Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kanalizacja Napowietrzenie,odpowietrzenie Czy Poprostu Wentylacja


pasik1002

Rekomendowane odpowiedzi

Testowałem u siebie kwestię napowietrzania w pionie nie wyprowadzonym ponad dach i okazało się że mojej kanalizacji bardziej niż napowietrzenie potrzebne było odpowietrzenie - woda nie chciała schodzić z umywalek a przy spuszczaniu wody w wannie i kibelku bulgotało w umywalce. Przedłużyłem podejście do pralki na strych i problemy zniknęły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem u siebie kwestię napowietrzania w pionie nie wyprowadzonym ponad dach i okazało się że mojej kanalizacji bardziej niż napowietrzenie potrzebne było odpowietrzenie - woda nie chciała schodzić z umywalek a przy spuszczaniu wody w wannie i kibelku bulgotało w umywalce. Przedłużyłem podejście do pralki na strych i problemy zniknęły.

Wszystko zależy od warunków indywidualnych przebiegu rur kanalizacyjnych, średnicowania oraz miejsc i sposobów podpięcia przyborów. Główne piony kanalizacyjne, czyli te przechodzące między kondygnacjami, powinny mieć wywiewki. Napowietrzacz jest urządzeniem jednokierunkowym i zapobiegnie powstawaniu podcisnienia w pionie jednak z nadciśnieniem sobie nie poradzi. Na przykład gdy z jednego pionu "schodzi" woda z wyższej kondygnacji, to w pozostałych pionach mamy niewielkie nadciśnienie, ponieważ woda "pcha" powietrze przed sobą. Pytanie czy bariera wodna w syfonach wystarczy by zapobiec ucieczce sprężonego w ten sposób gazu? Przykład powyżej pokazuje, że niekoniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.