Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Krzaczek Skp3D 14Kw, Nie Dopala Ekogroszku, Spieki


KuBa23

Rekomendowane odpowiedzi

to zastałem po nocypost-57582-0-28195900-1414690142_thumb.jpg

poprawiłem pogrzebaczem żeby to jako tako wyglądało i po 17 zastałem taki o to stan

post-57582-0-28381200-1414690406_thumb.jpgpost-57582-0-28237000-1414690419_thumb.jpg

 

Mój sterownik chyba żyje własnym życiem podczas mojej wizyty w kotłowni piec 2 razy załączył się w podtrzymaniu, teraz ustawiłem podtrzymanie na 102minuty i zwiększyłem nadmuch na 80% pozostałe parametry bez zmian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strasznie spieka

mam wrażenie że ten węgiel będzie potrzebował niskiego nadmuchu i bardzo krótkich czasów podawania.

zadam jeszcze pytanie dodatkowe

na koronie palnika po całym obwodzie sa okrągłe otwory

czy są zaklejone czy leci nimi powietrze?

jeśli są drożne to weź silikon i zaklej wszystkie, niech powietrze trafia tylko pionowymi nacięciami w środku korony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to już kolejny węgiel, teraz paliłem tym ultra z taniopal.pl kupiłem worek na testy w selgrosie, groszek niby mial się wogóle nie spiekać, wcześniej paliłem iskrą z chwałowic, a wczoraj na noc zasypałem ten ultra.

Czyli obniżyć siłę nadmuchu z 80% do jakichś 30 ? Te otwory są raczej drożne, przynajmniej na takie wyglądają. Zastanawiałem się czy moze się czasem nie zapchały i dlatego powstają te spieki na koronie po nocy czy kilku godzinach pracy. W weekend może wygaszę na chwilę piec i sprawdzę czy leci powietrze z tych otworów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te otwory w zamyśle miały być do dopalenia przy miale. przy groszku zbędne. ja mam zaklejone, tyle że mój palnik nie przypomina zupełnie tego co Ty masz- przeszedł tyle zmian że jedynie kształt odlewu został ten sam. niestety w tych palnikach ważne jest poprawne i porządne uszczelnienie, inaczej można ustawiać w nieskończoność a i tak efektów brak.

ten spory spiek to z nadmiaru powietrza, musisz korygować ale nie na wariata. kajecik ołówek i notuj co zmieniasz. wybierz jeden parametr a reszty nie ruszaj. jak bawisz się powietrzem to zmieniaj tylko jego ilość.

gdy ze zpieków przeskoczysz w niedopały to krok do tyłu i dopiero zabawa przerwą podawania. jedna góra 2 korekty na dobę i czas dla kociołka aby sie dopasował do nowych warunków. przy zmianie zgarniaj popiół z palnika abyś widział czy coś się zmieniło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W zeszłym roku zakupiłem Krzaczka SKP 3D 18Kw i miałem podobne problemy. Po 1. uszczelniłem palnik 2. uszczelniłem klapkę (zaślepka z drógiej strony dmuchawy) bo ucieka tamtędy sporo powietrza. Po uszczelnieniu zaczełem kombinować nadmuchem (siła nadmuchu) i przesłoną na dmuchawie i dopiero jak już dopracowałem tak, że spala  węgiel na popiół ustawiałem czasy podawania i przedmuchy. Jeszcze nie odpalałem pieca w tym roku więc nie wiem jak to będzie wyglądało ale. Parametry podam wieczorem jak będe w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czas podawania 15 sek. przerwa podawania 35 sek. siła nadmuchu 60%, praca podtrzymania 20 sek.przerwa podtrzymania 35 min wentylator w podtrzymaniu czas pracy 12 sek. czas przerwy 10 min 

 

 

takie są moje nastawy metodą prób i błędów, nie jestem fachowcem i nie bardzo wiem jak ustawić dobrze podtrzymanie, piec szybko wchodzi w pracę po ok. 10 min. wydaje mi się , że powinien trochę dłużej być w podtrzymaniu. Proszę o jakieś podpowiedzi :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podtrzymanie to zły stan dla kotła i powinno trwać jak najkrócej.

zależne jest zarówno od ustawień tej fazy jak i od strat budynku. jesli straty sa duże ten cykl będzie krótki, jesli niewielkie wydłuzy się.

generalnie ma służyć podtrzymaniu ognia i jeśli nie gaśnie, kopiec się nie zapada w głąb palnika lub nie przesypuje opału niedopalonego to zostawić i nie zawracać sobe głowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udało mi się pokonać spieki, niedopalanie węgla można by pomyśleć sukces, ale od dwóch dni walczę z temperaturą podajnika, temperatura wzrosła do nawet 81 stopni, w podajniku są kłęby dymu i aż się w nim woda skrapla jednym słowem tragedia.

