Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Palić W Kotle Z Palnikiem Rynnowym Defro Duo Uni


thepablo

Rekomendowane odpowiedzi

mi próby spalania miału też nie zaciekawie wyszły, ale jeszcze zrobie podejscie wysusze dobrze miał i spróbuje, ale to chyba bliżej wiosny

ja próby prowadzę już ponad miesiąc i tez rewelacji nie ma, miału idzie mi tyle samo co groszku, jedynie co to trochę więcej mam popiołu i sadzy, ale cena przebija to wszystko 380 zl miał ,720 ekogroszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozpalanie trwa 21 min

 

Stan podtrzymania( Nadzoru ) trwa 20 min

 

Proszę bardzo o pomoc doświadczonych użytkowników o wskazanie gdzie popełniam błąd, co zmienić w ustawieniach, mam nadzieje ze przejrzyście opisałem wszystko.

Witam,

Kolego, daj spokój, bo się zamęczysz.

Na to nie należy zwracać większej uwagi, bo głównie zależy od instalacji oraz zapotrzebowania budynku a nie kotła.

W kotle to ma się spalać paliwo na odpowiedni popiół oraz temp. spalin w czopuchu na 150C. I tyle.

 

Jak chcesz skrócić czas rozpalania i wydłużyć podtrzymania, to jest bardzo proste - zakręć połowę grzejników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie koledzy ze defro zaleca tem. powrotu 55 stopni, w mojej dtr-ce do kotła 25kW DDuni mam jasno i wyraźnie napisane ze min. temperatura powrotu to 45 stopni, u mnie spokojnie taka temperatura utrzymuje się przy zasilaniu 60 stopni,dodam ze nie mam zaworu 3d ani 4d

 

 

 

Kolego nie przejmuj się, mój piec spala 40 kg na dobę a ogrzewam 120m2 nieocieplonego domu z lat 70, co prawda pale kiepskim miałem o kaloryczności jakieś 22kJ :)

 

TEZ NA TO ZWROCILEM UWAGE. W KARCIE GWARANCYJNEJ JEST 45 ST ALE NA MOIM I KILKU FORUMOWICZOW KOTLE JEST NAKLEJKA MIN TEMP ZAsILANIA 65 I MINIMALNA TEMP POWROTU 55. POWIEM SZCZERZE CIEZKO JEST UZYSKAC TE 55 NA POWROCIE.A mam zadana 70 st.Vernal pisal ze pomoze pompka na malym obiegu ale narazie zostalo tak jak jest.

 

A spalanie groszku jak narazie ok 20 kg .Jak na czeski 2o -22 KJ chyba dalej nie jest zle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie postanowiłem sprawdzić jak będzie zachowywał się na rynnie "tańszy" groszek z kamiennego więc zakupiłem w pobliskim markecie

 

w promocyjnej cenie 10 woreczków 32.1 / 20-22 KJ od firmy TaniOpał. Jedni chwalą inni ganią więc chciałem sam zobaczyć. Na worku oczywiście

 

piszą cuda a w praktyce to jakaś masakra. 10% to brunatny do tego w worku jest gnój. Palić się to nie chce i ubywa w zastraszającym tempie( 10

 

worków 25 kg na tydzień) gdzie nazwijmy to normalnego węgla ubywało 4 worki . Nigdy więcej wynalazków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Forumowicze.

Ponawiam pytanie postawione kilkanascie postów wcześniej.

 

Mam pytanie odnośnie niedopalania ekogroszku.( pospiekany i pozlepiany popiół )

 

Piec Fefro Duo Uni 25kw

Ustawienia

Czas pracy 10s co 68s

nadmuch 35%- przysłona zasunięta na jakieś 70%

podtrzymanie: czas podawania 10s co 40 minut

wentylator w podtrzymaniu 10s co 15 minut

Problem polega na niedopalaniu ekogroszku - ogólnie wydaje mi się, że za dużo zostaje popiołu.

Co zmienić w ustawieniu aby poprawić spalanie i zmniejszenie ilości niedopalonego ekogroszku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Wydaje mi się, że mój piecyk spala o wiele za dużo niż powinien. Piec to Defro Agro Uni 25 KW, do ogrzania około 140 m2. Budynek ocieplony, nowe okna i sam budynek w 50% nowy. Układ CO + podłogówka.

