Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Palić W Kotle Z Palnikiem Rynnowym Defro Duo Uni


thepablo

Rekomendowane odpowiedzi

ok dzieki , pomysle o tym :)

 

ja mam palnik rynnowy i to bedzie bardzo dobre rozwiazanie.

Mieszaj miał z węglogroszkiem to najlepsze paliwo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz pale tym ekoretem z wesolej i z tego co zaobserwowalem to na mojej rynience ten eko pali sie krotkim plomieniem nie siegajacym nawet ruszt wodnych. Jechalem z wiatrem od 14% do 30%. Powyzej 30% mocno spieka. Mam teraz ustawione :

 

podawanie 5 sek

przerwa 51 sek

 

wiater 22%

 

przedmuchy co 7 min przez 25 sek

 

podtrzym praca 20 sek co 27 min

went w podtrzym 25 sek co 7 min

 

Jak zwiekszam wiater to zmniejszam przerwe podawania. wtedy gdy piec osiagnie temp zadana 73st to przy nastepnym cyklu prac opal spada niedopalony do popielnika. I tutaj zwiekszalem wiater i byly spieki, Wiec wrocilem do wiatru na poziomie 22%

 

Zastanawiam sie czy ta temp 73st  nie szkodzi piecu ,czy nie jest za wysoka -  pisze ze mini to 65st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Forumowicze.

Po krótkiej nieobecności, wracam z kilkoma pytaniami:

Na początek chciałbym jednak ponownie opisać podstawowe dane ( piec, budynek):

-Piec Defro Duo Uni 25kw

-Dom: nowy, powierzchnia: 198m (wraz z garażem ),ceramika+ ocieplenie styropian 10cm, skosy też ocieplone.

- grzejniki bez termostatów

- zawór 4 drożny

 

Mojeustawienia kotła:

co 59 stponki

cwu 43 stopnie

czas podawania 9s

przerwa podawania 55 s

nadmuch: 30%, wentylator zasłonięty w połowie ( jakieś 2 cm prześwitu)

praca podtrzymania 13s co 40 minut

wentylator  w podtrzymaniu 17s co 15 minut

histeryza kotła 2 stopnie

histeryza cwu 3 stopnie.

 

Ekogoszek workowany, suchy, 26 kJ, producent: Katowicki Wegiel, zakład przeróbczy " Juliusz" z Sosnowca

 

Prośba do szanownych uzytkownkiów oczywiście odnosnie ustawień.

Piec wciąga ponownie w ciągu doby srednio worek 25kg ( pisze że ponownie, bo jeszcze tydzień temu było to jakieś 17 kg). Nie wiem co jest przyczyna ponownego zwiększenia spalania Ostatnio bardzo zwiekszyła sie ilość niedopalanego ekoogroszku ( po przepracowaniu 24 godzin z popielnika wyciągam nawet wiaderko niedopału). Zaznaczam iż musiałem domówić ostatnio ekogroszek ( ten sam-o którym mowa powyżej- ZAZNACZAM ŻE NIE JEST ON TAK DOBRZE WYSUSZONY JAK TEN KTÓRYM PALIŁEM DO TEJ PORY)

Zawór 4 drożny mam ustawiony w "połowie" - tak reguluje temperature w domu ( nie mam termostatów na grzejnikach.)

Jest szansa waszym zdaniem aby zmniejszyć i polepszyc spalany ekogroszek.?

Z góry dziękuje zapomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tyle niedopałów,zmniejsz czas podawania do 5s,reszta ustawień bez zmian i zobaczysz po kilkunastu h.

Wcześniej oczywiście oczyść retortę i popielnik,żebyś wiedział jaki jest efekt nowych ustawień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj przeslone na wentylatorze otworzylem na max i powiem ze ze spalaniem sie troche poprawilo. Moje pytanie brzmi dlaczego wiekszosc forumowiczow ustawia ta przeslone na 2 cm otwarta? Co to daje w takim razie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

 

A ja mam pytanie czy to normalne że płomień na rynnie jest w 1/3 rynny a na pozostałej cześci żarzy się bez płomienia przez co słabsze są moim zdaniem osiągi???? mam nadzieję że widać to na zdjęciach

 

czy to normalne że przy takiej pogodzie jaka mamy od kilku dni piec wciaga mi 4 worki na 3 dni i podobnie było gdy temp. była poniżej zera ???

 

ustawienia

 

temp. zadana 60

 

czas podawania 15

nadmuch 25 %

przerwa 59

 

podtrzymanie

 

podawanie 17 sek/15min

wiatr 30sek/15min30 sek

post-54787-0-64906600-1424898572_thumb.jpg

post-54787-0-18248000-1424898585_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kocioł ma pracować,a nie stać w podtrzymaniu

długo tzn. ile?

zmień tylko czas podawania na 7s(pózniej korekta nadmuchu,jeśli będzie trzeba),wywal wszystko z popielnika i po 24h będziesz wiedział ile spalił i jak wygląda popiół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym palisz? pewnie eko wysokokaloryczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej chwili w zasobniku mam jakiś groch z tutejszego składu ale chyba nie nalezy do wysokokalorycznych, mam tez z wesołej GOLD i Silver kupilem z mysla na większe mrozy ale póki co zauważyłem że bez względu czym palę spalanie jest mniej więcej takie samo tzn. ok. 1,3 worka na dobę a jak było trochę większych mrozów to było jakieś 1,5/dobę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kocioł ma pracować,a nie stać w podtrzymaniu

długo tzn. ile?

zmień tylko czas podawania na 7s(pózniej korekta nadmuchu,jeśli będzie trzeba),wywal wszystko z popielnika i po 24h będziesz wiedział ile spalił i jak wygląda popiół.

 po zmianie ustawień zasobnik wystarczył mi na 5 dni (tylko też chyba pomogła aura) także jest dobrze

 

Teraz mam groch tylko jak wsypałem wczoraj wieczorem a dziś zajrzałem do zasobnika to w zasobniku mam mokro jak zmienić ustawienia czy w ogole cos zmieniac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem,że taki kalafior z popiołu?

