Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Palić W Kotle Z Palnikiem Rynnowym Defro Duo Uni


thepablo

Rekomendowane odpowiedzi

A jeczcze jedna rzecz mnie interesuje .Na kotle jest naklejka minimalna temperatura wody zasilajacej instalacje 65 st i minimalna temperatura wody powrotnej 55 st A duzo osob ma zadana 60 st . A jak to jest u was LEOS I LUCKE?? I czy macie zawor 4 drogowy i do tego silownik zamykajacy go ?Ja ustawilem ochrone powrotu na 55 stopni i jezeli woda powrotna jest zimniejsza silownik zamyka zawor.Nie wiem czy dobrze mam to ustawione ale tak chyba powinno byc.

 

A DO LEOSA W moich ustawieniach jest dlugi czas podawania powiewaz wegiej jest mniej kaloryczny i sie szybciej wypala.Jesli palisz zwyklym groszkiem moze ci sie nie zdarzyc spalic .

Ciekawe bo u mnie nie widziałem żadnej takowej naklejki.Za to w książeczce od kotła jest zalecona temp w układzie 55stC no i wymóg zaworu 3d/4d ja mam 4d ustawiony ręcznie tak pół na pół,no może 60/40 z przewagą na grzejniki.Nie mam termometru na powrocie więc nie wiem jaka mi wraca ale po niedzieli to sprawdze.Ciekaw jestem natomiast bardzo jaki masz popiół ze swojego groszku,bo ja z tego najtanszego castodramatu mam taki popiół co wygląda jak tłuczeń cegły czerwonej połączonej z takimi samymi kawałkami suporeksu no i plus troszke koloru czarnego do tego.Sa duze bryły ogólnie a kocioł przy tym groszku co tydzien czyscic trzeba.sadzyz od z....... najgorsze jest to,że na sciankach była smoła ktorej w czas nie wygrzałem i ta smoła zrobiła sie twarda jak skała i tylko ostrym szpikulcem moge to drapac i ciężko jak cholera to idzie.Mysle nad przepaleniem drewnem tego złogu-może to cos da ,a pieca na 70C nie próbowałem ustawic,ale wiem,że mam jakis alarm temperatury ustawiony na 75C na piecu w ustawieniach !! no i nie wiem przy jakich temperaturach te wszystkie ustrojstwa wyłączaja piec no i nie ufam do końca temu strażakowi z wodą,żeby mi rynny nie zalało jak mocno rozbujam kocioł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim DDU 25kw też jest taka naklejka : min. temp. wody zasilajacej instalacje 65 st. a powrotnej 55.

 

Od wczoraj ustawiłem na piecu 70 stopni i narazie nic złego sie nie dzieje .

 

Temperatura rury podajnika w granicach 38 stopni.

 

Według mnie wyższa temp. na kociołku sprzyja mniejszemu odkładaniu sie sadzy.

 

Zawuważyłem że przy takim samym ustawieniu zaworu 3 drożnego ( u mnie 3,5 ) grzejniki są teraz lepiej dogrzane i cieplejsze. W sumie proste bo większą temperaturę ma woda na piecu .

 

Ale żeby uzyskać takie ciepło na grzejnikach przy temp kociołka 55 st. musiałem przekręcić zawór na 5 . Czyli wiecej wody z niego wychodziło i piecyk się szybciej wychładzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem kolejnym z tych którzy nie mają za dużo pojęcia o instalacjach CO i nie potrafią dobrze ustawić swojego pieca. Posiadam piec Defro Duo Uni 25 kw z palnikiem rynnowym,ogólnie w piecu pali się drugi sezon lecz w tym pierwszym palone było tylko po to by nic w domu nie zamarzło gdyż zaczeliśmy mieszkać dopiero w tym roku. Powierzchnia domu to 180 m2. Ogólnie problem mój polega na tym że często wywala mi błąd za wysoka temp. podajnika, rozumiem że to oznacza iż jest za długa przerwa w podawaniu groszku ale gdy ją skrócę to groszek się nie dopala i następnie gdy przestawie nadmuch to robią się spieki a i tak groszek nie spala się tak jak powinien. Mój opał to ekogroszek pieklorz z kopalni bobrek centrum. moje ustawinia:

