Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiennik Płytowy


robmas3

Rekomendowane odpowiedzi

zacznij od minimalnych predkosci ,jesli to wystarczy do nagrzania pomieszczen to nie ma potrzeby szybciej

przy tym zmierz jakie sa róznice temp na zasilaniu i powrocie po obu stronach wymiennika ... i wyciagaj wnioski

przepływem po stronie pierwotnej mozna regulowac w pewnym zakresie ilosc ciepła przekazywana na druga strone

kilka prób i dojdziesz do własciwych ustawien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawić biegi pomp przed i za wymiennikiem ???

Która powinna działać szybciej a która wolniej ???

 

Ja na obiegu kotłowym mam pompę ustawioną na 2 biegu, a za wymiennikiem na 1. To sprawia, że woda kotłowa nie wychładza się tak bardzo i powraca nieznacznie tylko chłodniejsza od wychodzącej...

 

Jednak mam obieg dość krótki i kotłownia jest u mnie tzw ciepłym pomieszczeniem, zatem straty ciepła z powodu szybko krążącej wody nie są znaczące.

 

Jak masz chłodną kotłownię, to nie polecam tego rozwiązania, jak ciepłą, to jak najbardziej.

 

pozdr

Robert G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznij od minimalnych predkosci ,jesli to wystarczy do nagrzania pomieszczen to nie ma potrzeby szybciej

przy tym zmierz jakie sa róznice temp na zasilaniu i powrocie po obu stronach wymiennika ... i wyciagaj wnioski

przepływem po stronie pierwotnej mozna regulowac w pewnym zakresie ilosc ciepła przekazywana na druga strone

kilka prób i dojdziesz do własciwych ustawien

 

 

Zapytam jak laik... a która to strona pierwotna... ta na obiegu kotła ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na obiegu kotłowym mam pompę ustawioną na 2 biegu, a za wymiennikiem na 1. To sprawia, że woda kotłowa nie wychładza się tak bardzo i powraca nieznacznie tylko chłodniejsza od wychodzącej...

 

Jednak mam obieg dość krótki i kotłownia jest u mnie tzw ciepłym pomieszczeniem, zatem straty ciepła z powodu szybko krążącej wody nie są znaczące.

 

Jak masz chłodną kotłownię, to nie polecam tego rozwiązania, jak ciepłą, to jak najbardziej.

 

pozdr

Robert G

 

Dzięki za zainteresowanie tematem...

 

Pomieszczenie kotłowni mam cieplutkie... natomiast moj hydraulik ustawił mi pompe na obiegu kotłowym na 1 bieg a pompe na grzejniki na 2 bieg. Dodatkowo pompa na obiegu kotłowym jest troche słabsza od pompy idącej na grzejniki.

Gdy sam zmniejszyłem bieg pompy "grzejnikowej" na 1 bieg to grzejniki miałem ciepłe tylko do połowy.

Właśnie dlatego zastanawiam się nad zamontowaniem za wymiennikiem zaworu 3d lub 4d...

ale czy to coś pomoże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy sam zmniejszyłem bieg pompy "grzejnikowej" na 1 bieg to grzejniki miałem ciepłe tylko do połowy.

 

A w czymś Tobie to przeszkadza...? Jak jest ciepło, to znaczy, że jest ok.

Masz prawdopodobnie trochę przewymiarowane grzejniki i tyle. Woda wpływa i zanim zdąży przepłynąć przez grzejnik, zdąży się wychłodzić.

Nie słyszałem o szkodliwości takiego funkcjonowania grzejników - u mnie też tak grzeją, a nawet jak już temp w pomieszczeniu osiągnie zadaną wartość, to ledwo letnia jest tylko gurna krawędź grzejnika, albo wręcz jest cały zimny... Ważne, że w pomieszczeniu jest ciepło ;-).

 

Dziś rano u mnie za oknem było -23 stC, a większość grzejników albo w ogóle zimna, albo tylko górą ledwo letnia - w domu temp 19 stC.

Za to węgla poszło więcej, niż zwykle.

 

pozdr

Robert G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.