Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Podłogówką.


JaCo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem. Zamontowałem w domu rozdzielacz do podłogówki z pompką firmy prandelli. I POdłogówka wcale nie chce grzać nie przepuszcza do siebie ciepłej wody ...

 

Nie ma to jak precyzja pytania: "Zrobiłem podłogówke i nie grzeje. Dlaczego?"

 

Może jakiś schemat?

Może opis?

Co tam pozakładałeś?

 

Nie dziw się, że nikt ci nie odpowiada jeśli trzeba wyciągać z ciebie podstawowe informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeanalizuj dokładnie w jaki sposób w tym mieszaczu następuje podmieszanie i następnie popraw swoją wypowiedź obecnie wprowadzasz w błąd.

 

Kapilara od dolnego zaworu musi być przytwierdzona do górnej belki rozdzielacza. Na zdjęciu jej tam nie widać. Dodatkowo tego typu mieszacz wymaga by montowano go już za pompą od CO. Zainstalowana na nim pompa zapewne HALM wymusza jedyne obieg w pętlach ogrzewania podłogowego. Poprzez dolny zawór z kapilarą dopuszczana jest ciepła woda. W dolnej belce powrotnej następuje zmieszanie ciepłej wody z CO z zimną wodą z podłogówki i następnie poprzez pompę kierowana na górną belkę gdzie właśnie następuje pomiar temperatury poprzez kapilarę. Jak za zimna to zawór dopuści ciepłej wody z CO do odpowiedniego poziomu. Górnym zaworem reguluje się prędkość przepływu przez mieszacz. Nie może być on całkowicie otwarty, ponieważ woda zamiast być kierowana na pętle podłogowe wróci do instalacji CO. Nie może być także za mocno zamknięty, ponieważ nie będzie pobierana ciepła woda z instalacji CO. Wpierw sugeruję ustawić właściwe przepływy na pętlach wykorzystując rotametry. Następnie przy odkręconym na max dolnym zaworze z kapilarą ustawiamy max temperaturę poprzez regulację górnym zaworem. Na koniec na dolnym zaworze ustawiamy taką temp. jaka nas zadowala.

 

Osobiście jestem zwolennikiem mieszaczy do podłogówki jak na poniższym zdjęciu. Regulacja ogranicza się do minimum i nie wymaga instalacji za pompą CO. Można bezpośrednio z jej pominięciem podłączyć np do kotła lub wymiennika.

post-2387-1283715026_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-4018-1283755279_thumb.pngWitam , tu masz ładne zdjęcie narysuj gdzie podłączyłeś zasilanie a gdzie powrót z kotła . I coś napewno poradzimy , tak jak już kolega powiedział trzeba wyregulować , jeśli chodzi o kapilare to jest ona na pewno prawidłowo zamontowana nie widać jej bo jest wewnątrz belki co sprawia że jest lepiej badana temperatura i pseudo fachowcy nie muszą się zastanawiać gdzie ją umieścić . I jeszcze jedno firma Prandelli ma bardzo dobrą kadrę doradców którzy w razie jakich kolwiek problemów służą radą więc można bez problemu zadzwonić , Jak widać na zdjęciu jest bląd zawór na dolnej belce jest odwrotnie zamontowany (strzałka na zaworze ) , do dolnej belki podpinamy zasilanie a do górnej powrót .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, Mam problem z tym samym rozdzielaczem. Podłączenie zasilania i powrotu jest identyczne jak u JaCo. 2 obwody ( tuż za zaworem z kapilarą) nie grzeją. Reszta wydaje się pracować poprawnie. Próbowałem odpowietrzać obwody i wydają się OK.

 

Proszę o radę i dziękuję

 

 

 

 

post-4018-1283755279_thumb.pngWitam , tu masz ładne zdjęcie narysuj gdzie podłączyłeś zasilanie a gdzie powrót z kotła . I coś napewno poradzimy , tak jak już kolega powiedział trzeba wyregulować , jeśli chodzi o kapilare to jest ona na pewno prawidłowo zamontowana nie widać jej bo jest wewnątrz belki co sprawia że jest lepiej badana temperatura i pseudo fachowcy nie muszą się zastanawiać gdzie ją umieścić . I jeszcze jedno firma Prandelli ma bardzo dobrą kadrę doradców którzy w razie jakich kolwiek problemów służą radą więc można bez problemu zadzwonić , Jak widać na zdjęciu jest bląd zawór na dolnej belce jest odwrotnie zamontowany (strzałka na zaworze ) , do dolnej belki podpinamy zasilanie a do górnej powrót .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie nie odwracać zasilania z powrotem . JaCO miał z tego co widac źle założony zawór na dolnej belce (na zasilaniu z pieca) - widać to po strzałce na zaworze, i tylko odwrócenie jedynie zaworu mu pomogło.

 

teraz widze że to zdjęcie tomkab a nie JaCo z tym złym zaworem .... . Czyli pomogło odkęcenie zaworu i nastawa wstępna.Ale napewno nie odwraca sie zasilania z powrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam ten sam rozdzielacz i mam do was pytanie za co odpowiada górny zawór na wyjściu. Czy ma on być odkręcony na maksa czy lepiej będzie jeśli go trochę skręcę. Czy jeżeli ma 35-37 stopni na rozdzielaczu tak przynajmniej wskazuje mi termometr przy rozdzielaczu to jest to dobra temperatura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste.Górny zawór reguluje ilość- odpływ (powrót) wody do pieca i automatycznie ile wody po wymieszaniu wleci do podłogówki. temp. którą masz to temp. napewno po nagrzaniu przez piec wody. w czasie gdy piec nie jest aktywny temp. wynosi u mnie ok26-27C gdy grzeje 40-41. Pod tym kapturkiem na zaworze masz kólko z wgłebieniem i cyframi ?jesli tak to według instrukcji nastawa wstępna wygląda tak : (porzez włożenie płaskiego śrubokręta w tą szczelinę)zakręć do oporu te kółko i odkęć w drugą stronę o jeden obrót. Wsjo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.