Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Palić W Kotle Z Palnikiem Rynnowym Defro Duo Uni


thepablo

Rekomendowane odpowiedzi

yogi440 co powiesz na moje ustawienia pieca? co bys w nich zmienil?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. Tak czytam sobie te wszystkie wypowiedzi i stwierdziłem że z moim piecem coś jest nie tak a mianowicie jak piec jest w podtrzymaniu i spadnie mi temperatura na piecu o dwa stopnie od zadanej czyli z 60 na 58 to włączy się piec żeby utrzymać temperaturę i wtedy zamiast podnieść temperaturę to spadnie ona jeszcze o jakieś 10 stopni i dopiero zaczyna rosnąć. Dodam ze wtedy zadne pompy nie pracują wiec zastanawia mnie gdzie ucieka to ciepło. Może ktoś ma jakiś pomysł. Dodam jeszcze że to nowa instalacja wyposażona w trzy pompy, zawór trójdrożny na zasilaniu kaloryferów , zawór termostatyczny na zasilaniu podłogówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pale jakimś polskim węglem za 9 stówek nie wiem z jakiej kopalni ale ładnie się pali s ustawienia to mam takie jakie sugierowali tu koledzy na forum czyli podawanie 7s

 

przerwa podawania 50

 

wentylator 20

 

praca podtrzymania 15

 

przerwa podtrz 30 min

no i oczywiście przez ten spadek długo dochodzi piec i odbija sie to na ilości spalania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zajrzyj do pieca jak przechodzi w stan pracy.Ile jest wegla na rynience .Czy jest on mocno cofniety do rury czy piec ma  z czego wystartowac.Moze wystarczy troszke sie podtrzymaniem pobawic A popiol jak wyglada ladnie sie wypala wszystko??

 

WALEK  a jesli u ciebie wszystko jest ok to po co cos zmieniac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zajrzę do pieca to jest odpowiednia ilość grochu żeby wystartować a co do spalania to trochę mi sie spieki robią

A zajrzyj do pieca jak przechodzi w stan pracy.Ile jest wegla na rynience .Czy jest on mocno cofniety do rury czy piec ma  z czego wystartowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BALZAK i jak myślisz jaka może być przyczyna tych moich problemów?

post-56961-0-50891500-1393346769_thumb.jpg

post-56961-0-57378300-1393347095_thumb.jpg

post-56961-0-73174500-1393347143_thumb.jpg

Tak wygląda moja instalacja( na ostatnim zdjęciu to jeszcze było bez podłączenia podłogówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tej pogodzie idealny popiol ciezko uzyskac.z mocno kalorycznego wegla.Ja juz przestalem sie tym, przejmowac.Wazne ze  malo popiolu i zuzycie niewielkie.Zeby tylko niedopalkow nie bylo.A tak mysle co by tu  bylo przyczyna ze tak mocno temp spada przy wyl pompach nic nie wydumalem.Moze BALZAC sie odezwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yogi dzis zobaczyłem jak po dobie palenia na 5/50 i powiem Ci ze duzo lepiej to wyglada, teraz zmienilem na 5/55 i nadmuch 28 i bede obserwował.

Yogi powiedz jeszcze czy tez masz tem. podajnika ok 40 st i czy płomien masz taki nie duzy "roztrzepany"??

Panowie jeszcze mam pytanie jeśli bym chciał mieszać eko z miałem to w jakim kierunku zmieniac ustawienia?

A co do problemu brodnica77 to myśle ze może być walnięty sterownik i tem. bardzo spada po spadku o 2 st od zadanej. Potem jak mówisz rośnie te 10 st do zadanej w 10 min. Wydaje mi sie ze jak by cieplo gdzies uciekalo to tem by rosła dużo dłuzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BALZAK i jak myślisz jaka może być przyczyna tych moich problemów?

