Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prosze O Sprawdzenie Schematu Co + Cwu


Trollu

Rekomendowane odpowiedzi

Ok nazewnictwo może się różnić ale generalnie zasada się zgadza. Jeżeli bojler idzie grawitacyjnie to pobiera energię z pieca systematycznie - co skutkuje że kocioł pracuje częściej niż faktycznie potrzeba.

Jeżeli jest pompa to załącza się dokładnie wtedy kiedy czujnik da sygnał o spadku temperatury na bojlerze.

Może teraz mniej namieszałem. Hi ale u nas faktycznie używamy że bojler wychładza piec (tak myślę że to pozostałość po starych piecach grawitacyjnych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darioxx dzieki za wskazówki termometry zamontuje sobie na wysciu zasialnia grzejnikow za zaworek 4d oraz na powrocie do pieca zebym wiedzial jaka jest roznica miedzy zasilaniem a powrotem

Co do sterownika to chyba nie mam mozliwosci sterowania bojlerem - pompa musialaby chodzic caly czas na np 1 co wydaje sie strata ciepla i pradu bo mnie przez caly dzien w domu nie ma i narazie mieszkam tylko z kobitą.

Wydaje mnie sie ze bojler 100L powinien sie ogrzac grawitacyjnie, z reszta jezeli nie wydoli to zawsze potem bede mogl przeciać w kazdej chwili plastik wstawic dwa srubunki i podlaczyc pompe - mysle ze srubuje grawitacyjnie.

Co do grzenikow to powiem tak 3/5 zrobione jest w miedzi ok 20 mm a wszszystko przy piecu oraz powroty zrobione sa PP 25 mm.

Zrobie tak jak radzicie wyjde z pieca z 2'' na 1'' kawalek do gory i trojnik, w lewo zasilanie na zawor 4d itp a do ory polece dalej 1'' i dam kolejny trojnik z odejsciem na bojler, oczywiscie dam odpowietrznik i zawor klapowy, dalej polece do gory do zbiornika wyronawczego.

 

tym bardziej mysle ze jak bede mial zawor 4 d to zamierzam palic w kotle na 65-70 stopni ale zobaczymy co w praktyce bedzie. narazie mam problem z "fukaniem" kotła oby palenie na wyzsza temp cos pomoglo.

Wiec podsumowujac palac na 65-70 stopni powino nagrzac bojler ktory znajduje sie max 1.5m od kotla (wisi nad nim na prawej scianie)

Jutro sprawdze czy sterownik ma wyjscie na sterowanie pompy do bojlera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobie tak jak radzicie wyjde z pieca z 2'' na 1'' kawalek do gory i trojnik, w lewo zasilanie na zawor 4d

Jaki dajesz ten zawór 4D (rozmiar)?

Wnioskuję, że nie większy niż 1".

Możesz mieć problemy z grawitacyjnym obwodem kotłowym.

Tyle sie ostatnio Vlad opisał na ten temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki dajesz ten zawór 4D (rozmiar)?

Wnioskuję, że nie większy niż 1".

Możesz mieć problemy z grawitacyjnym obwodem kotłowym.

Tyle sie ostatnio Vlad opisał na ten temat...

nie bardzo kumam o jakim grawitacyjnym obwodzie gadka?.grawitacyjny ten obwód się robi dopiero jak się na maxa zamknie 4d a nie po to się go tam wstawia ,jeśli jest jakieś podmieszanie wody to w obu obwodach pompa pracuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze raz. Po co ci ten zawor klapowy? Takie zawory czyli zwrotne daje się jak są np dwie pompy.

Co do twojej grawitacji to będzie problem przy tej pompie. Jezeli będzie chodziła pompa a bedzie za wejsciem do bojlera to grawitacja wg mnie nie ma szans (pompa wyciągnie wszystko z pieca i tyle )

 

Jeżeli ma być pompa i ma chodzić to olej grawitacje. Daj bojler za pompą i za zaworem 4d i niech chodzi na niskim parametrze. jezeli bedziesz potrzebowac cieplejszej wody (np wieczorem) to zejdz do kotlowni i podnieś temp na godzine.

 

Na koniec jeszcze raz. Kup dwie pompy (na bojler jakas tania) sprawdz sterownik ( jezeli nie ma sterowania pompa to kup jakis sterownik do bojlera - szczerze nigdy nie szukalem ale ostatecznie ktos na forum pewnie zrobi) w najgorszym razie zrob pompe na wlacz wylacz i tyle.

 

I na koniec nie dziaduj za 150zl zrob instalacje tak jak ma wygladac po ludzku

Daj 2 pompy albo jedna i zasilanie z niej wszystkiego. Wg mnie nie polaczysz ogrzewania z pompa z grawitacyjnym zeby chodzilo rowno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.