Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy Warto Kupic Taki Piec?


buru83

Rekomendowane odpowiedzi

mam jeszcze pytanie. czy w tym ukladzie potrzebny jest jeszcze jakis osprzet? np. zawory itd.

 

UK%25C5%2581AD.jpg?gl=PL

Witam

może ja

brak zaworów odcinających

brak filtrów

brak zaworu bezpieczeństwa w c.w.u , i naczynia przeponowego ,

termometru ,

kolejnego Z.Z.

i jeszcze z pewnością zapomniałem o czymś

ale jest dmuchawa przy piecu :D ale nie widzę sterownika

Edytowane przez darecki2308
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na 320m2 mam 17kW a ty chcesz taki sam?

 

Cały dom ma 220mkw ale jeszcze nie cały jest skończony. Mieszkam na 140mkw. Budynek stary, poniemiecki. Kociołek pobiera 12kW bo na tyle były wyliczenia

 

Zdecyduj się jaki masz ten dom, bo jak czytam o kociołku 17kW, który ogrzewa skutecznie 320 metrów starego, przedwojennego budynku, to wpadam w podziw. Zapomniałeś też dodać, że część mieszkalną, 140 metrów ociepliłeś. Nie, żebym się czepiał, ale jak widzisz, zaczyna to trochę inaczej wyglądać, nie tak efektownie jak w wersji pierwotnej ;) .

No chyba, że mowa o dwóch różnych domach, to nie ma tematu...

Edytowane przez lysy1l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budynek robiłem na raty, podzielony na połowę. Popatrz na datę tego postu a jak znajdziesz datę kiedy uruchomiłem to 17kW to wtedy zrozumiesz kiedy oddałem cały budynek do zamieszkania.Teraz mam wykończony cały i zamieszkany cały. Strych zaadoptowany na mieszkanie powiększył to co było wcześniej. Jeżeli chcesz to doliczę jeszcze klatki schodowe i wtedy się zdziwisz.

Podziwiam cię że chciało ci się szukać moich starych postów, jednak to tylko potwierdza że nie mijam się z prawdą i piszę jak jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem postów z ciekawości, jaki masz kocioł. Nieścisłość wyskoczyła mi całkiem przypadkowo. Sam przyznasz, że 17kw i 320 metrów ogrzewanej powierzchni starego, niemieckiego domu robi wrażenie.

W sumie dalej nie wiem co to za maszynka?

 

Edit: Już wiem, RBR 17kW z palnikiem ekoenergia...

Edytowane przez lysy1l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w miarę możliwości coś zawsze wrzucę ( a ty kolego również nie czekaj na gotowe ), na forum znajdziesz wszystko z pewnością są nawet gotowe już, bo zaczęte od początku jak u ciebie .poczytaj np . tu

http://forum.info-og...lacji-co-i-cwu/

instalacja zaczęta i skończona są tam wyjaśnienia widać nawet jakie średnice będą odpowiednie do pracy prawidłowo wykonanego schematu.

nie pisałeś nic o zasobniku jakiej jest pojemności chcesz zastosować ( aby móc dobrać odpowiednie naczynie przeponowe.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam po przerwie. troche brak czasu. pracuje nad planem c.o. narazie chcialbym prosic o dobor grzejnikow do pomieszczen. dobieralem kalkulatorami ale kazdy co innego podaje. niedlugo zamieszcze schemat c.o i prowadzenie rur gdyz wszystko bedzie szlo piwnica. w załaczniku plan.

dom 1.bmp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego do takiej chałupy to powinieneś zlecić zrobienie OZC a nie dobierać na czuja według m2. Według m2 podłogi to możesz sobie planować zakup parkietu,glazury ;)

 

Takie obliczenia powinieneś zacząć od obliczenia strat ciepła przez ściany,stolarkę budowlaną, strop, wentylację itd wówczas sumujesz wyniki i wiesz jakie jest zapotrzebowanie na ciepło dla danych pomieszczeń następnie dobierasz grzejnik według parametrów instalacji itd. itp. Masz tam dużo pomieszczeń typowo gospodarczych kuchnia 1,2 , spiżarnia, hol, łazienka gdzie aż się prosi o podłogówke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemo napisał że przydało by się OZC. Możesz sam spróbować policzyć sobie gdzie i ile tego ciepła będziesz potrzebował . Policz sobie pomieszczenia , zsumuj i będziesz wiedział gdzie , co i jak duże .

http://www.regulus.com.pl/program/dobor-grzejnikow.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie tym kalkulatorem liczylem. nie licze na to ze zrobicie za mnie wszystko. chce tylko weryfikacji. suma mocy grzejnikow wyszla 8,5kw. mysle nad takim piecem http://allegro.pl/ko...3.html?????? nie wiem czy mozna wklejac tu takie linki. a schemat moze byc?

Edytowane przez buru83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.