 

 

Pierwsza sprawa to powinieneś kupić otuline i te wszystkie rury ocieplić, bo to bedzie też przynosić duze straty, a druga sprawa jak wygląda wentylacja w kotłowni może kociołek zasyssa duzo zimnego powietrza i pcha w kociołek, jak masz przesłonę na wentylatorze ustawioną??? i sprawdz czy klapka odcina kanał powietrzny jak wentylator nie chodzi, oraz czy przy jakiś przeciągach sie nie otwiera

 

 

Ochrony powrotu widzę brak. a to jest nowy dom??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrobel21 temperatura mi rosnie nie 10min. jak piszesz tylko z jakieś pół godziny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak czytam sobie te wszystkie wypowiedzi i stwierdziłem że z moim piecem coś jest nie tak a mianowicie jak piec jest w podtrzymaniu i spadnie mi temperatura na piecu o dwa stopnie od zadanej czyli z 60 na 58 to włączy się piec żeby utrzymać temperaturę i wtedy zamiast podnieść temperaturę to spadnie ona jeszcze o jakieś 10 stopni i dopiero zaczyna rosnąć.

 

Dodam ze wtedy zadne pompy nie pracują

 

Witam,

Piszę odpowiedź, bo widzę, że Cię to bardzo nurtuje.

W zasadzie tylko cytuję pogrubioną odpowiedź, którą zawarłeś w swoim pytaniu.

 

Jeśli żadne pompy wtedy nie pracują to musi tak być a nie inaczej.

Dziwne tu jest tylko to, że pompy nie pracują w tym czasie, jakieś nowatorskie podejście do tematu ogrzewania.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa to powinieneś kupić otuline i te wszystkie rury ocieplić, bo to bedzie też przynosić duze straty, a druga sprawa jak wygląda wentylacja w kotłowni może kociołek zasyssa duzo zimnego powietrza i pcha w kociołek, jak masz przesłonę na wentylatorze ustawioną??? i sprawdz czy klapka odcina kanał powietrzny jak wentylator nie chodzi, oraz czy przy jakiś przeciągach sie nie otwiera

 

 

Ochrony powrotu widzę brak. a to jest nowy dom??

Co do wentylacji to mam przejście do z kotłowni do garażu gdzie nie ma jeszcze drzwi ale z garażu nie korzystam  wiec nie ma tam żadnych przewiewów, przesłonę na wentylatorze mam otwartą na jakieś 2-3cm, klapka podczas podtrzymania zamknięta na maxa i nie otwiera się bo nie mam przeciągów , jest to nowy dom jeszcze w trakcie wykończania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Piszę odpowiedź, bo widzę, że Cię to bardzo nurtuje.

W zasadzie tylko cytuję pogrubioną odpowiedź, którą zawarłeś w swoim pytaniu.

 

Jeśli żadne pompy wtedy nie pracują to musi tak być a nie inaczej.

Dziwne tu jest tylko to, że pompy nie pracują w tym czasie, jakieś nowatorskie podejście do tematu ogrzewania.

 

Pozdrawiam.

Nie wiem czemu piszesz że nowatorskie podejście do tematu ogrzewania, pompa ogrzewania bojlera nie chodzi bo jeszcze nie korzystam z wody, pompa od grzania kaloryferów też nie pracuje bo temperatura w domu jest wyższa niż zadana więc sterownik ją wyłączył, a pompa od podłogówki to większość czasu to pracuje ale jak osiągnie na powrocie zadana temperaturę to się pompa wyłączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu piszesz że nowatorskie podejście do tematu ogrzewania, pompa ogrzewania bojlera nie chodzi bo jeszcze nie korzystam z wody, pompa od grzania kaloryferów też nie pracuje bo temperatura w domu jest wyższa niż zadana więc sterownik ją wyłączył, a pompa od podłogówki to większość czasu to pracuje ale jak osiągnie na powrocie zadana temperaturę to się pompa wyłączy.

Nowatorskie to by było gdyby ZAWSZE w czasie podtrzymanie kotła wszystkie pompy były wyłączone (a tak wynika z Twojego wcześniejszego postu).

No ale skoro pompy pracują kiedy im potrzeba, to już nowatorskie nie jest. W konsekwencji widać, że wprowadziłeś nas trochę w błąd, bo pogrubione przeze mnie Twoje zdanie nie jest zawsze prawdziwe.