Zmniejszyłem już przerwę podtrzymania do 28minut i zwiększyłem częstość podawania i walczę dalej, liczę, że następnym etapem będzie już prawidłowa praca pieca, bo chyba już nie ma innej możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w podajniku są kłęby dymu i aż się w nim woda skrapla jednym słowem tragedia.

tęż tak miałem, to wszystko przez mokry węgiel. Podajnik jest żeliwny i nagrzewa się, groszek jest wilgotny, zaczyna się osuszać w koszu który jest szczelny i woda skrapla na ściankach kosza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

zakupiłem czecha i mam problem z ustawieniami, strasznie dużo popiołu mi zostaje i pełno sadzy, po tygodniu palenia cały piec zapełniony i duże spalanie ok. 30gk\ 24h przy -4*c. Może ktoś ma jakiś sposób na palenie węglem brunatnym??

Tak wygląda to u mnie  :angry:

 

dfcdfdf9144c0a55m.jpg

cae9fdf9bcc04dfcm.jpg

87413936dc154883m.jpg

551c0e0a3f288cbdm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Panowie pomocy, bo w chwili obecnej idzie mi worek ekogroszku na 12-16h to chyba trochę za dużo? Groszek niby Pieklorz, CO obniżyłem na 58 stopni, a w domu i tak gorąco;/

Tyle wybrałem z pieca po 24h palenia:

attachicon.gifWP_20140125_010.jpg

 

Na takich ustawieniach:

- temperatura CO: 58

- czas podawania: 14s

- przerwa podawania: 70s

- siła nadmuchu: 45 (max100)

- praca podtrzymania: 16s

- przerwa podtrzymania: 30 minut

wentylator w podtrzymaniu:

- czas pracy 17s

- czas przerwy: 12 minut

środek pieca wygląda tak:attachicon.gifWP_20140127_008.jpg

 

czyli dalej widać dużo niedopałków, jedyne, co jest trochę pocieszające to jest jakby mniej spieków, ale to się okaże po wyczyszczeniu popielnika.

 

ps.  Obecnie mam zdjęty deflektor z racji tego, że to najmniejszy piec i istniała możliwość że się stopi czy to jest możliwe, w instrukcji jest coś o odległości 14 cm od paleniska, nie mierzyłem tego, ale u mnie chyba tyle nie ma.

Kolejne pytanie dotyczy czopucha i zejścia z niego farby, obecnie prezentuje się to tak: attachicon.gifWP_20140125_012.jpg

 

Jutro jadę do sklepu i szukam tego silikonu, żeby uszczelnić koronę i walczę dalej z ustawieniami pieca( liczę na małe wskazówki :)   )

 

Zastanawiam się jeszcze czy jestem w stanie wyregulować temperaturę na piecu  bez zaworu 4d tak, żeby utrzymywała się dłużej niż te 5-6 minut? Jeśli mam na piecu 58 stopni woda robi obieg wpada chłodniejsza z powrotu i następuje załączanie pieca i tak w kólko

 

średnio ogarniam hydraulikę, ale jak tak dalej pójdzie to chyba będę musiał się z nią dobrze zapoznać :)

Widać że płomień na palenisku masz ogromny , pewnie temperatura w domu duża , ale jeżeli chodzi o spieki to chyba przy ekogroszku nikt nie doradzi co zrobić , u mnie było bardzo dobrze przyszły mrozy i zaczęły się spieki , palę już 7 lat w tym piecu i zęby zjadłem chyba jako jedyny laik jak przyszedł serwisant to był w szoku bo zobaczył że poustawiałem piec w automat tzw.PID  oczywista sprawa że zawór 4 d bądź 3 d jest konieczy dla swojej wygody i dla dobrego wygrzania pieca ," tzw" ochrona przeciw korozyjna" jak dla mnie to zobacz sobie kolego na yotube jak wygląda palenisko pokazane w piecu Klimosz  i uważam że masz zbyt wysokie nastawy choć co piec to inne u mnie np .wentylator ma ustawienie w skali od 1 do 250  i żabnych typu 1,2,3,4,5,6, ale do 250 i ja mam ustawione np.1 bieg w pidzie na 155 moc wyntylatora ale wentylator przymknięty na 90% by mniej tlenu dawał a jak był zmniejszony do 100 a otwarta pokrywa wentylatora na 50 % to spieki były b.duże teraz są mniejsze ale nie ma ideału wystarczyło że dziś mróz był -14 w nocy i spiek był b.duży a w dzień prawie go nie ma czyli wniosek moc wentylatora pomóc może ale opał jednak nie jest idealny przy d.mrozach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja u siebie ograniczyłem obroty wentylatora z 2700 do 900, przysłona otwarta 1 cm, temperatura wylot 120 moc podajnika +25 i spiekow brak ekogroszek z pgg. Oczywiście to wszystko po uszczelnieniu korony palnika, a na ustawieniach fabryki spieki miałem nie małe i trudne do rozbicia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.