Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Palić W Kotle Z Palnikiem Rynnowym Defro Duo Uni


thepablo

Rekomendowane odpowiedzi

yogi440 ile nakładasz sztuk drewna na ruszt jednorazowo ?

 

Jak wygląda podbicie temp w podtrzymaniu ? Piec nie zagotuje wody ?

 

Jak regulujesz wtedy powietrzem ? Częste przedmuchy ?

 

Myśle żeby tak samo robić bo zostało mi po starym piecu 5 kubików drzewa (sosna i akacja) ładnie wysuszonych . Składuje je pod wiatą.

 

Jak za dużo nałożymy kawałków drewna to ogień z ekogroszku nie bedzie miał którędy iść ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ROGI JAK WAM PRZESZKADZAJA MOZNA JE LATWO WYCIAGNAC MI JEDEN WYAPADL PRZEZ PRZYPADEK JAK JE ROZCHYLALEM ALE POWIEM SZCZERZE Z E JAK NIE BYLO JEDNEJ DYSZY PLOMIEN COFAJ SIE NA SCIANKE OD NSTRONY PODAJNIKA WIEC CHYBA JEDNAK TE DYSZE MUSZA BYC TEZ MAM JE TROSZKE ROZCHYLONE NA BOKI

 

A TEMPERATURE ZADANA MAM TERAZ NA 65 ST WCZESNIEJ MIALEM NA 70 ALE CZASAMI PODBIJALO POD 77 TO CHYBA TROSZKE ZA DUZO

Bo to chodzi kolego o to, żeby je nie tylko wyjąć ale te dziurki po nich zatkać, zaślepic.

Dopiero wtedy ma to sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DUDUS no wedlug mnie najlepiej podlozyc 2 maks 3 kawalki bezposrednio na ruszta wodne.Jesli zaladujesz do pelna moze ci siem kociolek zagotowac.Ja dawalem 2 kawalki spokojnie sie wypalaly .Ogien z groszku spokojnie sobie poradzi z pojsciem do gory.Temperatura rosla powyzej zadanej ale nie bylo to niebezpieczne.Piec szybciej dochodzil i dluzej trzymal temp Wentylator mialem wtedy podkrecony do 60 procent klapka otwarta na maks.zeby drewno tez mialo jakies powietrze.Wentylator w podtrzymaniu mailem 30 s co 5 min W te duze mrozy kiedy dokladalem drewna piec palil okolo 20 kg JAk masz 5 metrow drzewa to masz palenia a palenia w tym sezonie nie puscisz tego przez komin.Reasumujac jak masz drewno i czas i ochote zeby chodzic czesciej do kollowni to spokojnie mozesz nim palic razem z groszkiem .Napewno duzo zaoszczedzisz..Wczesniej zwroc uwage tylko czy ladnie plomienie ci oplataja rurki .Jesli nie pokombinuj z rozstawieniem rogow i drewno spokojnie od nich sie zapali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shazan

 

deflektor musi byc , ja mam dysze nie zagiete jak baranie rogi tylko uciete w polowie. Kociol kupilem w 2012 r grudzien i mysle ze defro cos pokombinowalo z tymi rogami a mianowicie probuja skierowac plomien do przodu na przeciwlegla scianke kociolka. Temp zad mam na 55 st podawanie 15sek, przerwa 57 sek.

 

yogi440

 

pali mi 17 -18 kg na dobe . Jeszcze w domu nie mieszkam, nie mam tez glowic termostat. pozakladanych na grzejnikach. Patrzac na temp -15 czy +5 stopni nie widac wielkiej roznicy w zuzyciu wegla, wychodzi podobnie. Grzeje bardziej powrot do pieca niz grzejniki a i tak mam 18 stopni w pokojach dodam ze poddasze jeszcze mam nie skonczone , czytaj kilka postow wyzej

martwi mnie ta sadza smolista nad rynna i rusztem wodnym w okolicach palnika. Sprobuje wypalic drzewem , pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam rogi uciete w połowie tak że dmuchaja na poziomie zawieszonego deflektora .

 

Ostatnio skierowałem oba bardziej do srodka tak żeby strumienie powietrza krzyżowały się

 

Zauważyłem że ogień jest teraz mocno wypychany na drugą stronę i płomienie omiatają ruszta z obu stron scianek pieca.

 

Zmniejszyłem siłę nadmuchu do 25 % ( przy 40 % czopuch za bardzo przegrzewał się i w ten sposób za dużo energi uciekała w komin)

 

i zadaną pieca ustawiłem na 55 stopni

 

Spowodowało to zauważalne w pojemniku zasypowym mniejsze spalanie ekogroszku.

 

 

Sprawdzić też warto czy macie w menu serwisowym zaznaczony dobry model dmuchawy .

 

Ja miałem źle ustawiony .