 

Czas podawania 10 s

przerwa podawania 65 s

nadmuch 35%

praca podtrzymania 20 s

przerwa podtrzymania 17 min

wentylator w podtrzymaniu praca20 s przerwa 19 min

histereza kotła to 2 stopnie.

temperatura co zadana to 50 st. podłogówka pracuje w tem 35 st i praktycznie tylko 2 grzejniki są odkręcone bo za gorąco by było. Dodam że jestem kierowcą i jestem tylko na weekendy w domu a żona z małym dzieckiem nie ma czasu na to żeby siedzieć przy tym piecu więc robie co mogę przez te kilka dni. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciekddu25 napisz coś wiecej o instalacji, czy masz mieszanie zasilania c.o jakimś zaworem 3 czy czterodrożnym

 

Ja też u siebie pale Pieklorzem z Kopalni Bobrek Centrum i na chwilę obecną ma ustawienia:

temp. zadana 60 stopni

Czas podawanie 12s

Przerwa Podawanie 56s

Nadmuch 33%

Praca podtrzymania 21s

Przerwa w podtrzymaniu 20min

Wentylator w podtrzymaniu

praca 12s

przerwa 20min 30s

 

Zawór trójdrożny ustawiony w skali od 1-6 na tak ok 2,5, czyli u mnie na grzejniki idzie ok 47-50stopni

 

Przy obecnych temperaturach kocioł długo stoi w podtrzymaniu za sprawą głowic termostatycznych które mam założone na grzejniki, w domu utrzymuje sie w granicach 22-23 stopnie do tego podłogówki jest ok 30m2,

 

Praca kotła tak mniej więcej się kształtuje tak ze w podtrzymaniu przebywa ok 30min i pracuje 8-10 minut.

 

Najlepiej jak byś zamieścił jakiś schemat układu grzewczego i też zwróć uwagę na ustawienie dysz powietrza wtórnego my wszyscy tutaj mamy rozchylone na boki tak mniej więcej na szerokość palnika.

 

Dużo było napisane w tym temacie o tych ustawieniach włącznie z filmikami itp itd.

 

Ja na twoim miejscu to bym poszedł w kierunku takim aby cześciej przesuwać węgiel na rynience i pozbędziesz sie alarmu podajnika, i będziesz miał więcej żaru na palniku co za skutkuje tym ze łatwiej sie podniesie jak wyjdzie z podtrzymania, Żar nie bedzie głęboko cofnięty do rury i pozbędziesz sie alarmu podajnika,

 

Co do popiołu to jak kociołek pracuje długo w stanie podtrzymania to nigdy nie uzyskasz zadowalającego popiołu gdyż tam przebiega inny proces spalania niz normalnie z nadmuchm , jak znajdę chwilę to pokaże jak wygląda mój popiół z tych parametrów

 

Ja jeszcze u siebie chce powalczyć z sadzą która mi sie odkłada

 

Pozdrawiam w razie pytań pisz smiało to coś pomożemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na kotle jest naklejka z boku po lewej stronie zeby chronic kociol przed korozja niskotemperaturowa.Ze przy zamalej tempereaturze moze dojsc do szybszego rdzewienia kotla bo cos tam sie skrapla .A troszke pieniedzy on kosztowal wiec wole nie ryzykowac.Zrobil bym zdjecie zeby wkleic je tutaj ale ta scianka pieca jest tak blisko sciany ze chyba sie nie da .A tempetature 70 stopni mam zadana juz dluzszy czas i nic do tej pory sie nie wydarzylo .zaden alarm nic . JESLI chodzo o strazaka zeby nie zalalo nie masz sie o co martwic.Kilka razy palilem na ruszcie awaryjnym i poprostu zagrzalem kociol.Wyskoczyl alarm za wysoka temperatura kotla ale rynny nie zalalo.ON jest chyba tylko po to zeby w razie cofniecia zaru w kierunku podajnika ma to wtedy zgasic

