Skocz do zawartości

tomiko

Forumowicz
  • Postów

    12
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia tomiko

Ciekawy

Ciekawy (3/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Starter dyskusji
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Witam 1.Jeżeli chodzi o wymiennik to zamieszczę zdjęcie, poniważ nie mam pojęcia jaka jest jego moc (hydraulik który to montował twierdzi że jest 30KW). 2.Przy zasobniku CWU są zawory kulowe, nawet jak zdławię je róznica temperatur w zimę przy -10 st. na wymienniku jest 10st. Dodam że filtry siatkowe były czyszczone.(słuszna uwaga zawór termiczny z kapilarą będzie zamontowany.) 3. Wymiennik podłączony zgodnie z przyklejonym schematem. 4. Rury sa obłożone izolacją, zdjęcie robione było trochę wcześniej. Czy różnica może wynikać z zamontowanych przekrojów rur, ponieważ do wymiennika przyłącze jest na 3/4 cala, natomiast zasilanie do rozdzielaczy pociagniete jest rura zgrzewalna PP FI 25 X 4,2 ?? Szczerze powiem że nie mam pojęcia jak rozszyfrować jaka jest moc zamontowanego wymiennika.
  2. Witam Na początku przytoczę kilka informacji odnośnie mojego problemu. Otóż posiadam dom 146m2, pustak MAX w środku styropian 12 cm. Trzy lata wstecz hydraulicy zrobili mi instalację centralnego ogrzewania w nowo postawionym budynku. Jako że sam zakupiłem kocioł KTM 20KW firy Tilgner, instalatorzy nie chcieli mi zamontowac zaworu trójdroznego tłumaczac się tym, iż piec w którym można palić zarówno eko-groszkiem jak i innym opałem np: drzewem musi pracować w układzie otwartym, tak więc zamontowali mi wymiennik ciepła (APV Thermotech GmbH OHC 30/20 AE28) Pierwszy problem polega na tym, że kiedy pale drzewem, to temperatura szybko rośnie na piecu, a wymiennik nie zdąża tego odebrać, tak wiec woda sie zaczyna gotować w piecu, a na wymienniku zaledwie 60 st, dlatego wkładam po dwa góra trzy kawałki opału co 15-20 minut. Regulacja pompek nie wiele pomaga. Drugi problem polega na tym że paląc eko - groszkiem w zime temp na piecu 70 st a za wymiennikiem zaledwie 55 st. Tak wie muszę palić ok dwóch dni żeby temp w domu osiągnęła wartość 23 st przy -10st na dworze. W załącznikach przedstawiam schemat mojej kotłowni i prosze o podpowiedzi czy przerobienie na zawór trójdrożny coś pomoże? Czy jest sens przerobienia, jeżeli tak to bardzo proszę o jakieś schematy lub wskazówki. Wiem że na tym forum jest dużo znakomitych fachowców, którzy skłonni są podzielić się swoją wiedzą, dlatego tylko tu mam pełne zaufanie. Gdyby czegoś brakowało postaram się szybko uzupełnić. Pozdrawiam i przepraszam za błędy.
  3. Witam, mam bardzo podobny układ tyle, że bez pieca gazowego. Oczywiście zbiornik wyrównawczy na wyjściu z pieca, natomiast pompka na powrocie, żadnego zaworu odpowietrzającego nie posiadam. U mnie działa jak na razie bez zarzutu.
  4. Witam. Posiadam instalację składającą się z pieca tłokowego, który pracuje w układzie otwartym i podgrzewa wodę w bojlerze, a za pomocą wymiennika płytkowego ogrzewany jest układ Co. 2 pompki cyrkulacyjne. 1 na powrocie do pieca, 2 do zamkniętego układu CO.Mój problem polega na tym iż nie mam możliwości ustawienia, aby temperatura wody w bojlerze była np. 50st, natomiast na piecu np.70st. Sterownik pieca nie posiada podłączenia do sterowania pompką od CWU. Bojler ELEKTROMETU 100l. Nawet nie wiem jaka temp. wody jest w bojlerze ponieważ nie mam zamontowanego w nim wskaźnika temperatury. "Myślę że taka jak na piecu" Mogę jedynie przykręcić zawór kulowy na wejściu do wężownicy bojlera, aby wolniej się nagrzewała, ale po pewnym czasie i tak się nagrzeje. Pytanie - Jak sprostać temu problemowi. Prosił bym o wasze fachowe porady. Czytając na forum w was widzę siłę. Jutro postaram się wrzucić zdjęcie instalacji z kotłowni.
