Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja


dawid443

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie mam prośbę potrzebuje kilka opini specjalistów bo ja z mężem sie nie znamy a więc :

zrobione zostało c.o dla nowego domku w którym mam zamieszkać po powrocie z emigracji

jeszcze dokładnie nie wiem kiedy czy za 2-lata czy może za trocszkę dłużej :angry: sprawa jest taka że trzeba posprawdzać rury (plastik) czy nie ma żadnych przecieków a póżniej zalać podłogę czy mogę po kilku dniach działania wyłączyć i co powiecmy tydzień teściu by napalił i jak w zimę a może sprawdzić szczelność i spóścić wodę ale ktoś odradzał dodam że to piec 25kw firmy *** z podajnikiem zawór 4 drożny 250l bojler niby wszystko nowej generacji z komputerkami i chyba z trzema pompkami proszę o pomoc co mam robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Jestem instalatorem i jak ktos nie ma jeszcze zamiaru mieszkac w najblizszym sezonie grzewczym iogrzewac budynku to instalacje sprawdzam powietrzem albo zalewam plynem niezamarzajacym(ogrzewanie)Instalacje wody urzytkowej to lepiej sprawdzic wpompowujac do niej powietrze To w skrocie tyle Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odp.przeczytałam pańskiego posta i popatrzałam na płyny i żeby napełnić instalacją płyn woda 50/50

to wychodzi bardzo drogo może lepiej już tym powietrzem ale szczerz mówiąc to chciałabym się troche nacieszyć

jak to wszystko działa w końcu piniądze wydane na kanalizację wodę i c.o nie były dla mnie małe pozdrawiam i czekam jeszcze na jakieś ciekawe posty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Pamiętam kiedyś był już taki temat poruszany na forum, instalatorzy nie doradzali sprawdzania powietrzem, ze względu na inną rozszerzalność cieczy i gazu, w skrócie mówiąc na powietrzu będzie ok, na płynie możę być zonk. Moim zdaniem dobrze byłoby zalać,sprawdzić, po czym opróżnić instalacje(fachowiec sobie poradzi). Zostawić spokojnie na zimę. Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posłuchaj po prostu zalej instalacje wodą niech teściu palii ile mu pasuje a potem trzeba zrobić tak:

1 spuść wodę

2 odkręć wszystkie powroty na grzejnikach (ewentualnie przy piecu jak się da)

3 w najwyższym punkcje na zasilaniu podłącz sprężarkę może być mała (od odkurzacza)

4 zobaczysz ile wody wyleci, ponieważ instalacje w plastiku nie da się położyć ze spadkiem są pagórki i doliny . i to jest cały pic sprawdzenia C.O.

 

jestem instalatorem i robię tak od lat, powodzenia na emigracji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.