Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Schemat C.o. I C.w.u.


Ciemny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

Poprosiłem Pana hydraulika o wykonanie schematu według którego wykona w moim domu instalację grzewczą.

Ponieważ znam się niewiele na hydraulice a bardzo bym chciał żeby nie narobił mi żadnych bubli, zwracam się do Was Panowie eksperci o ocenę tego projektu.

Bardzo proszę o rady i opinie.

Z góry dziękuję i pozdrawiam. :)

post-17918-0-54811500-1298589212_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ciezki temat na forum wszyscy zarobieni bo zima .fachowcem nie jestem ale na pierwszy rzut wyglaga ok .Poprzegladaj forum porownasz i sam sobie ocenisz Jak co pisz :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie.

Poprosiłem Pana hydraulika o wykonanie schematu według którego wykona w moim domu instalację grzewczą.

Ponieważ znam się niewiele na hydraulice a bardzo bym chciał żeby nie narobił mi żadnych bubli, zwracam się do Was Panowie eksperci o ocenę tego projektu.

Bardzo proszę o rady i opinie.

Z góry dziękuję i pozdrawiam. :)

zastosowana pompa na powrocie przed 4d ?? nie wiem czy nie zakłuci to całego układu , ale napewno zaoszczędzisz na jednej pompie do cwu .przemysl to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Lepszym rozwiązaniem było by zastosowanie tej pompy magny na zasilaniu przed zaworem 4d, czy może umieścić ją w obwodzie kotłowym pieca na powrocie?

Nie jestem jeszcze przekonany odnośnie tego pomysłu Pana hydraulika z tym elektrozaworem zamiast pompy na C.w.u. niby cena tego zaworu jest o połowę niższa od pompy, ale jakoś mam pewne wątpliwości.

P.s Dzięki za zainteresowanie się moim problemem.

Pozdrawiam wszystkich.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście unikam stosowania zaworów 4 -drożnych B) ale jak już jest narysowane to piszę moim zdaniem pompa magna na zasilaniu po drugie nie jestem pewny czy ten bojler będzie grzał bez pompy na tym elektrozaworze 3/4 tam jest przepływ na max. 3 główek zapałek i to ma pchać na grawitacji bardzo wątpię :lol:

Edytowane przez grinch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu zgadzam sie z toba .jeżeli zawory termo regulacyjne przy grzejnikach to poco 4d.. za pompa na zasilanu spiecie poprzez zawor regulacyjny 1/2cala zpowrotem.po uzyskaniu 40 stopni powrotu zamknie się icała tęperaturę pchnie na baniak i grzejniki ,takim rozwiazaniem oszczedzasz 1pompe na podmieszaniu,,i spełniasz warunki gwarancji {40 stopni powrotu]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzięki Panowie za rady. Przedstawiłem to Panu hydraulikowi.

Zawór 4d jest konieczny ze względów gwarancyjnych kotła, wymagana temp. min powrotu 55* C a nie 40.

Odnośnie elektrozaworu na powrocie C.w.u. powiedział że stosował wielokrotnie takie rozwiązanie i działało bez zastrzeżeń(tylko przyznał się że się pomylił miał być zawór Asco 1") ale skoro chcę pompę to nie widzi zastrzeżeń.

A odnośnie miejsca umieszczenia pomp(zasilanie bądź powrót) to dlatego na powrocie ponieważ niższa temperatura pracy i dłuższa żywotność pomp, a suma przepływów pozostaje bez zmian, czy to zasilanie czy powrót.

Tak mi to wytłumaczył.

Nie wiem co o tym myśleć?

 

Panowie pomożecie?

Pomożemy!!!

 

Dzięki

Pozdrawiam. :)

W załączniku poprawiony schematt

post-17918-0-39683500-1299178029_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się nad dołożenie zaworu termostatycznego na wypływie z zasobnika cwu.

1. bezpieczeństwo - nie pójdzie Ci wyższa temperatura na instalacje - oparzenia.

2. komfort - stała temperatura cwu w instalacji

3. bedziesz mógł trzymać wyższą temperaturę wody w zasobniku - jak dobrze sie rozpali i cieplo w domu warto ja dogrzac do wyzszej temperatury i na dluzej wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wygląda dobrze. Zbiorniczki pod odpowietrzniki, przyłącza do grzejników nie mogą z nich wychodzić. Odpowietrznik na rozdzielaczu za zaworem czterodrożnym , jeśli odchodzą rury w górę to nie trzeba ich stosować w tym miejscu ,są zbędne. Brak odpowietrzenia podłogówki, zasilanie od dołu. To samo przy grzejniku drabinkowym. generalnie wszystkie najwyższe punkty które w sposób naturalny nie mogą się odpowietrzyć wymagają odpowietrzników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wygląda dobrze. Zbiorniczki pod odpowietrzniki, przyłącza do grzejników nie mogą z nich wychodzić. Odpowietrznik na rozdzielaczu za zaworem czterodrożnym , jeśli odchodzą rury w górę to nie trzeba ich stosować w tym miejscu ,są zbędne. Brak odpowietrzenia podłogówki, zasilanie od dołu. To samo przy grzejniku drabinkowym. generalnie wszystkie najwyższe punkty które w sposób naturalny nie mogą się odpowietrzyć wymagają odpowietrzników.

 

 

Witam.

Dziękuję guitar za zainteresowanie się moim problemem.

przekazałem Twoje uwagi hydraulikowi, oczywiście powiedział że wiedział że tak powinno być zasłaniając się że to tylko schemat :)

Naniósł poprawki na schemat tylko powiedział że zapomniał dorysować filtrów skośnych siatkowych na wszystkich zasileniach w obiegu: grzejnikowym, c.w.u. oraz podłogówki.

Jeśli mógłbyś rzucić okiem jeszcze raz na to wszystko to bardzo proszę.

 

Ps. Wszystkim innym forumowiczom również bardzo dziękuję za opinie i porady.

Pozdrawiam.

post-17918-0-69046500-1300139034_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.