 

Moje ustawienia:

 

 

Temp. 54 C

Czas podawania 12s

Czas między podawaniem 52 s

Obr. Dmuchawy 30%

Histereza 5

 

O czasach na podtrzymaniu nie wspominam, bo rzadko kiedy utrzymuję temperature 54-49 przez dlużej niż 11 minut co również jest problemem.

 

Pompa od podłogówki wyłacza się przy 40 stopniach, a włącza przy 38 (stała histereza 2 stopnie).

 

W budynku około 22.5 stopni, dzisiaj przykręciłem grzejniki ale spala mi średnio około 40-45 kg. Zdażyło się nawet 50 kg.

 

Ogień nie cofa się na palnik, a opał (według mnie) dopala się nawet dobrze.

 

Panowie, w czym problem? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też spalanie wzrosło . Dom 210 m2 z lat 70 w połowie ocieplony.

 

Teraz piecyk wciąga ponad worek 25 kg ale mniej niz 30 kg.

 

Lece na zaworze 3 drożnym więc troszke moge zredukować temp idocą na grzejniki.

 

W nastepnym sezonie grzewczym zakładam zawór 4 drożny z siłownikiem i sterownikiem TECH ST-431 z pogodówką .

 

Mam nadzieje że po założeniu takiej automatyki zaoszczedze pale kilo na dobe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Wydaje mi się, że mój piecyk spala o wiele za dużo niż powinien. Piec to Defro Agro Uni 25 KW, do ogrzania około 140 m2. Budynek ocieplony, nowe okna i sam budynek w 50% nowy. Układ CO + podłogówka.

 

Moje ustawienia:

 

 

Temp. 54 C

Czas podawania 12s

Czas między podawaniem 52 s

Obr. Dmuchawy 30%

Histereza 5

 

O czasach na podtrzymaniu nie wspominam, bo rzadko kiedy utrzymuję temperature 54-49 przez dlużej niż 11 minut co również jest problemem.

 

Pompa od podłogówki wyłacza się przy 40 stopniach, a włącza przy 38 (stała histereza 2 stopnie).

 

W budynku około 22.5 stopni, dzisiaj przykręciłem grzejniki ale spala mi średnio około 40-45 kg. Zdażyło się nawet 50 kg.

 

Ogień nie cofa się na palnik, a opał (według mnie) dopala się nawet dobrze.

 

Panowie, w czym problem? Proszę o pomoc.

 

Jaki masz eko groszek ? Ile płaciłeś za tonę ? w jakim okresie kupowany ? Gdzie kupowany - w castodramacie czy w składzie opału ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Groszek kupowany za ponad 800 zł/tona. Workowany, kupowany w 4 różnych składach opału (po 2,3 worki na próbę) więc testowałem różne. Kupowałem w ubiegłym tygodniu ale myślę, że jest w porządku.

 

Zmieniłem ustawienia.

 

Temp. zadana 53 stopnie i histereza 2 stopnie. Wiem, że powinno być minimalnie 55 ale to tylko przejściowo.

Wentylator 35%

Temperatura rośnie do 53, wskakuje na 54 i spada do 51 po czym czasami rośnie od 51, a czasami zdarzy mu się spaść do 50 stopni.

 

Na chwilę obecną wodę podgrzewa około 8 minut i tyle samo pracuje w podtrzymaniu. Panowie, co robię źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Wydaje mi się, że mój piecyk spala o wiele za dużo niż powinien. Piec to Defro Agro Uni 25 KW, do ogrzania około 140 m2. Budynek ocieplony, nowe okna i sam budynek w 50% nowy. Układ CO + podłogówka.

 

Moje ustawienia:

 

 

Temp. 54 C

Czas podawania 12s

Czas między podawaniem 52 s

Obr. Dmuchawy 30%

Histereza 5

 

O czasach na podtrzymaniu nie wspominam, bo rzadko kiedy utrzymuję temperature 54-49 przez dlużej niż 11 minut co również jest problemem.

 

Pompa od podłogówki wyłacza się przy 40 stopniach, a włącza przy 38 (stała histereza 2 stopnie).

 

W budynku około 22.5 stopni, dzisiaj przykręciłem grzejniki ale spala mi średnio około 40-45 kg. Zdażyło się nawet 50 kg.

 

Ogień nie cofa się na palnik, a opał (według mnie) dopala się nawet dobrze.

 

Panowie, w czym problem? Proszę o pomoc.

