Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Zmniejszyć Temperaturę Wody Zasilającej Węrzownicę


peppers

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Aby latem ciepła woda nie szła na kaloryfery musisz dac zawory kulowe na zaworze różnicowym ( najlepiei przed zaworem i za zaworem co pozwoli zdemontowac zawór np. w razie jego uszkodzenia bez konieczności spuszczanie wody z instalacji ) żeby odciąć przejście grawitacyjne.Zawór czterodrogowy powinien zostac automatycznie zamknięty przez regulator pogodowy jak ten przejdzie w tryb lato.W takiej sytuacji jak na zdjęciu bez zaworów odcinających grawitację po zamknięciu przez sterownik zaworu czterodrogowego woda bedzie szła grawitacyjnie przez zawór różnicowy i dlatego trzeba tp przejćcie na lato zakrecic zaworem kulowym a na zime odkrecić na wypadek np. braku prądu i palenia awaryjnego z wykorzystaniem grawitacji.Jeśli chodzi o temperatury wody w Cwu to ja nie mam żadnych zaworów zwrotnych i temperatura wody nie przekracza zadanej ale mam zasobnik Cwu stojacy co utrudnia przejscie grawitacyjne.Ustaw na sterowniku kotła temperature Cwu te 45 st i jesłi bedzie rosła to zastosuj zawór sugerowany przez kolegów.

Przy takim podłączeniu naczynie wzbiorcze musi byc prawidłowo wpiete czyli bezpośrednio z kotła a tego na tym zdjeciu nie widac

Chodzi mi o te naczynie wzbiorcze. Dziś był u mnie hydraulik i dał głowę że nic się nie stanie w instalacji, gdyż jest podpięte na powrocie i dodatkowo przy piecu na rurze od cwu (zawór ten na górze - patrz foto) spełni swoją rolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak napisał robogaz to jest odpowietrznik .Jakims zabezpieczeniem byl by zawor bezpieczeństwa cos takiego np http://allegro.onet.pl/zawor-bezpieczenstwa-1-2-x-1-2-cala-1-5-bara-i1609919553.html

zamontowany bezposrednio na kotle lub gdzieś przed zaworem 4d.ale to tez nie jest zgodne z normami.

Generalnie jesli chcesz palic latem na Cwu i nie chcesz żeby woda szła grawitacyjnie na kaloryfery to musisz zakręcić zawór 4d a wtedy w razie zagotowania wody nie masz bufora bezpieczeństwa jakim jest naczynie wzbiorcze . Jeśli masz w kotle taki sterownik że w razie zagotowania wody uruchomi pompy to możesz odkręcic zawór 4d np na 1,5-2 (na skali zaworu 4d a zawoy kulowe odcinające zawór różnicowy maja byc odkręcone) to wtedy bedzie mały przepływ przez zawór woda grawitacyjnie może lekko podgrzejen tylko najbliższy kaloryfer (nie koniecznie) a bedzie połączenie kotła za naczyniem wzbiorczym.Jesli będziesz palił na sterowniku (nie na ciagu naturalnym)to to ustawiająć sterownik na max temperatura alarmowa np. 85 st przy tej temperaturze sterownik załączy pompę Co a ta przez uchylony zawór pchnie gorąca wode z kotła na kaloryfery i schłodzi kociol zanim woda sie zagotuje.Pamiętaj że jest to sposób dla kogoś obeznanego z instalacja .Mimo tych sposoów najlepiej przerobic prawidłowo podłączenie naczynia wzbiorczego.

Edytowane przez Xawer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W instalacji z fotki jeśli zawór róznicowy nie będzie miał zaworów odcinajacych np. kulowych lub nie bedzie zamontowany za zaworem 4d to woda zwsze bedzie szła grawitacyjnie na kaloryfery podczas palenia latem. tak to powinno wyglądac prawidłowo http://www.luskar.pl/imp/kotly/prezentacja_zawor.html na schemacie brak pompy Cwu.

Wcześniejszego posta pisałem nie patrząc na fotkę instalacji

Edytowane przez Xawer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.