Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Naczynko Gubi Wode


tomus800

Rekomendowane odpowiedzi

witam co mogę zrobic w takiej instalacji gdyż ucieka mi woda przez naczynko gdy piec sie nagrzeje do 50 stopni z powrotu naczynka leci woda po całym dniu palenia zbiornik jest pusty a najwyższy punkt grzewczy jest zapowietrzony, naczynko jest 1m wyżej niż najwyższe

urządzenie grzewcze (grzejnik drabinkowy) naczynko jest 3m wyżej niż pompa która na pierwszym biegu podnosi do 2,7m ?????????? czy to oznacza że jest za nisko naczynko???

post-12617-1267984602_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam co mogę zrobic w takiej instalacji gdyż ucieka mi woda przez naczynko gdy piec sie nagrzeje do 50 stopni z powrotu naczynka leci woda po całym dniu palenia zbiornik jest pusty a najwyższy punkt grzewczy jest zapowietrzony, naczynko jest 1m wyżej niż najwyższe

urządzenie grzewcze (grzejnik drabinkowy) naczynko jest 3m wyżej niż pompa która na pierwszym biegu podnosi do 2,7m ?????????? czy to oznacza że jest za nisko naczynko???

 

 

 

  1. Jezeli jest możliwość to naczynko dac wyżej
  2. Pompe dac na zasilaniu i naczynko wpiac przed pompa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest cytat z normy Polska Norma PN-91 / B-02431

Ogrzewnictwo i ciepłownictwo

Zabezpieczenie instalacji ogrzewań wodnych systemu otwartego

Wymagania

2.5.4 Umieszczenie naczynia wzbiorczego. Naczynie wzbiorcze powinno być umieszczone na takiej wysokości

aby podczas pracy instalacji w żadnym punkcie jej obiegów wodnych nie nastąpiła przerwa w przepływie wody,

oraz tak, aby istniała możliwość odpowietrzenia instalacji zgodnie z PN-91/B02420. Wysokość położenia naczynia

wzbiorczego H w metrach określona jest przy rozdziale górnym – od najwyższego punktu obiegu wody

do dna naczynia wzbiorczego (rys.3). Wysokość H, w [m], powinna wynosić:

a) w instalacjach ogrzewań wodnych grawitacyjnych, oraz pompowych z pompami obiegowymi zamontowanymi

na zasilaniu H0,3[m]

:mellow: w instalacjach ogrzewań wodnych pompowych z pompami obiegowymi o wysokości podnoszenia Hp [m]

zamontowanymi na powrocie

H>0,7 Hp

Naczynie wzbiorcze powinno być umieszczone nad źródłem ciepła przy pionowym prowadzeniu rur bezpieczeństwa.

Jeżeli warunek ten nie może być spełniony np. ze względów budowlanych, długość L rzutu na płaszczyznę

poziomą nie powinna być większa niż 40 m. Jeżeli długość L>10a gdzie a jest długością pionowego odcinka

rur bezpieczeństwa między kotłem lub wymiennikiem ciepła i pierwszym jej załamaniem jej wewnętrzną

średnicę należy powiększyć o jedną średnicę w stosunku do wartości podanej w tablicy 2. Wymiary H, L i a –

wg rys. 3

Punkt b wskazówka przyczyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za odp. wydaje mi się ze wszystkie normy są zachowane myślę że powinien byc minimalnie wyżej lecz to nie jest możliwe no chyba że na dach to domek parterowy myślałem ze jest jakiś sposób by coś zaradzic ale dziękuje za zainteresowanie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz - naczynie ma kontakt z atmosferą przy samym naczyniu? Ze schematu wynika że nie. Jak nie ma to nic dziwnego - woda ucieka na takiej zasadzie jak się wino z beczki wylewa rurką czy jakoś tak.

 

Poza tym - po co pociągnąłeś drugą rurę na górę naczynia? To Ci nic nie pomoże. Ewentualnie jakby rura wchodząca od dołu była podłączona do POWROTU, a rura wchodząca od góry była podłączona do ZASILANIA. A tak to nie ma sensu. Tam gdzie jest rura u góry naczynia włożona nie powinno być niczego, po prostu dziura umożliwiająca kontakt z atmosferą. To właśnie zapobiegnie uciekaniu wody z naczynia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz - naczynie ma kontakt z atmosferą przy samym naczyniu? Ze schematu wynika że nie. Jak nie ma to nic dziwnego - woda ucieka na takiej zasadzie jak się wino z beczki wylewa rurką czy jakoś tak.

 

Oto własnie chodzi :mellow: - lewar sie robi - niedawno mieliśmy wielce zabawny spór na Forum o naczynie własnie. Kol Guitar zapodał takie fajne obrazki:post-8763-1267999918.jpgpost-8763-1268000001.jpg

i wnioski dośpiewaj sobie sam

 

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.