 

A powiedz mi duzo masz tej podlogowki? Ja mam 60 metrow i jak sie rano nagrzewa piec naprawde musi dobrze rymbac zeby ja nagrzac. Druga sprawa masz zawor 4 lub 3 drozny? Jesli nie woda powrotna z podlogowki strasznie ci wychlodzi kociol i bedzie on musial wiecej pracowac zeby sie dogrzac.

 

8 minut to nie jest zly wynik.Ale w podtrzymaniu 8 to naprawde niedlugo.

A masz regulator pokojowy? BO jesli tak to mozna ustawic fajna opcje cyklu pompy co.Jak juz ci sie nagrzeje dom sterownik co jakis czas pusci cieplo zeby sie inastalacja nie wychladzala.W tym podpowiadal mi LUCK I MC KENZI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi odkąd nadeszły wieksze mrozy spala jakies 28 kg na dobe :( Jak na zaworze go przytne,żeby kocioł dłużej w podtrzymaniu stał to go pokojówka wyssa w momencie jak temp w domu spada. Może przez to,że przy obecnych temp mam na kotle jedynie albo aż 60stC Ile wy macie ?? No i groszek oczywiście najtańszy z marketu,jakoze pierwsza zima i nie było czasu szukać to tego wypale do końca i juz zaczynam szukać czegos porządniejszego.

Co do kolegi pare postów wyżej to 12 praca i 52 przerwa przy średniej klasy groszku to troszke za dłua przerwa...kocioł dłuzej bedzie dochodził.Ważny aspekt jak koledzy radzą jest zawór d3/4d no i jeszcze jak masz regulator pokojowy to juz w ogóle malina-pod warunkiem,że się to wszystko zgra.Ja nadal testuje i kombinuje jak tu pogodzic regulator pokojowy,do tego cykl pompy żeby podmieszało coś i jeszcze w podtrzymaniu aby nie stał ani za długo ani za krótko..no i najlepsze..ilośc groszku którą mu podamy i co ile czasu aby popiołek był piękny.U mnie jeszcze chałupa sie dogrzewa i mam dużo miejsc gdzie ucieka mi ciepło.Góre mam dobrze docieploną ale skosy jeszcze nie sa w stelażach ani w płytach.No i podbitki nie mam więc tym jednym ciągiem ucieka i jednoczesnie wpada mi zimno a to bardzo duża strata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucke jak ja bym miał takie spalanie jak ty to bym sie cieszył.

 

U mnie stary dom 210 m2 w połowie ocieplony i moja rynienka wciąga teraz ok. 40 kg

 

Piec dochodzi do zadanej w 8-10 min ale podtrzymanie trwa zaledwie 15 min. Szybko sie wychładza.

 

Zawor 3 drozny musialem przestawic na połowe zeby grzejniki były gorące inaczej w domu temp spadała ponizej 20 stopni.

 

Na piecu mam ustawione 60 stopni. jak ustwilem 70 to b.dlugo dochodzil do zadanej.

 

Czasy zmienilem na :

 

Podawanie 15 s. przerwa 45 s.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używasz regulatora pokojowego?? Wtedy sporo tobie zaoszczedzi opału, Ja u sibie korzystam z regulatora pokojowego plus zawór mieszający i głowice termostatyczne na grzejnikach, oczywiście w pomieszczeniu gdzie jest regulator głowica odkręcona na maxa, i spalanie póki co jeszcze poniżej 20kg na dobie, teraz troche mrozy przybrały to zobacze ile sie podniesie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam po cichu sobie mysle i wmawiam przy okazji,że to spalanie u mnie spadnie.Pierwsza zima,pierwsze ocieplenie w postaci styropianu na scianach no i brak podbitki,brak płytowania u góry więc ciepło ma któredu uciekac na wymiane z zimnem te sama drogą. Mysle nadal,że jest to kwestia regulacji po dobrym wygrzaniu domu , z czasem może byc tylko lepiej.. :) Aaa no i drzwi do wiatrołapu nie mam więc jak się otwiera drzwi do domu to zimno wpada prosto do salonu gdzie stoi regulator pok. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lucke spadnie napewno u mnie w pierwszą zimę też jakoś tak sporo wychodziło jak paliłem grochem, i ja budowę domu zaczełem w marcu zeszłego roku a w grudniu w tym samym roku zamieszkałem, wieć duzo było tej wilgoci technologicznej, i w tym roku juz widze poprawę w zużyciu, wiec i tobie spadnie napewno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam reg.pokojowego.