 

A owsa mysle ze moze wchodzic mniej. Bo nap. kilogram owsa moze zabierac wiecej miejsca niz kilogram wegla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zawór trójdrożny mam zamontowany. Dziś wyczyściłem piec łącznie z palnikiem, teraz martwi mnie trochę ilość tego popiołu bo rozpaliłem o 11 rano ajuż jest połowa popielnikia, narazie nie wyskoczył mi błąd z tą temeraturą i pali się w miare, troszkę dziwi mnie to że mam zadaną temp co 50 st a histereza kotła to 2 st i gdy kocioł przejdzie w podtrzymanie to w ciągu ok 15 min temperatura spadnie o te 2 st i włącza sie praca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to normalne ze jak spadnie temp. poniżej histerezy to kociołek sie załączy, może masz zawór otwarty na maxa, sprawdz jak masz zawór ustawiony, i jakiej firmy masz ten zawór. u mnie z popiołem jest tak ze juz 4 doba leci i jest ok 3/4 popielnika,

 

Co do czyszczenia palnika to ważne też jest odkręcenie sruby na klucz 17 pod spodem palnika tam zbiera sie sporo drobnego popiołu który utrudnia nadmuch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopy co wy tam odkręcacie tym kluczem 17 pod palnikiem???? Ja czyszcząc palnik odkręcam imbusy które sa na fasolkach i ściągam te ramie na koncu którego jest założona dmuchawa i pojawia się nam otwór na tę wąską-płytką łopatke koloru szarego którą to wyciąga się syf z palnika.O innej śrubie mi nie wiadomo albo coś przeoczyłem. Co do palenia na ruszcie awaryjnym to robie to dzis po raz 3-ci i chyba ostatni.Ten ruszt to jest jakaś parodia,drzewo mimo,że suche nie pali się a dławi raczej albo kotłuje.dolne drzwiczki moge miec otwarte na max albo na 2 cm i róznicy prawie nie ma. obok u matuli jak rozpale w starym kotle tym samym drzewem to tem sięga 75C a u mnie nie moge do 60 dojśc i drzewo momentalnie się "obpala dookoła " zamiast całe się żreć.Dmuchawe mam na 1% zeby regulowac powietrze dolnymi drzwiami od popielnika.Wydaje mi sie ze to jest jakies nie halo.Powiedzcie mi jakie są wasze spostrzeżenia co do tego palenia na tym ruszcie.

Ad kol Maciekddu25 - czemu do 180m2 masz kocioł 25kw ?? ja mam DDUNI 15KW do 179m2 liczonych po posadzce a po projekcie patrząc to mam 168m2 uzytkowej pow. I mój kocioł jest aż na wyrost bo zakres mocy jest od 8-24 kw . Twoje ustawienia sa ok tylko przerwa faktycznie za długa i obciął bym ja z 65sekund do powiewdzmy 55sek. Nie wiem jak ustawiłes po propozycjach z forum a dalej patrząc na ten zawór 3d to czy nie jest on za bardzo skręcony na kocioł ? a za mało na instalacje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śrubke pod palnikiem czy pod rura podajnika??nie mam zadnej śrubki pod palnikiem ! Jesli była by takowa pod palnikiem to musiało by się ja odkręcać od środka kotła więc...? a dmuchawa u mnie jest zamontowana na ramieniu takim smiesznym który na wejsciu do kotła ma 4 imbusy i to się luzuje i ściaga z fasolek i tam wkłada się te łopatke śmieszną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim forumowiczom

 

Mam pytanie. Czy Defro Duo Plus 25kw to ten sam kocioł co Defro Duo Uni !

Oczywiście różnica jest w palniku, ale jeżeli wymieni się "kocioł" z Defro Duo Plus na rynne to będą to te same kotły???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez nie ma tej śruby 17 .

 

Czyszczę odkręcając całe ramię z wentylatorem z pomocą czterech imbusów . Jest tam taka gruba zielona podkładka izolacyjna .

