Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam 50 CWU i jest super, szczególnie dla pieca (powrotu). Kumepl ma 57 i też jest zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam ja mam CWU na 45 i to wystarcza a jak spadnie zadana opniżej zadanej histerezy to sie automatycznie dogrzewa a piec mam na 53 tylko ze bojler ma podpiety na osobnym wyjsciu z pieca bezpośrednio a dom osobno plus zawór 4d na wyjsciu na kaloryfery mam 35 stopni a na mrozach nieco powyżej 40 stopni nie zmieniając nastaw pieca max spalanie to 30 kilo

domek 200 m2 nieocieplony a w domu 22 stopnie na mrozach spadało do 19 ale to znośna temp kaloryfery nastawione na 3 czyli 20 stopni i działa to tak jak ciepło na polu mniej poboru ciepła dłużej stoi w podczymaniumniej pali ok 20 jak zimniej na polu to i w sasobniku ubywa pale non stop ekogroszkiem nie gasiłem go od końca listopada i bedzie chodził  do końca marca a spalanie wiszło 2,5 tony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

jakie macie ustawienia letnie bo mam z tym wiekszy problem niz z zima. juz doszedlem do tego ze temp co rosnie mi do ponad 80 stopni ale dopiero po 3 dniach potem musze puscic obieg na cala instalacje temp spadnie i znow 3 dni spokoju inaczej alarm sie wlaczy ze za duza temp co.

 

 

probowalem roznych ustawien i albo wegiel sie nie dopala albo tworzy sie szlaka albo gasnie.

dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie starczyło eko-groszku na 3,5 tygodnia :-D a wchodzi mi do podajnika ok. 120 kg. Jestem mile zaskoczony.

 

Ustawienia mam jak w zimie, tyle, że inaczej podtrzymanie. Przedmuch co 35 min. przez 45 sek., podawanie węgla, co 75 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

No to pogratulowac spalania:) Sebastian jaki Ty masz ekogroszek? Kurde my na tej naszej francy nie mozemy dac przerwy podtrzymania dluzszej niz 40 minut bo gasnie ;/ Przedmuchy wtedy dajemy co 20 minut po 30 sekund. Wiec az sie boje ile nas wyniesie ogrzewanie wody w lecie na tym groszku ;/

A temperatura CO waha sie okolo 60 65 stopni, podobnie jak temp wody w bojlerze. Chociaz zadana mamy na 48 chyba... I nie wiemy juz co robic zeby piec nie gasl (przy jakiejkolwiek probie zmiany na ponad 40 minut wygaszal sie ;/)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

ekogroszek mam z pobliskiego Piasta.

 

Piec mam ustawiony na 50 st. CWU, ale oczywiście tyle nie osiąga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienieńcie opał na miał to nie będzie gasło bo jak żar jest zasypany "piachem" w koło to tak szybko nie gaśnie. Przy dobrze suchym miale przerwa podawanie w granicach 2 godziny do 2,5 godziny nie jest absolutnie żadnym problemem. Suchy - oznacza, że jak wyniesiecie na podwórek pewną porcję miału, postawicie na słońcu (góra przeschnie) następnie zmieszamy to z dolną frakcją i jeżeli kolor (odcień) dolnej frakcji będzie taki sam jak tej górnej wysuszonej to znaczy, że miał jest suchy.

Spalanie, zależy jak podchodzimy do sprawy. U mnie w okresie letnim, przy całodobowym trybie podtrzymania z przerwą 2h15min i zagrzaniu tylko raz bojlera 80l wieczorem do zadanej temp. zużycie miału ( w miesiącu ) wychodziło 60kg, no max 70kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam. Ja mam na letnim trybie pracy z ustawieniami: 45st. CWU, a przedmuchy i podawanie ustawiłem na max. długie czasy jakie tylko sa możliwe i tym samym podawanie i przedmuch się włączają tylko wtedy, gdy temp. wody spadnie i trzeba ja podgrzać. Nadmuch mam ustawiony na dość słaby bo 20% przy pracy i podawanie co 5,30 min. w trybie pracy. Ekogroszek z Janiny i nie wygasa mi nawet jeśli rzadko podaje nawet po nocy gdy nie widać żaru w palenisku. Jakoś sobie radzi z rozpaleniem ponownym więc jestem zadowolony. Zużycie mam na poziomie 15 podań na dobę a więc ok. 4 kg na dobę przy zbiorniku 200l i 6 dorosłych osobach w domu co daje 120 kg na miesiąc. Chyba dość dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam po dlugiej przerwie :)

Jak tam wasze piece sie sprawuja w sezonie letnim???

My w koncu jestesmy zadowoleni :D

Kupilismy w czerwcu ekogroszek z Janiny - Jaret.

