Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik pokojowy


Aneta1057

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, Aneta1057 napisał:

Dziękuję Panu baaaardzo. Mamt zawór trójdrozny z ręcznym sterowaniem.

Jeśli to ten zawór, który widać za  "prawym-tylnym" narożnikiem zasobnika, to wygląda mi raczej na 3D termostatyczny. 

Najlepiej, gdyby autor/ka dała zdjęcie tego zaworu 3D. 

Jak pisze kol @Snurq grzech nie wykorzystać opcji obniżenia temperatury za mieszaczem po dogrzaniu pomieszczenia, skoro jest pokojówka oraz sterownik kotła obsługuje siłownik mieszacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten 3D jest w funkcji rozdzielacza i dogrzewa powrót.

Ale co innego mnie niepokoi. Jedyne zabezpieczenie kotła, jakie widzę to zawór bezpieczeństwa. Domyślam się, że naczynie otwarte znajduje się na pionie za 3D ( o ile w ogóle jest)

Dopóki nie zostanie to wyjaśnione ODRADZAM przekręcania zaworu 3D w lewo, aby zamknąć pion. 

I ścigać tego, kto to zrobił, aby poprawił jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj .....sterowanie tym 3D to ...... Dziwi mnie dlaczego instalatorzy robią ludzi w balona, na dokładkę stwarza to niebezpieczeństwo utraty zdrowia a nawet życia.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tylko 35kg?  U mnie bez termostatu brał dwa worki czyli 50kg!  :D 

Czym prędzej montuj termostat, najlepiej bezprzewodowy - łatwo dobrać mu najlepsze umiejscowienie w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sterownik bo sterownik masz na piecu tylko termostat pokojowy. 

  Przejrzałem temat od początku - moja rada:

     Anetko, zaproś jakiegoś człowieka który potrafi ustawić piec, sterownik i termostat pokojowy....

     Najwyżej zapłacisz parę złotych które wrócą się bardzo szybko na zaoszczędzonym opale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.