 

Kocioł kupiem w lipcu tego roku .

 

Widać ze firma Defro co roku zmienia rozwiązania konstrukcyjne.

 

Balzak - kiedy kupowałeś swój kociołek ?

 

I czy masz Defro duo uni , defro eko duo uni czy defro eko uni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie a zarazem prośbę !!!

Nie jestem specjalistą z dziedziny kotłów. Wpisów jest tutaj dosyć dużo,ustawień do kotłów również- proszę więc DOŚWIADCZONYCH JUŻ FORUMOWICZÓW o podanie jakiś "sprawdzonych" ustawień do kotła DEFR DUO UNI 25KW !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie a zarazem prośbę !!!

Nie jestem specjalistą z dziedziny kotłów. Wpisów jest tutaj dosyć dużo,ustawień do kotłów również- proszę więc DOŚWIADCZONYCH JUŻ FORUMOWICZÓW o podanie jakiś "sprawdzonych" ustawień do kotła DEFR DUO UNI 25KW !!!!

Kolego drogi.nie ma jednych porządnych ustawien dla danego kotła.Nawet jeśli kilka osób takowy tutaj posiada.p[amiętaj,że zapotrzebowanie na ciepło może byc rózne.kolejna rzecz to rodzaj instalacji,rodzaj zaworu 3d/4d następna sprawa to jakośc paliwa , w tym przypadku ekogroszku.Znowu kolejny etap to np.regulator pokojowy-posiadasz takowy ? Ja i pare osób TAk przez co kocioł znacznie dłuzej w podtrzymaniu stoi i nastawy już trzeba skorygować. Więc najpierw troszke od siebie a później weryfikacja i zabawa z korektami,.ale trzeba niestety pod siebie ustawiac parametry i pod zapotrzebowanie na ciepło.Na ile m2 itd..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przekraczam nadal 20 kg na dobe. mysle ze ok 17 kg oczywiście z woda włącznie i cały czas grzeje całą chałupe,.Na pokojówce ustawiłem 21.5C czyli tak,żebym w koszulce po domu mógł łazic.przy 22.5 było mi aż za ciepło.Duży plus,że i ja i zona nie jestesmy cieplakami:0 więc jakaś oszczędność bedzie chociaz te 21.5 i tak cieplutkooo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile mniej więcej ciągu dnia twój kocioł pracuje a ile stoi, pytam bo ja teraz pale bez regulatora. mieszam na zaworze i głowice termostatyczne na grzejnikach pompka co. pracuje czały czas i tylko grzeje ten grzejnik w którym pokoju temp. spada poniżej tej ustawionej na głowic. pratycznie wszystkie mam na 3 ustawione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balzak masz inny kociołek niz ja i lucke .

 

To samo co mamy to rodzaj palnika.

 

U ciebie górne wymienniki ciepła są pionowe i wyczystke masz na dole kotła z boku ( klapka otwierana )

 

U nas wyczystki są po otwarciu górnych drzwiczek ( a tych dzwiczek mamy więcej ) i tu są wymieniki na półkach poziomych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile mniej więcej ciągu dnia twój kocioł pracuje a ile stoi, pytam bo ja teraz pale bez regulatora. mieszam na zaworze i głowice termostatyczne na grzejnikach pompka co. pracuje czały czas i tylko grzeje ten grzejnik w którym pokoju temp. spada poniżej tej ustawionej na głowic. pratycznie wszystkie mam na 3 ustawione

O matko i córko nie mam pojecia :) Za dużo rzeczy mam na głowie póki co,żeby zbadac to co ile i na jak długo się załącza w poszczególne tryby.Póki pogoda w miare to wokół domu się robi ale jak się zrobi chłodniej to będe z pewnością obserwował czasy pracuy i podtrzymania u siebie.Duduś ma racje,mamy troszke inne rozwiązania i tutaj tez jakies minimalne a moze nawet i bardziej niż minimalne róznice będą.. Narazie marudze na popiół i na to dziadowskie zasyfienie ścianek kotła tym czarnym szklistym g.*^%^*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.