Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Z której kopalni kupić węgiel (oprócz ekogroszku)


AdamMa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość witek1234

Berthold, to są dwa pieski.

Wojtku, bezproblemowego spalania życzę.

Na mojego Ziemowita również mam papierek o pochodzeniu. Wracamy do normalności.

 

 

 

Edytowane przez witek1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Berti, ale za którym, krótko czy długowłosym, bo tam są dwa :)

Dzięki Witku. Wczoraj przepaliłem 7kg w piecyku (tyle tam wchodzi) i naprawdę widać, że to nie ten Piast co kiedyś. Jest wyraźnie kaloryczniejszy, sam węgiel twardszy podczas spalania, nie rozwarstwia się tak jak Sobieski. Nie ma spiekalności, wypalony do zera. Popiół taki brązowawy, capucino, parę płytek - 0,6kg, czyli wagowo ok.8,5%

Warunek, musi to być Ruch Bieruń, a nie Ruch Ziemowit, bo ten drugi jest słabszy - paliłem groszkiem 20-40mm (taki niby orzech II), który jest tylko na Ziemowicie i jest różnica. PGG podaje teraz zakres kaloryczności Bierunia od 25 do 28Mj/kg czego nigdy wcześniej nie było i czuć że jest mocny. Ziemowit do 26Mj/kg.

Jestem bardzo zadowolony z samego spalania i z tego, że 70% to fajny, grubszy orzech, reszta granulacja orzecha II , praktycznie bez groszku i miału, ale to jest zaleta przesiewanego węgla.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, wojtekkowal napisał:

No to co, 5 ton w piwnicy. Węgiel piękny, przesiany, bez miału. Charakterystyczny dla Piasta złoty nalot - na zdjęciach tak tego nie widać, ale jest wyraźnie widoczny na żywo. Worki po 20kg, trochę poręczniejsze od 25-cio kilogramowych....

A mają sklep internetowy lub allegro?

Edytowane przez marcin
Skróciłem cytat. Proszę o rozsądne cytowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maronka, jest tu cytowanie selektywne. Możesz zacytować tylko część tekstu, bez całego postu ze zdjęciami na pół strony. Zobacz jak to wygląda.

Wracając do pytania. Tak, mają sklep internetowy, ale tak jak wyżej napisał Oldek dość drogi. Pisaliśmy o tym o co pytasz już wcześniej. 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki tak jakoś na szybko,znalazłem ten sklep,strasznie drogi

http://thmh.pl/produkt/orzech-workowany-klasa-1-piekary-1000kg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad stówę na pewno kosztuje wysyłka kurierem. Pewnie od 120 do 150zł. To daje jednak ciągle kwotę poniżej tysiąca, więc nie wiem skąd taka cena?

Może nie bardzo chcą się bawić w wysyłki - prawa konsumenta, możliwość zwrotu, stąd tak zaporowa cena.

Ja dałem nawet mniej, bo przy tej ilości z naliczonym rabatem tona workowanego wyszła mnie dokładnie  3980zł:5=796zł.

Na kopalni tona Piasta luzem 639zł, partnerzy PGG mają pewnie jakieś rabaty, więc swoje i tak zarobili.

EDIT: wszedłem teraz na stronę PGG i orzech Piast jest już po 651zł, a wczoraj był po 639zł. Sośnica poszła z 615zł na 627zł. Czyli mamy pierwsze podwyżki panowie.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba wezmę ten ,wesoła orz. 1,podobno już z transportem,bo swoim wiozą,lub mała dopłata,i w workach 10kg ,dla mnie jeszcze wygodniejszych,bo tyle wrzucam na dzień ,taki nie mroźny,podobno biorą prosto z kopalni

http://sklep.brodatrans.pl/?product=orzech-i

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wojtekkowal napisał:

prawa konsumenta, możliwość zwrotu, stąd tak zaporowa cena.

To tak nie wygląda przy węglu,że mamy możliwość zwrotu-owszem mamy,ale za przesyłkę My płacimy.

2 godziny temu, maronka napisał:

Ja chyba wezmę ten ,wesoła

To też wcale nie tanio,ale tragedii nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jamjestcichy napisał:

To też wcale nie tanio,ale tragedii nie ma.

Maronka, zadzwoniłbym jeszcze, czy jest to na pewno tak jak piszą gruby  orzech I 40-80mm, czy jednak drobniejszy orzech II 25-50mm. Orzech I to jest mniej więcej coś takiego, jak ten mój Piast na zdjęciu, dolna granica to 40mm, jest wizualnie równiejszy w przeciwieństwie do typowego orzecha 25-80mm

Zapytaj też, czy dostaniesz na fakturze adnotację węgiel orzech I KWK Wesoła. Od razu odpowiem Ci, że nie dostaniesz, bo to jest mieszanka i to wcale nie z ruskiem.

