Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Termometr i pompa CO


arthek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Instalator montuje mi instalację grzewczą .

(kocioł z podajnikiem z wymiennikiem płytowym)

Zadał mi pytanie czy chcę mieć zainstalowany termometr i gdzie ?

 

W/g mojej wiedzy to przydałby się za wymiennikiem w obiegu wtórnym j i na powrocie do kotła za wymiennikiem na obiegu pierwotnym .Czy gdzieś jeszcze byłby potrzebny?

Zastanawiam się ogólnie nad termometrem przylgowym a nie wkręcanym ? Jakie macie zdanie na ich temat ?

 

I jeszcze jedno :

Będę miał montowaną pompę CO po stronie wtórnej ( za wymiennikiem) .Sprzedawca polecił mi pompę Wilo Smart ( rzekomo automatyczna )trochę droższa od Wilo Star RS. Co to za pompa Wilo SMART ? W czym jest lepsza i czy warto dopłacić ?

 

Pozdrófffffka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz miec termometry przed i za wymiennikiem na zasilaniu.Na powrocie kotła też się przydaje.

Kup okrągłe termometry wkładane do ślepego gniazda wkręcanego w gwint na złączce.W żadnym wypadku przylgowe.Strasznie świrują i ciężko je ustawic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz miec termometry przed i za wymiennikiem na zasilaniu.Na powrocie kotła też się przydaje.

Kup okrągłe termometry wkładane do ślepego gniazda wkręcanego w gwint na złączce.W żadnym wypadku przylgowe.Strasznie świrują i ciężko je ustawic.

 

Dzięki za info.

Nie myślałem o tym termometrze przed wymiennikiem na zasilaniu, bo tą temperaturę powinien mi pokazywać sterownik kotła ( temperatura kotła ) ? Czyż nie tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj,

 

Wielokrotnie występuje sytuacja, kiedy wskazania obu termometrów nie pokrywają się; nie są jednakowe. Zależy to od wielu czynników, jak np. sposób montażu, umiejscowienie czujnika, jakości elementu termoczułego i tolerancji wskazań obu czujników.

 

Zamontuj termometry, które radził kol.adam. Produkuje je np. Afriso i to są najlepsze ( jedne z najlepszych - ta uwaga jest po to, żeby nie rozpętywać burzy ) dostępne na rynku. ewentualna wymiana jest bezstersowa. Wyjmujesz termometr z ślepego króćca ( kapilary, pochewki - różne są tego nazwy ) i zakładasz drugi. Możesz też w ten króciec włożyć czujnik elektroniczny. Ja te kapilary wykorzystuję do wlożenia czujników od sterownika zaworu mieszającego. Precyzyjny pomiar.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się zdażyc,że braknie prądu.Skąd będziesz wiedział jaka jest temp. kotła?Chocby nie wiem jaka automatyka była,ale kocioł węglowy powinien miec termometr.

 

Witam,

Na rurze wznośnej zaraz z a trójnikiem którym woda "idzie" na wymiennik ( odległosć od wyjścia z kotła ~ 30 cm ) można taki termometr zamontować ?Będzie podawał prawidłową temp w przypadku braku energii ?

Pytam, bo nie ma osobnego wyjścia z kotła do którego można by podpiąć termometr.

No chyba ,że na dole kotła , bo ma on dwa wejścia powrotu : z lewej i z prawej strony ( dla wygody podłączenia) i wpiąć termometr w to wolne wejście, tylko nie wiem czy tak będzie dobrze.

 

I jeszcze jedno: termometr na powrocie umieścić zaraz za wymiennikiem ( strona pierwotna) czy tuz przy wejściu do kotła ( za trójnikiem którym woda wraca z zasobnika) ?

 

Dziekuję z góry za wszelkie rady.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Może wskazywać błąd w granicach do kilku stopni. Jednak moim zdaniem ten błąd nie jest istotny i mieści się w granicy tolerancji wskazań termometru. Oczywiste jest to, że im blizej kotła, płaszcza wodnego czy wylotu tym wskazania dokładniejsze, jednak bez przesady. Możesz przyjąć, że jeśli termometr ( dobrej jakości ) będzie wskazywał powiedzmy 75 st C to faktyczna temperatura w kotle może oscylować w okolicach 80.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.