Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dodatkowe Zasilanie Dla Cwu


wlr

Rekomendowane odpowiedzi

post-18333-1280240650_thumb.jpgpost-18333-1280240650_thumb.jpgWitam Szanownych

Jestem tutaj nowy więc proszę o wyrozumiałość :-)

Czy ktoś potrafi doradzić mi w takim temacie ? :

Postanowiłem dogrzewać wodę w sezonie grzewczym z istalacji CO pieca na paliwo stałe. Piec jest z automatyką, stała temperatura ok 50 stopni.(na piecu) zabezpieczony wężownicą schładzającą.

Na zasileniu i powrocie instalacji wstawiłem juz trójniki, obieg jest wymuszony pompą i generalnie pozostaje już tylko kwestia podpięcia sie do zasilenia i powrotu na wężownicy w zasobniku. (oryginalnie jest to obieg do pieca gazowego który wyłacznie podgrzewa teraz CWU).

Tutaj jednak zastanowiłem się - czy w przypadku jesli stała temperatura w ukladzie CO będzie się utrzymywać nie dojdzie do przegrzaniam wody w zasobniku ?

A jesli jest takie ryzyko to czy można to zabezpieczyć jakiś zaworem z termostatem ?

Z góry dziękuję za każdą podpowiedź.

 

Zalączam schemat , generalnie załozenie mam takie ze jeśli piec na paliwo stałe nie pracuje, czyli nie chodzi pompa i wtedy cały obieg podgrzewania CWU idzie przez piec gazowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli czujnik c.w.u dla kotła gazowego znajduje się na bojlerze to nie włączy się bez spadku temperatury. Zaś jeśli na kotle na paliwo stałe będzie temperatura do 50 st. C to i temperatura c.w.u. będzie na takim poziomie. Do prawidłowej pracy potrzeba jednak trochę armatury m.in. zaworów zwrotnych aby woda przy pracy jednego urządzenia nie płynęła wstecznie. Przy dużym spadku temperatury c.w.u. może zajść przypadek w którym będzie pracował kocioł na paliwo stałe oraz gazowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję

 

Czy poza zaworami zwrotnymi (rozumiem ze na zasilaniu pieca gazowego i pieca na paliwo stałe osobno przed wejściem do wężownicy) jest jeszcze cos potrzebne ? Myślałem o jakimś zaworze z termostatem. Czyli dopiero wzrost temperatury na piecu na paliwo stałe powodowałby jego otwarcie.

Są takie wynalazki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kocioł gazowy ma czujnik na zbiorniku to nic nie trzeba montować (sterownik). Należy tylko ustawić niższą temperaturę załączania kotła gazowego, np. kocioł gazowy załączenie 45 wyłączenie 47. Przy ustalonej temperaturze na kotle 50 st. C. Dopiero spadek temperatury na zbiorniku c.w.u do temp. 45 stopni uruchomi kocioł gazowy, wspomoże kocioł na paliwo stałe do temperatury 47 stopni i nastąpi jego wyłączenie. W przypadku wygaszenia kotła na paliwo stałe tak samo , spadek temperatury do 45 stopni spowoduje włączenie kotła gazowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.