Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik pokojowy


Aneta1057

Rekomendowane odpowiedzi

St290sv to regulator pokojowy a nie sterownik, jeśli sterownik jest tej samej firmy, w instrukcji zapewne jest jak to zrobić. Czy ten ST290sv działa na zasadzie ON/OFF? Jeśli tak to może negatywnie wpłynąć na pracę kotła.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Zbyszko125 napisał:

St290sv to regulator pokojowy a nie sterownik, jeśli sterownik jest tej samej firmy, w instrukcji zapewne jest jak to zrobić. Czy ten ST290sv działa na zasadzie ON/OFF? Jeśli tak to może negatywnie wpłynąć na pracę kotła.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Dlaczego niby? Ustawia jako domykanie zaworu 4D i reszta ciepła wraca do kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada działaniaRegulator pokojowy ST-290ma za zadanie utrzymywać zadaną temperaturę pokoju przesyłając sygnał do urządzenia grzewczego (rozwarcie styku) z informacjąo dogrzaniu pomieszczenia. Po otrzymaniu takiego sygnału urządzenie grzewcze wyłącza się (w przypadku podłączenia do sterownikakotła po otrzymaniu sygnału o dogrzaniu kocioł przechodzi w tryb podtrzymania).

 

On nie reguluje zaworem, też kiedyś o nim myślałem ale nie wpływa dobrze na pracę kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak wynika z relacji kolegów ten regulator działa na zasadzie ON/OFF. Kolega gmaj zapewne wie najlepiej że taka zasada działania nie wpływa dobrze na prawidłową modulację kotła. Gdy zawór 4D dostał sygnał grzać, po uprzednim jego częściowym lub całkowitym zamknięciu cały zład chłodnej wody z obiegu zaleje kocioł, i nawet ochrona powrotu nie poradzi sobie z tym. Dużo lepiej jest gdy cały obieg grzewczy sterowany jest na zasadzie grzej nonstop ale mocniej/słabiej. Temp na obieg grzewczy regulowana na bieżąco która nie pozwoli na wychłodzenie chaty.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem o tym, tylko że autor/ka nie ma mieszacza 4D ( nie widać ani na zdjęciach, ani na ekranie sterownika ) Pozostaje im jedynie praca pompy cykliczna po dogrzaniu pomieszczenia. Zatrzymanie pompy będzie miało skutki takie jak opisałeś. Czyli w zależności czego oczekujemy, odpowiednio podłączamy termostat pokojowy do sterownika kotła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna prosba o pomoc. Podłączony został regulator pokojowy. Problem polega na tym, ze osiągnięta została temperatura ustawiona na regulatorze (jest nawet wyzsza) a piec się włączył i grzeje dalej. Czy mozliwy jest problem z komunikacją? Na bezprzewodowej wersji odbiornika (odbiornik który podłączony jest do gniazdka) świeci sie tylko czerwona dioda. Moze powinna palic sie równiez zielona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie pozostają nam dwie opcje na sterowniku

Albo po dogrzaniu obniżamy temperaturę kotła np: Mamy zadaną 65, pokój nam się dogrzał więc obniża temp kotła o 10 stopni więc grzeje do 55

Albo gdy dogrzeje nam pokój wyłączy pompę instalacji CO 

 

Proszę bardzo ;)

PS. Jeżeli chcieliby Państwo uzyskać bardziej efektywną prace kotła polecałbym instalacje siłownika zaworu 3D i może jakiegoś bardziej zaawansowanego sterownika pokojowego z komunikacją RS np st-280, ale w takim wypadku należy już wezwać instalatora aby to dobrze ustawił (ciężko instruować osoby bez większego doświadczenia przez internet)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.