 

Posiadam sam zawor 3 drozny ktory musze recznie przestawiac co zmiane temp. na zewnatrz.

 

Do tego na parterze ktory nie jest ocieplony jest 8 grzejnikow duzych zeliwnych wiec od cholery wody do pogrzania.

 

U was regulator podlaczony jest pod piec czy pod pompe C.O ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulator ja mam podłączony pod piec, i działa na zasadzie ze wyłącza pompę C.O. Ja też mam zawór trójdrożny ręczny i praktycznie mam go ustawionego na 2,5-3, teraz przestawiłem na 2 bo jednak mróz większy. Ale są też plusy grzejników jak ci sie nagrzeją to długa sie wychaładzają a przy blaszanych to trwa bardzo szybko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam tak.Regulator pokojowy plus zawor 4 drogowy plus dobrze ustawiony cykl pompy co i jest super.W dzien mam ustawione 22 st na pokojowce .W nocy troszke mniej.Rano jak juz salon sie nagrzeje do tych 22 st , to reszte dnia piec i chodzi juz tylko w trybie cyklu pompy co. Dodam ze mam troche nieszczelne okna .Nie moge sie doprosic firmy montujacej o ich regulacjeWiec troche ciepla przez nie ucieka.Mysle ze jak beda wyregulowane bedzie jeszcze lepiej.Poprostu czuc ze od nich ciagnie zimno.Dom mam dobrze zaizolowany.Styropian 15 cm lambda 0,31 GRAFITOWY.W salonie caly dzien utrzymuje sie te 22 st nawet troszke rosnie.Wiec jesli macie pokojowke i dobrze dobierzecie ten cykl wydaje mi sie ze bedzie to najbardziej ekonomiczne rozwiazanie.W srode zasypalem pelny podajnik.Jak sie wegiel skonczy ,dosypie znowu do pelna i napisze jak wyszlo spalanie bo tak na oko ile z podajnika ubylo to ciezko policzyc.

 

A LUCK jak nie masz dzwi do wiatrolapu to naprawde ciepelko ucieka.Mam podobnie ze jak otworze drzwi zewnetrzne i nie zamkne od wiatrolapu zimne powietrze wpada na regulator pokojowy i odrazu temp na nim spada troszke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sezon jakos przemecze .

 

W nastepnym zakladam zawor 4 drozny z silownikiem elektrycznym ktory bedzie obracal i zmienial ustawienia.

 

Dwa czujniki :

jeden do temp. wychodzacej na grzejniki

drugi do temp. powrotu

 

 

Do tego sterownik Tech St-431 ktory bedzie pilnowal temp. na grzejniki i temp.powrotu.

 

Czujnik pogodowy i pokojowy .

 

Ile czasu piec dochodzi wam do temp.zadanej po dluzszym postoju jak pokojowka da sygnal o dogrzaniu ? Wtedy najwiecej jest chlodnej wody w instalacji po ostudzeniu gdyz byla dluzsza przerwa ?

 

Taki sterownik pokojowy mierzy temp. i jak spadnie to zwiera styki na przekazniku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak spadnie ci temp w domu sterownik wlacza pompy co.Ja mam silownik o ktorym piszesz. Fajna sprawa Pilnuje temp idacej na grzejniki i jednoczesnie zabezpiecza powrot Jak juz sobie go dobrze ustawisz masz spokoj.Fakt troszke to zajmuje.Trzeba ustawic minimalne otwarcie, min temp powrotu,min skok jednostkowy.

 

A jesli chodzi o rozpalenie kiedy pokojowka da sygnal powiem ci ze dosyc dlugo.Nie che cie wprowaqdzac w blad bo dokladnie nie mierzylem ale piec mocno sie wtedy wychladza.Z zadanej 70 potrafi zejsc do 58.Gdzie normalnie przy pracy na cyklu pompy co spada do 67 68 st Histeryze mam ustawiona na 2 stopnie .POdlogowki mam jakies ok 65 70 m2 wiec jest co dogrzac jak sie wychlodzi Dzisiaj zmienilem czasy podtrzymania bo zauwazylem ze mam za slabe.Teraz na rynience bedzie zostawalo wiecej groszku do startu wiec mysle ze bedzie szybciej dochodzil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.