 

Choć nie siedzę przy tym kotle, to myślę, że sytuacja wychładzania kotła następuje właśnie wtedy gdy wszystkie pompy nie pracują a potem jedna z nich nagle zaczyna działać. W takiej sytuacji to już jak pisałem wcześniej, musi być taki efekt jak opisałeś i nie ma w tym nic niezwykłego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem nikogo wprowadzić w błąd, po prostu szukam jakiegoś rozwiązania bo spalanie w tych warunkach około 30kg grochu na dobę to kosmos, bo jak trochę posiedziałem przy piecu to podczas pracy pomp to piec bardzo długo dochodził do zadanej a temperatura potrafiła mi spaść z zadanej jaką miałem 56stopni do 38stopni, teraz ustawiłem zadaną na 60stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pompy się zatrzymują, to niestety trzeba się liczyć z takimi efektami ubocznymi.

Na ilość spalonego paliwa nie ma to wpływu, raczej bardzo marginalny i to nie wiadomo w którą stronę (ja myślę, że przez to spala mniej).

 

Jak myślisz, że za dużo pali to trzeba tego szukać gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zadam być może głupie pytanie. Nie chce mi się szukać ale ktoś pisał, że jego znajomy ma kociołek jak większość z nas z tym „nieszczęsnym” rusztem wodnym. Ale zamiast rynny ma zwykłą retortę i wnętrze kociołka nie zarasta tak sadzą. Powiedzcie mi czy można zamontować do naszego kociołka taką właśnie retortę ? Ktoś się orientuje czy Defro sprzedaje same palniki? A może dobry byłby palnik Witkowskiego – widziałem takie na Allegro. Może wtedy uniknie się tej pierońskiej sadzy. Ale koszty tego cuda też nie są małe  - 1600zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BRODNICA

TO ze  spada tak duzo to normalne .U mnie jak rano wlaczy sie pompa od podlogowki to spada nawet do 49 z zadanej 60 czy 65.Jesli jeszcze w tym czasie wlaczy sie pompa od cwu piec bedzie sobie chodzil ponad godzine nie dobijajac od zadanej dopoki pokojowka pompy nie odlaczy.Poprostu  w tym czasie takie jest zapotrzebowanie i tyle.Ale gdy pompy odpoczywaja nie powinien az tyle spadac.A moze masz bardzo duzy ciag kominowy i ci wywiewa cieplo.Moze przymknij czopuch bo  z tego co piszesz to w kotlowni reszte rzeczy masz ok

 

WROBEL

Temp rury okolo 40 st Ale czasami i 45 a w trakcie pracy spada do 36 37 wiec masz dobrze.Plomien niewielki roztrzepany.A jesli chodzi o mieszanki nigdy ich nie stosowalem A ustawienia niewielkimi korektami juz sobie dopiescisz.Ja juz teraz ewentuyalnie podtrzymanie troche zmieniam.Reszta zostaje bez zmian

KRZYSIEK BUSKO

Kiedys juz przerabialismy tutaj ten temat.Jeden z uzytkownikikow dzwonil do defro.I niby mozna wymienic rynne  na retorte zwykla Ale nie wiem jaki jest tego koszt i co moze zostac starego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latem czeka mnie wymiana pieca u mamy.Jako ze nie jest coraz mlodsza namawiam ja na piec  z podajnikiem .Napewno bedzie to DEFRO.Chodzi o jak najwieksza bezobslugowosc.Czyli palnik rynnowy i ruszt wodny odpadaja.Stawiam na DEFRO KOMFORT EKO.Jakies inne propozycje??Dom 25 letni 180-200 m2.Pietro okna plastiki parter jeszcze drewniane Mury raczej cieple robione w starej technologni ale  3warstwowe Grzejniki instalacja zostanie stara  wymieniony zostanie tylko piec ze  wzgledu na koszty.Jak myslicie 15 KW wystarczy ?? CWU jest ogrzewane gazem wiec zostaje tylko ogrzanie domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję wbrew przysłowiu nie być "po szkodzie głupim" i zrobić "na pewno nie będzie to Defro".

Przecież ta firma wpuściła ludzi na minę "palnik rynnowy i ruszt wodny odpadają".

To jasno uczy, że są niegodni zaufania.

Może wypadałoby się czasem czegoś w życiu nauczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niech teraz powymieniaja nam te nieszczesne palniki rynnowe na retorty i po krzyku, czyz nie mam racji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.