No chyba, że się mylę. Na przykład podobna duża firma z Wieszowej miesza w ten sposób mocniejsze węgle takie jak Jankowice i Marcel z Janiną i Sobieskim robiąc niezły "orzech firmowy".

Ta firma z Zabrza, w której miałem brać Piasta, chrzci go prawdopodobnie Halembą, która jest drobniejsza, ale na bank była domieszka w granicach 25-30% tańszego, mocniejszego węgla. Paradoksalnie ten ochrzczony Piast z Zabrza miał mniej popiołu od czystego i był mocnieszy, ale był drobniejszy i pozostawiał niedopalony koks. W innej sytuacji powiedziałbym, że świetny węgiel, tyle że taką mieszankę to ja sobie sam mogę robić w piwnicy w zależności od pogody mając jeszcze około 2 ton bardzo mocnej Sośnicy.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wojtekkowal napisał:

EDIT: wszedłem teraz na stronę PGG i orzech Piast jest już po 651zł, a wczoraj był po 639zł. Sośnica poszła z 615zł na 627zł. Czyli mamy pierwsze podwyżki panowie.

Drożeje bo w portach tanieje :) https://bit.ly/2Kv7nhK

a dlaczego tak jest, https://bit.ly/2XrQb0p

tylko nie wiem czy napisałem to zgodnie z ostatnimi wytycznymi admina.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, nie jest tak do końca, bo od ponad roku ceny węgla w PGG nie uległy żadnej zmianie, a wręcz potem spadły. Jest to sprawdzona wiadomość, bo wziąłem chyba w kwietniu 2018 roku 8 ton Sośnicy i cena pozostała bez zmian przez całą zimę 639zł na kopalni, a dwa miesiące temu spadła do 615zł. Aktualnie 627zł, co i tak jest ceną niższą niż rok temu.

Dałem przykład Sośnicy, ale wyglądało to proporcjnalnie podobnie na wszystkich kopalniach PGG.

To co podałeś to trochę takie nic nie wnoszące  o blablabla, którym wszyscy wiemy od dawna. Trochę nie rozumiem związku "drożenia u Nas" w związku z tanieniem "w portach", ale może to kiedyś będziesz okazję bliżej wyjaśnić. Póki co jest i tak taniej niż rok temu, a do wczoraj było sporo taniej. Dotyczy to też Tauronu, gdzie również ceny poszły w górę - orzech Sobieski o 10 zł na tonie z 590 do 600zł, co i tak jest taniej niż rok temu. Żeby nie być gołosłownym, posty sprzed roku:

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/8043-z-której-kopalni-kupić-węgiel/page/30/?tab=comments#comment-372618

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/8043-z-której-kopalni-kupić-węgiel/page/29/?tab=comments#comment-372210

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wojtekkowal napisał:

Póki co jest i tak taniej niż rok temu, a do wczoraj było sporo taniej

Wojtu ja rozumiem,że cena na kopalni po części wpływa na cenę na składzie,ale takie ceny i obniżki względem poprzedniego roku to chyba tylko u Was-co nie dziwi.

My,którzy zaopatrujemy się po przez sklepy internetowe czy pobliskie składy doświadczamy jedynie wzrostu ceny węgla.

Przecież w necie to taki czech dobija już do 8 stówek.Nawet patrząc na thmh i ich silesie-w zeszłym roku 850zł a teraz chyba 970zł.

Fakt,że trzeba odliczyć workowanie i koszt przesyłki,ale w zeszłym roku też trzeba było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wojtekkowal napisał:

Maronka, zadzwoniłbym jeszcze

Dzwoniłem już kilka razy i gość zarzeka się że jak ma być wesoła to będzie ,ale przy zamówieniu wspomnę o papierze,a jak będzie lipa będziem szukać dalej ,a jak dalej lipa to wrócę do luzu na składzie u mnie w gs-ie ,zawsze był ok,ale polubiłem worki i to te 10 kg więc zobaczymy czy brodatrans czy jakoś tak ,spełni moje oczekiwania,u nich jest fajnie bo mogę zamówić dzielność tony np,1,3-1,5 itp a mi to pasuje bo spalam drewno z węglem i 2 tony to za dużo a jedna za mało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
47 minut temu, Jamjestcichy napisał:

Panowie,sprawdziłby ktoś jaka widnieje cena brutto tego węgla?

Obojętnie który,napisz tylko nazwę i cenę brutto.

Wyjaśnię o co chodzi jak ktoś się odezwie :)

https://www.wegiel24.info

Większość z nich po 740zł idzie ale to bez kosztów wysyłki , tak mniej więcej się kształtują ceny na Śląsku i tuż obok ja mieszkam ok 50km dalej i juz kilka zł wiecej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Juzef napisał:

Ale wiecie, że Wesoła ostatnio w spiekalność wyższą poszła?

Ale też pewnie przez to dłużej trzyma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.