Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Kompakt


bubu64

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów, właśnie się zarejestrowałem :P :P :P

Zamówiłem niedawno kocioł Defro Kompakt i oczekuję na realizację zamówienia.

W związku z tym - mam pytanie.

Czy ktoś z Was użytkuje już ten kociołek, a jeśli tak, to jak się sprawuje?

Do wyboru tego kotła skłonił mnie wymiennik ciepła w systemie pionowych płomieniówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego.

Nikt mnie nie zachęcał do wyboru tego kotła.

Poszukiwałem kotła z wymiennikiem ciepła w systemie pionowych płomieniówek, bo wydaje mi się, że taki wymiennik przy retorcie jest bardziej wydajny niż np. poziome półki na których szybko zbiera się pył, a przez to spada sprawność wymiennika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to kocioł z początków produkcji Defro, archaiczny sterownik, pionowe odprowadzenie spalin (trudne czyszczenie, na ostatnim języku szybko skoroduje). Za podobną cenę można kupić na przykład Ogniwo Eko (6600 zł) ze sterownikiem adaptacyjnym. Cofnąłeś się 4 lata wstecz i nie sądzę, żeby niska cena to zrekompensowała. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Ty kolego wiesz o czym piszesz, bo ja za bardzo ciebie nie rozumiem.

Co to znaczy "pionowe odprowadzenie spalin" bo ja patrzę na Defro i nic takiego nie widzę.

Ponadto porównałem sobie budowę obu kociołków i wyraźnie widzę, że konstrukcją to one za mocno się nie różnią, a nawet Defro wydaje się lepszy bo ma dodatkowo płomieniówkę.

Co do sterownika to widzę, że sporo kotłów innych producentów też ma ST37 firmy Tech.

Chyba bazujesz na przestarzałych informacjach.

Dla pewności podaję linki do stron gdzie są predstwione przekroje obu kotłów.

Pozdrawiam

 

http://www.ogniwobiecz.com.pl/eko.html

oraz

http://www.fuego.pl/1629_DEFRO_KOMPAKT_15_kW.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, że jest to mój jubileuszowy post ;) napiszę tylko, że trudno porównać st-37 z e-coal, a między tymi konstrukcjami postawić znak równości. Brucer + sterownik adaptacyjny to prawdopodobnie najlepsze rozwiązanie na ten moment (stawiam go przed palnikiem rynnowym). Dobrze sprawdza się też duet Brucer + Ecomax 800. Szanuję jednak Twoja decyzję i życzę zadowolenia z wyboru kotła. Dla mnie EOT. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek nie osioł i czasem zdanie zmienia.

Zrezygnowałem z Defro Kompakt i zamówiłem Defro Eko Plus.

Kompakt ma jedną wadę- wymiennik ciepła jest za blisko retorty.

Poczytałem sobie o tym na stronie"zawijan wodpres".Jest tam fajnie opisana zależność pomiędzy budową wymiennika a jakością spalania.

Zamówiłem Eko Plus bo jest prawie taki, jaki tam polecają.

Umowa ratalna podpisana i nie mogę zmienić producenta.Ale Defro Eko Plus z obrotową retortą mi pasuje.

Dzięki, że zmusiłeś mnie do poszperania.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.