  5. Witam, ja męczę się dalej z tym piecem, dwa razy zmieniałem eko-groszek. jest trochę lepiej ale to jeszcze nie to. dlatego proszę jak możesz prześlij swoje ustawienia pieca, będę bardzo wdzięczny. Już mi ręce opadają a instalatorzy mówią, że te piece już tak mają. Dlatego dałem sobie już z nimi spokój. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź z niecierpliwością.
  6. Witam czy mógłbyś przesłać swoje ustawienia, a może uda mi się dopracować własne.
  7. Witam wszystkich. Czy ktoś może się podzielić wiedzą na temat ustawień Kotła tłokowego typu KTM firmy Tilgner z Pleszewa ze sterownikiem TANGO. Zacząłem palić od 4 dni EKO-GROSZKIEM i przy ustawieniach fabrycznych spala mi ok 60kg paliwa na dobę, to chyba dużo za dużo. Temp w pomieszczeniach 21st. Czy to może być wina zbyt dużego ciągu w kominie poniewaz na podtrzymaniu wentylator zaczyna obracać się w drugą stronę. Dym z komina nie jest przezroczysty tylko czarny. Proszę o jakąś pomoc. Jeśli będą pytania co do konkretniejszego opisu chętnie odpowiem. Dodam że jest to nowy dom o pow. 150m2 a moc kotła 20KW. temperatura na piecu 55st. za wymiennikiem 50st. Na powrocie brak zamontowanego wskaźnika temp. Moje ustawienia na sterowniku: Pau-150s CdP-20s PPo-3 CoC-5 OFS-7 bPo-8
  8. Witam Dożo myślę o tym zaworze a4d ale obieg jest zamknięty i woda płynie przez piez do grzejników. Jak będzie za parę lat, czy na rurkach nie powstanie jakiś nalot co zmniejszy przepływ czynnika grzewczego.Czy to jest bez znaczenia ?? Za pomocą wymiennika woda z grzejników nie styka się z ta wodą z pieca jeśli dobrze myślę? więc zalewając układ powinniśmy mieć spokój do pierwszej awarii. Co wy fachowcy o tym myślicie bo ja jestem w tym "cienki" :angry: Pozdrowienia dla wszystkich na forum. Popieram propozycję Adama :angry:
  9. Witam wszystkich. Poczytałem trochę i wygląda na to że mało osób stosuje wymienniki ciepła. Większość zakłada "tak jak mi doradziłeś" zawory czterodrożne. Ale wtedy piec pracuje w obiegu zamkniętym (nie wiem czy dobrze to zrozumiałem). A w mojej instrukcji jest napisane że piec ten co mam może pracować jedynie w obiegu otwartym. Mógłbym prosić o wytłumaczenie. Większość z was jak sądzę posiada dużą wiedzę w tym zakresie. Ale chętnie bym obejrzał połączenie instalacji z zaworem czterodrożnym, jak również dla porównania z wymiennikiem ciepła. Mój e-mail to [email protected] za każdy schemat lub zdjęcie z góry dziękuje i pozdrawiam. Tomasz Kowalski
  10. Witam wszystkich. Poczytałem trochę i wygląda na to że mało osób stosuje wymienniki ciepła. Większość zakłada "tak jak mi doradziłeś" zawory czterodrożne. Ale wtedy piec pracuje w obiegu zamkniętym (nie wiem czy dobrze to zrozumiałem). A w mojej instrukcji jest napisane że piec ten co mam może pracować jedynie w obiegu otwartym. Mógłbym prosić o wytłumaczenie. Większość z was jak sądzę posiada dużą wiedzę w tym zakresie. Ale chętnie bym obejrzał połączenie instalacji z zaworem czterodrożnym, jak również dla porównania z wymiennikiem ciepła. Mój e-mail to [email protected] za każdy schemat lub zdjęcie z góry dziękuje i pozdrawiam. Tomasz Kowalski
  11. Witam wszystkich. Proszę o pomoc, ponieważ mam do zrobienia instalację centralnego ogrzewania w domku jednorodzinnym o powierzchni 160m2. Piec posiadam miałowy z zasypem firmy Pleszew "Tilgner"-20KW. Moje pytania brzmią: czy instalacja ma pracować w układzie zamkniętym (wymiennik ciepła), a piec w układzie otwartym. Czy lepiej w instalacji zastosować zawór czterodrożny. Jak duże straty ciepła tracimy przez wymiennik ciepła. Dodam, że instalacja miała by być wykonana z rur typu "pex" z zastosowaniem rozdzielaczy. Co do grzejników myślałem o purmo. z góry dziękuje z pomoc.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.