 

W moim DDU 25 kW mam model WPA 120 a był zaznaczony WPA 117 który montowany jest w piecach o mocy 15 kW

 

Do wejścia w menu serwisowe służy kod 5162

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to pozostaje mi tylko pogratulowac takiego spalania.Ja teraz mam zamiar obnizyc deflektor nad sama rynienke i zobaczyc jakie beda efekty.sklonilo mnie do tego to ze znajomi maja piece bez rusztu wodnego pala tym samym weglem i nie maja sadzy RETORTA DEFLEKTOR I NIC WIECEJ Zadnych polek wymiennika nic.Ciekawe czy jakby palilo sie tak zeby plomienie nie dochodzily zamocno do rurek bedzie lepiej z sadza??PRobowalem przed chwila na drucie ale zaraz mi sie przepalil.Moze zaslepie jeszcze te dysze jutro to wtedy bede mogl deflektor nad sama rynienke opuscic.Ma ktos moze je juz zaslepione jak wtedy plomien wyglada??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze rogi zakręcone jak baranie mysle je skrócić nawet jak był u mnie serwisant Defro mi to proponował abym to zrobił, Ale ja myśle dorobić drugie rogi własnie skrócone.

 

A mi sie zawsze wydawało ze płomień lepiej jak nie dochodzi do rusztu ani do scianek, gdyż wtedy wytrąca się dużo sadzy.

 

Co do palenia drewnem podczas spalania eko, głupie to może nie jest próbowałem tak kilka razy ale jakoś wiele nie zwracałem uwagi na efekt, ale wydaje mi sie ze popioł ze spalenia drewna bedzie dmuchany do komina jak bedzie pracować dmuchawa, i jak otworzymy przesłonę na wentylatorze to eko na rynnience bedzie sie szybko wypalał w podtrzymaniu.

 

Ale poczekam jeszcze na wasze opinie i obserwacje b o też troche mi zalega drewna i może bym je puścił przez komin, liczyłem ze to zrobie jak bedzie poczatek wiosny i bedzie można juz tylko przepalać w kotle

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO przeslona jak bedzie otwarta to nie problem bo jest ta klapka ze srubkami co zamyka dostep powietrza.Ja mam ustawiona tak ze sie domyka calkowicie.Ja tam bylem zadowolony z dokladania drewna.Ustawialem wtedy mniejsza zadana bo reszte temp dobijalo palace sie drewno/ Mozna tez ustawicz czesty przedmuch wtedy drewno bedzie mialo powietrze do spalania

 

A popiol fakt troszeczke go bylo na polkach ale lopatka do czyszczenia i po sprawie. Za to jak ladnie sie kociol doczyscil z sadzy i tych inny zanieczyszczen .Miejscami platami odchodzila ta smola czy cos takiego.I juz sie nie martwie brudzeniem kotla.Latem na cipla wode porzadnie przepale drewnem i bedzie jak nowec

 

Jak palisz normalnie lepiej jak plomienie nie dochodza do rurek.Ale jak chcesz spalac jednoczesnie drewno lepiej jak plomienie dochodza do rur .Wtedy fajnie sie ono rozpala

 

Wlasnie zaslepilem dysze .Dwa kapsle od kubusia heheh i juz nie dmuchaja.Dam znac co zaobserwowalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez u siebie obserwuje ze płomień jest bardziej z tej strony od podajnika i nie uderza centralnie w deflektor tylko po jego boku, tak myslałem zeby na rogi od góry położyć cegłę szamotową kombinował ktoś z czymś takim??

 

Yogi to czekam na twoje spostrzeżenia co do palenia bez używania rogów, tylko zwróć uwagę czy jak je zaslepiłeś to nie dmucha mocniej od dołu gdyz te powietrze co miało iść do rogów musi gdzieś wylecieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem nowy na tym forum, więć proszę o wyrozumiałość.

Tak jak kolega parę postów wyżej jestem przed zakupem kotła. Mam około 250 m2 do ogrzania, powiedzmy średnio ocieplonego budynku ( ściana pustak żużlowy 19 cm, styropian 8 cm oraz kratówka wypalania na 19 cm). Obecnie na piecu zasypowym spalam przez zimę tj. od września do marca ( nie rok) około 5 - 6 ton miału.Skłaniam się do zakupu nowego pieca., A więć ponawiam pytanie : Czy zakup pieca DDU 25KW to będzie dla nie dobre rozwiązanie, czy stoijąć jeszcze raz przed wyborem nowego pieca wybralibyście ten sam piec tj. DDU, czy rynna w porównianiu do retorty do dobre rozwiązanie? Czy ogólnie Defro do dobre rozwiązanie a moż zeliwo z Klimosza? Stoję na rozdrożu więc proszę o porady i wskazówki. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAKI 124

CIEZKO doradzic czy DDU czy klimosz.Znajomy ma klimosza i jest badzo zadowolony. Jedzie na weglu czeskim i nie ma najmniejszego problemu z piecem.Znowu inny gosc z moich okolic ma klimosza i ciagle zrywa mu zawleczke .Nie moga nic na to poradzic. Wiec to jest jak z samochodem .Jak dobrze trafisz chodzi dobrze.Jedyne co widze lepsze w klimoszu ze nie ma problemu z sadza ale ma piec z retorta.

