Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Palić W Kotle Z Palnikiem Rynnowym Defro Duo Uni


thepablo

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj rozmawiałem z wujkiem ma piec DEFRO retorte i ruszt wyjmowany nie wodny i też czyści raz w tyg go z sadzy więc wynika że ta czynność przy rynnie czy retorcie to i tak czyścić trzeba raz w tyg i tak a nawet częściej wtedy piec mnie spali naszego paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby ten opał gdzie będę kupował wuja sobie chwali i nie ma z nim problemu nawet kupił zimą w tym roku i nie narzekał 840zł tona i chyba się zdecyduje na ten piecyk co go oglądałem wywalczyłem bardzo duży upust na nim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez Ci zbyt wiele nt. opału nie powiem bo sam mam kocioł z rynna pierwszy sezon wiec jak narazie podoba mi sie to, jest wygoda w porównaniu z kafowymi piecami i kuchnia weglowa, do tego udalo mi sie znalezc sklad gdzie ekogroszek jest po 650zl wiec nawet taniej niz wegiel grubszej frakcji. Mam ruszt wodny, jak dla mnie ma on swoje plusy i minusy, juz nawet kombinowalem ze spalaniem drewna z odłaczona wtyczką podajnika aby tylko dmuchawa sterowala tym procesem, wszystko super ale co trzy-cztery godziny trzeba dochodzic i dorzucac drewna no i nagar jest niemilosierny. Moze spróbuje spalac tez grubszy wegiel w taki sposob jesienia gdy mrozow nie ma a przepalac juz trzeba, musze tylko dokupic jakis ruszt zeliwny do kominka coby wegiel nie przelatywal przez rury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego rynne ustawisz tak samo jak retorte tylko kwestia czteropaka piwa usiasc w kotlowni i napewno ja sobie ustawisz.Ja teraz pale tylko na ciepla wode. N a ustawieniach zimowych bardzo przeciagal mi temp z 45 do nawet 75 .Ale stopniowo z,mniejszalem czas pracy w podtrzymaniu i wentylator az w koncu jest ok.CZyli metoda prob i bledow i jak juz raz sobie kociolek dobrze ustawisz masz swiety spokoj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego rynne ustawisz tak samo jak retorte tylko kwestia czteropaka piwa usiasc w kotlowni i napewno ja sobie ustawisz.Ja teraz pale tylko na ciepla wode. N a ustawieniach zimowych bardzo przeciagal mi temp z 45 do nawet 75 .Ale stopniowo z,mniejszalem czas pracy w podtrzymaniu i wentylator az w koncu jest ok.CZyli metoda prob i bledow i jak juz raz sobie kociolek dobrze ustawisz masz swiety spokoj.

 

45 - 75 st ? rury podajnika czy co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 DO 75 tyle przeciagalo mi temp zadana na zamknietym zaworze 4 drogowym i ogrzewaniu tylko cwu .Ale po drobnych korektach piec juz zachowuje sie normalnie.A temp rury na dzien dzisiejszy roznie raz 37 39 czasami 41 43 ale sie tym nie lamie.COS kolo weekendu zasypie do pelna podajnik na na ciepla wode i po dwoch tygodniach jak wroce z pracy zamelduje o efektach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

,,,, może wiesz jak rozpalić zapalarką eko groszek

 

Maniek130 trochę jaśnień, bo nic nie rozumiem.

 

Z Twoich relacji wynika, że hydraulik zainkasował gotóweczkę i czmychnął nie dokończywszy swego dzieła.

Bo uważam, że ten hydraulik powinien poinstruować przyszłego użytkownika o obsłudze manualnej swojego dzieła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj jestem troszkę zakręcony hehe tu masz racje zamontował i uciekł nie wytłumaczył mi nic powiedział że i tak będe do niego dzwonił a ja nie mam bladego pojęcia o paleniu w piecu całe życie wychowany w bloku Tylko powiedzial że nie potrafi tego sterownika obsługiwać Mam zapalarkę i nie wiem jak nią rozpalić w piecu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,, Tylko powiedzial że nie potrafi tego sterownika obsługiwać Mam zapalarkę i nie wiem jak nią rozpalić w piecu

 

Maniek130 dziś jest duże Święto Katolickie, więc proszę Cię odpuść, bo możesz zgrzeszysz. Niech hydraulik w spokoju dożyje dnia jutrzejszego.

Jutro możesz zrobić z nim "co chcesz" a grzechy Twe zapewne będą oczyszczone.

 

Tą zapalarką nie rozpalisz ognia w kotle, no chyba, że będziesz palił peletem.

Ale peletem nie będziesz palił w tym kotle, bo zapewne w tym kotle nie da się palić peletem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nie dzwonię do niego tylko spotkałem się po procesji można w tym kotle palić peletem Pisałem do serwisu czy da się zapalarką zapalić ekogroszek i nie odpisali wiec pewnie sami nie wiedzą co mają i jak obsługiwać niby jest zapalarka do eko groszku i pelet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,, Pisałem do serwisu czy da się zapalarką zapalić ekogroszek i nie odpisali wiec pewnie sami nie wiedzą co mają i jak obsługiwać niby jest zapalarka do eko groszku i pelet

 

Kurcze Maniek130 nie chcę Cię dołować, ale odpowiem dlaczego nie odpisali na Twojego maila.

Po prostu jak przeczytali o co pytasz, to dostali zapewne histerii śmiechu i już później nie mieli sił na to, by Ci odpisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej mam takie pytanie powiedz mi taką sprawe, teraz kociołek pracuje na grzanie samej wody, i kurde straszni mi dymi palenisko jak otwieram drzwiczki do wydobywa sie dym, można jakoś to ograniczyć??? I co zaobserwowałem ze troche smoły na scianki sie odkłada.

 

ustawienia

Przerwa podtrzymania 27min

Praca w podtrzymaniu 20s

wentylator:

czas pracy 20s

przerwa 18min

 

Ekogroszek jakiś najtańszy jak znalazłem pochodzenie rosja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.