Nie dosc, ze jest tani to sie swietnie spala i grzeje wode :)

Piec jest ustawiony na podawanie w podtrzymaniu co 90 minut i dmucha co 45. Popiolu wcale nie jest duzo wiecej niz z Pieklorza, a sadzy ZDECYDOWANIE MNIEJ!!! :) Zobaczymy jak bedzie sie sprawowal w zimie, bo teraz jest rewelacja. Ostatnio nie bylo pradu przez 3 h i nie wygasil sie :) Jesli sie nie sprawdzi w zimie, to na lato bedziemy stosowac Jaret, a w zimie Pieklorz.

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też teraz testuję jaret, wcześniej paliłem retopalem. Podajnik starcza na miesiąc z haczykiem. Może w zimie też spróbuję z jaretem. U mnie tona jest po 540 zł (jaret ekogroszek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to rewelacyjna cena za ekogroszek jaret. Swoją drogą ciekawe, że tak tanio sprzedają, bo ja kupuję ze składów kopalnianych :-)

 

przerwa podtrzymania 115 min., went. w podtrzymaniu 60 sek., co 50 min., siła nadmuchu 28%, przerwa podawania 4:30. Żadnych modyfikacji pieca, czy wentylatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki to skład? bo chyba mieszkamy gdzieś niedaleko siebie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zgasł mi piec, więc przerwa podtrzymania musi być mniejsza.... na retopalu nigdy się to nie zdarzyło przy 115 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Opowiem Wam moją historie pięć roczny 34kw i sterownik st630.

jakoś w okresie świąt nie chciał mi dojść do 50 stopni .potem zauważyłem ze temp co swiruje tzn pływa dochodzi do np 45 stopni podajnik i nadmuchowe się wyłącza a po kilku chwilach temp spada np fp 37 i znów się uruchamia. Na termometr analogowym temp 60 stopni. Podejrzewałem czujnik co wymieniłem ale to samo. Falowniki temp nie występowało non stop ale co jakiś czas i szlo masakrycznie ilości opału. Dziś pprzysłali rano cały komputer i sprawa się wyjaśniła poprzedni uszkodzony. Teraz jest ok. Wysłali bezpłatnie wszystko na telefon. Tylko stary musiałem im dać na wymianę kurierowi.

Wiec jakbyściemieli podobny problem to jjuż wiecie. Pięć od razu doszedł do 60 stopni i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się wybieram na aktualizację oprogramowania sterownika (w sumie ma już 1,5 roku, więc pewnie są nowsze wersję), tylko coś wybrać się nie mogę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale powiem Ci ze stary chodził konkretnie przy zmianach. Tzn cykanie ok jak nacisnales to widziałeś jak cyfra po cyfrę szybko przelatuje. A na tym nowym z najnowszymi aktualizacjami płynie czyli widzisz ewidentnie mruga, mrzy itd jakby Ciw smartfonie kkończyła się bateria poniżej 1% . Ale działa ok. A nawet mam wrażenie ze działa z opóźnieniem 2s. A nie tak jak poprzedni odrazu. Ale to kwestia przyzwyczajenia. Ale bylem w szoku ze po 12 miesiącach padł. Na termometr ze analogowym 60 a na komputerze np 43. Teraz jest idealnie równo na alalogu 60 i na komputerze tez 60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hym.. to dziwne, wg mnie to jakaś wada nowego sterownika - z tym opóźnieniem.

 

Jak to? przecież analogowy pokazuje temp. pieca, a sterownik temp. wody, więc to chyba normalne, że na cyfrowym zawsze jest mniejsza wartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temp pieca np 60 stopni temp co 50 stopni temp na rurze wyjściowej z pieca tez 58, a wcześniej na starym sterowniku

temp pieca 60 stopni, temp co 43 stopnie, temp na rurze zaraz za piecem tez około 58 stopni.

 

a co do sterownika to napewno nie wada może zbyt dosadnie to opisałem z tym 1%, ale dokładnie jak zmienia się cyfry to jak same przelatują to aż pokazują się kolory a przecież wyświetlacz jest niebiesko biały. Jutro nagram filmik i postaram się go wrzucić na YouTube to dam linka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

montowałeś czujnik temp. na rurze wyjściowej z pieca?

 

ja mam tylko na powrocie, zaraz za zaworem 4D i w bojlerze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tak:

orginalny ich czujnik na powrocie na rurze, ale na komputerze nigdzie nie pokazuje temp powrotu. (tez tak masz)

natomiast sam od siebie zamontowałem termometry analogowe na wyjściu i na powrocie (do kontroli) bez czujnikow

 

jedyne czujniki z pieca to wiadomo w piecu CO na bojlerze (i te temp widze na komputerze) natomiast ten czujnik na rurze z powrotu (jego temp nigdzie nie widzę na komputerze, tak samo podłaczyłem ostatnio dodatkowo czujnik temp pod czujnik wylotu spalin, ale na komputerze nigdzie się nie pojawiła ta temperatura)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.