 

DRUGA SPRAWA czym chcesz palic jak tylko ekogroszkiem to pomysl o piecu defro z retorta i bez stalego rusztu wodnego .Nie brudzi sie tak i bedziesz mial mniej czyszczenia Nie wiem jak sie on dokladnie nazywa pare stron wczesniej ktos o nim pisal.Ja mam DDU 15 KW Jestem zadowolony.Poza czysczeniem nie ma wiecej czynnosci obslugowych.A ze troszke kombinujemy z rogami ustawieniam itd to chyba juz takie hobby hehheh Zona sie smieje przeprowadz sie do kotlowni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musze zalozyc ten deflektor z powrotem... Bo wydawalo mi sie ze rozbija on zbyt nisko płomień przez co zostaje więcej sadzy w piecu. Pizza tym rurki też mam odchylone na soki.jak przejdzie zima to zrobię sobie takie nowe rurki które będa dopalac na końcach rynny. Bo tam widzę jest z tym najgorzej, przed samym zepchnieciem z rynny i to bedzie dobre. Widze ze juz dzisiaj jest lepiej ze spalaniem . Wieczorem podrzucę zdjecie jak teraz wygląda popiol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie plomien bije w bok deflektora. Czy dmuchawa ustawiona na 29 % to nie za mało? jaki kolor ma wtedy plomien? i pewnie dlugo dochodzi do zadanej no i praca kotla dluzej trwa i zuzycie grochu wieksze , prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAKI 124

CIEZKO doradzic czy DDU czy klimosz.Znajomy ma klimosza i jest badzo zadowolony. Jedzie na weglu czeskim i nie ma najmniejszego problemu z piecem.Znowu inny gosc z moich okolic ma klimosza i ciagle zrywa mu zawleczke .Nie moga nic na to poradzic. Wiec to jest jak z samochodem .Jak dobrze trafisz chodzi dobrze.Jedyne co widze lepsze w klimoszu ze nie ma problemu z sadza ale ma piec z retorta.

 

DRUGA SPRAWA czym chcesz palic jak tylko ekogroszkiem to pomysl o piecu defro z retorta i bez stalego rusztu wodnego .Nie brudzi sie tak i bedziesz mial mniej czyszczenia Nie wiem jak sie on dokladnie nazywa pare stron wczesniej ktos o nim pisal.Ja mam DDU 15 KW Jestem zadowolony.Poza czysczeniem nie ma wiecej czynnosci obslugowych.A ze troszke kombinujemy z rogami ustawieniam itd to chyba juz takie hobby hehheh Zona sie smieje przeprowadz sie do kotlowni

 

 

Witam. Planuję palić eko groszkiem i czasami drewnem kawałkowanym W sezonie letnim głównie drewnem a więc zależy mi na drugim ruszcie wodnym. Znając życie to chyba pójdę w wasze ślady i będę również próbował palić troszkę miałem. Problem tylko DDU 25 kw czy Klimosz Multicombi 25KW ? Klimosz troszkę droższy, lecz zakup jest na dobrych parę lat i jeżeli jest to z korzyścią dla mnie to jestem w stanie się poświęcić, lecz jeżeli większy wydatek jest bez wymiernych korzyści to wiadomo lepiej wydać mniej.

Może jeszcze ktoś udzieli szczerej porady.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze ktoś udzieli szczerej porady.

Kolego, szczera porada jest taka, żebyś nawet nie pomyślał o ruszcie wodnym.

Jeśli chcesz dodatkowy ruszt, to ma on być wyciągany. Wszędzie to wyczytasz, dosłownie wszędzie, na każdym forum i w poradnikach.

 

Są takie kotły.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balzak

 

Pytanko mam czy dmuchawa ustawiona na 35% Lub 30% nie jest za niska? Wydaje mi sie ze lepiej jak jest 35% gdyz opal podawany przez 15s z przerwa 52 sek nie spali sie tak szybko na poczatku rynny tylko bedzie go powoli pchalo do przodu i spali sie dopiero na koncu rynny i zapelni sie rynna w 3/4. Kurcze nie wiem jak ustawic klapke na wentylatorze mam 2cm otwarta teraz.

 

Napiszcie co do potrzymania i went w podttrzymaniu jak ustawic? Czy czesciej przedmuchiwac przez krotki czas?

 

Do kolegi wyzej kilka postow kod serwisowy 5162 nie dziala

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak to jest z tym rusztem wodnym w kotle defro duo uni - jest to plus czy same minusy w postaci brudzenia i itp.? bo z tego co zaobserwowałen to jeśli ktoś pisz ent temat pisze w negatywie. albo zadam pytanie to jaka jest alternatyw a na DDU? jakiś ruszt żeliwny? muszę podiąć decyzje i wszelkie wasze opinie biorę pod uwagę - pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz popytać ludzi którzy maja defro duo na palniku retortowym ,

 

Na rynnie w trybie praca gdzie ładnie się pali i dmucha powietrze widzę lekkie dymienie powyżej poziomu płomieni tam gdzie sie one kończą .

 

U was też tak jest ?

 

Ciekaw właśnie jestem jak wygląda sopień zarastania sadzą w modelu duo z rusztem wodnym ale z retortą ?

 

I taka sprawa jak wymiana u nas palnika z rynny na retortę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.