Bez zdjęcia trudno ocenić ale jak nie ma czarnych węglików w popielniku i wszystko się dopala to jest dobrze.

Możesz spróbować obniżyć delikatnie nadmuch,nie więcej jak o 2% i rano ocenisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W związku z tym że pare razy zaciął mi się sterownik mojego DDU. Sterownik jaki mam to K1. Zgłosiłem reklamacje do defro i oni przekierowali mnie bezpośrednio do techa. Dziś otrzymałem aktualizacje do sterownika i po wgraniu okazało się ze tech dodał parę funkcji. Tj kalibracja czujnika pogodowego, oraz dołożyli czujnik klapy i poziom opału w zbiorniku. Nie obyło się bez niespodzianek. Przed wgraniem aktualizacji wentylator pracował na 25%, a po wgraniu musiałem zjechać aż do 5%. Dzwoniłem do techa czy można sprawdzić jaka dmuchawe obsługuje sterownik, ale niestety w ustawieniach serwisowych nie da rady tego sprawdzić bo nie zapisano takiego ustawienia. Powiedziano mi abym zjechał z dmuchawą do takich ustawień jakie mi pasują. Jak trochę potestuję to opisze co wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ja musze kupić bo mój wiecznie nie nażarty połyka każdą ilość i mu mało... a tak na serio to w foliowych przez 6 m-cy nie wyschnie mimo tych dziurek w workach, nie mówię że mokry jest że aż woda cieknie ale taki wilgotny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

palil ktos moze ekoretem ? poprosze o ustawienia dla ddu bo juz wymiekam, nie daje rady albo wyrzuca niedopalki z rynny do popielnika albo jak wydluze przerwe podawania to znow piec dosc dlugo okolo 20 min dochodzi do zadanej temp 70st. No i wtedy jak stoi w podtrzymaniu to zwieksza sie zas temp rury podajnika, jakby zar wchodzil do srodka rynny i w momencie jak przechodzi w prace to ogien jest jakby troche cofniety i wychodzi z rynny. Ogolnie jak juz osiagnie temp zad to zaru jest mniej niz 1/3 na rynnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walek co ty masz z tym długim dochodzeniem do zadanej. U mnie kocioł dochodzi nawet do 40 min zanim osiagnie zadaną. Pali wtedy mniej niż jak szybko i długo stoi, choc stoi srednio w podtrzymaniu ok 40-60 min. Zasobnik 200 kg starcza na 14 dni. Zar też czasami wychodzi mi z rynny ale temperatura rury max 45st. Ta temp. bym się nie martwił bo podajnik zacznie wypychać zar jak przekroczy 65st jeslli dobrze pamietam. Na twoim miejscu uszczelnił bym dobrze kocioł bo gdzies tu leży chyba problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

 

Przebrnąłem przez cały temat. Uff.

Posiadam kocioł Defro Eko Uni 19. Dom poniemiecki z lat 30-tych, 200 mkw, ogrzewane na razie 100, docelowo 160, bo sama kotłownia ma 40 m. Instalacja nowa, podłogówka 13 m na razie, zawór 4d na grzejniki sterowany przez Defro MZ z pogodówką i 3d na podłogowe, zasobnik CWU 160l.

Trochę Was pocieszę, nie mam rusztu wodnego a kocioł i tak się syfi w środku. Całą zimę się bawiłem ustawieniami i bez zmian. Chyba że się bardzo skromnie ustawi moc to wtedy jest czyściej ale i tak smoli od strony rynny. Spalanie duże ale to raczej przez to, że w salonie podłoga ba gruncie na legarach, brak jeszcze drzwi od wiatrołapu, i połowa dachu (tam gdzie będzie wykańczany strych) jeszcze nie ocieplona. Ściany 3-warstwowe, cegła-pustka-cegła.

W zasadzie to teraz żałuję że nie wziąłem zwykłej retorty albo innego kotła np eko-ogniwo. No ale kocioł jest i trzeba z tym żyć.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent zbudował bubel . Teraz wy klienci mordujcie się z tym. Probował coś polepszyć - dodał  .,,rogi '' nic nie dają a przeszkadzają.Zawsze powtarzałem że półki w poziomie to tani bubel marketowy . Ja mam samoróbkę ,, ze złomu '' i żadnych problemów pale od orzecha 8cm do miału Ruskiego za 450 zł 0,1mm . Widzę że niektórzy mają jakieś namiastki śmieszne deflektora co nic nie dają . Deflektor mam jak wiadro zajmuje prawie cały kocioł wtedy wszystko się odbija  dopala i spada na dno  anie leci dalej ma wymienniki  i zapycha zakleja . Ma się wszystko spalić przed deflektorem i spaść na dół !!!!!! Kocioł jak jest dobry to ma się sam czyścić podczas palenia . Czyszczenie to-gruntowne 2x na sezon na koniec sezonu i w połowie . a bieżące to zależy od opału  czyli wyciągniecie popiołu  raz na 1 lub 2 tygodnie Skoro to kocioł skomputeryzowany = automatyczny = bezobsługowy to taki ma być!!!!!!!!!!!! a nie co drugi dzień robić za kominiarza!!!!!! Ja nie wiem co to kocioł  idę tylko luknąć czasami czy jak się pali i nic nie grzebie bo po co Tak to powinno wyglądać!!!!!!!!! Jeśli tak nie jest to znaczy że macie BUBEL w kotłowni . Dla potomnych ; omijać dużym łukiem!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.