czyli od 50 do 70)

[...[

 

65/15 i zakres 50-70 to znaczy, że lecisz na fuzzy logic? jeśli tak to przejdź na standard,

nie masz problemu z temp. powrotu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy standard. Ustawia się tylko min średnia i max moc nic więcej? Nie mówiąc o nadmuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A H1 i H2 to jak powinno być ustawione? Zgadza się czyli moc min 7kw średnia 10kw i max 20kw czyli 30 50 i 100 %!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


65/15 i zakres 50-70 to znaczy, że lecisz na fuzzy logic? jeśli tak to przejdź na standard,
nie masz problemu z temp. powrotu?
Ni:) różnica wynosi max 1.5C.
Mam układ na sprzęgle hydraulicznym.

 

Różnica między zasilaniem i powrotem oczywiście.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów.

Jestem tutaj nowy i proszę o wyrozumiałość, jeżeli coś nie tak napisze.

 

Moje pytanie czy ten palnik Kipi 16 kW o którym mowa jest w dyskusji będzie działał w kotle dolnego spalania Dakon Dor 16 kW.

Czy będą potrzebne przeróbki tego kotła.

Mam do ogrzania dom 200 metrów dobrze ocieplone.

Proszę o poradę

Dziękuję za wszystkie informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byś musiał zamontować go w drzwiczkach zaladunkowych ale z tego co widzę to Dakon ma drzwiczki z góry więc chyba ciężko bedzie to ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byś musiał zamontować go w drzwiczkach zaladunkowych ale z tego co widzę to Dakon ma drzwiczki z góry więc chyba ciężko bedzie to ogarnąć.

A dlaczego z góry nie można zamontować w drzwiczkach od popielnika.

Myślałem że zdemontuje ruchomy ruszt wyłożę komorę spalania ceramiką i to wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam jeszcze jedno pytanie? 

Mam włączone sterowanie pogodowe ale nie mam jeszcze siłownika zaworu 4d. Co do działania kotła, to jakoś tam działa i raczej nie jest źle, ale mam problem z CWU. Jak mam ustawiona zadaną na CWU 50 i histerezę na 7 to mi tem cwu spada do 32 i dopiero włącza pompę. Teraz mam cwu ustawiona na 60 i histereze 10 a i tak włacza pompę dopiero przy 43. Co mam nie tak ustawione i czy ma to związek z brakiem sterowania 4d ??? Piec przy tych tem. od wtorku godz. 16 do dziś włączył mi się 9 razy a spalania już nie liczę - widzę że jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć
Może jeszcze ktoś tu zagląda;)
Palnik Kipi 20kW śmiga jak szalony:)))
Jestem bardzo zadowolony...
Naprawde jest bezobsługowy SUPER:)
W najbliższych dniach będę montował jeszcze ecoSTER TOUCH
pozdrawiam

 

Jeszcze jedno - lece tak jak pisał Patrol ale z mocami min 40 do max 50.
Jak przyjdzie zima będę testował podtrzymanie.
pozdro

 


Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Mam palnik KIPI ROT POWER 20 kW  ze sterownikiem ecoMAX 850 . Palnik użytkuję od grudnia 2013 i jak na razie sprawuje się bardzo dobrze. Testowałem na nim różne gatunki kiepskiego peletu ( słoma, łuska słonecznika, ... )

 

- mechanizm obrotowy sprawuje się bez problemu ( nie warto ustawiać zbyt częstej pracy bo można wysypać niedopalony pelet )  Na słomie mechanizm pracował w trybie ciągłym.

 

Ostatnio dokupiłem moduł internetowy ecoNET 300 - ale jeszcze nie miałem czasu go podłączyć.

Cześć.

Własnie przygotowuję się do liftu kotła powiedz mi jakie masz zużycie peletu mniejwięcej i jak ten palnik sie teraz sprawuje.

Dziekuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Odgrzeje kotleta - mój palnik działa u mnie bez przerwy (prawie) od 15 lutego 2017. Widziałem u znajomych działanie kostrzewy, heiztechnik i nie ma porównania jeśli chodzi o obsługę ( pomijam idiotyczny sterownik w kostrzewie ), nie czyściłem jeszcze swojego palnika a u innych producentów niestety czasami trzeba (pewnie takie paliwa).

Niestety raz palnik mi się popsuł, a dokładnie napęd ślimaka - przekładnia na jednym z wałków gdzie pracują dwie zębatki dostała luzu i jedna z zębatek przestała się obracać a co za tym idzie ślimak stanął. Po jednym telefonie do serwisanta (Pan Leszek z Pisza  - polecam) po 2 dniach piec chodził.

Pomijając ten fakt polecam palniki tego producenta - z punktu widzenia użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Przeczytałem cały temat od początku do końca i nikt z posiadaczy kipi nie podał swoich nastawów na sterowniku.

Jestem użytkownikiem kipi 16 Piec Witkowski Biovert. Zacząłem grzać w piątek. 

Na zewnątrz temp 3 stopnie wewnątrz 7. Hydraulik odpalił mi kocioł nic praktycznie nie ustawił i się zabrał. 

na ecoster200 ustawiłem temp 14stopni, ponieważ jeszcze w domu nie mieszkam, wiec palenie do wyższej temp bezsensowne.

4 worki mi spalił przez pierwsze 24 godziny (ok 60kg)  dogrzewając dom do 14 stopni. Potem dowaliłem kolejne worki. Pali mi w tym momencie ponad 40kg dziennie. To chyba za dużo prawda? ściany ocieplone 20cm styro grafitowego okna trzyszybowe 7komorowe. Jedynie dach nie jest do końca ocieplony. Po miedzy krokwiami mam 18cm wełny. Jeszcze 10 dołożę w przyszłym roku. Proszę. Podzielcie się konkretnymi ustawieniami. Chętnie przetestuje dwa albo więcej wariantów. Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.