Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Logica Cichewicza, Ale Dlaczego?


benderag

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem na tym forum wystarczająco długo i nikomu nie muszę udowadniać że jestem wiarygodny. Zdjęcia zrobię jak będziesz czas

Więc coś ukrywasz i póki co dla mnie jesteś niewiarygodny i nie widzę powodu, dla którego miałbym Ci wierzyć, szczególnie w kontekście mitomańskich tekstów o adwokatach i "zrównaniu Cichewicza z ziemią", a jak się okazuje rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej:

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/15930-niedrozny-komin-–-jak-mozna-zamordowac-kociol-w-2-sezony-grzewcze/?p=175093

I tak samo inaczej może wyglądać rzeczywistość Twojego kotła. Na razie znamy ją tylko z Twoich opowieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem że kocił jest trzyletni mój skończył 5 latek i dla porównania mogę również wkleić kilka zdjęć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj PAJACU ja nie mam nic z CHT wspólnego - może to to że mam ich kocioł i kilka montowałem , ostatni 2 lata temu - wszystkie chodzą na zw 3-D 55C,  to jeszcze nie wiesz do kogo piszesz - raz do mnie , raz do kolegi  lysy1 - zdecyduj się 

poczytaj moje posty a potem głupoty pisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego mnie nazywasz pajacem :) skoro ja Do Ciebie nic nie mam :) jak widzisz mój post jest odpowiedzą na użytkownika ŁYSY  następnym razem jak nazwiesz kogoś pajacem to może się zastanów bo w tym momencie chyba trochę Ciebie poniosło

 

 

a swoją drogą niech administrator strony/ forum poprawi błędy bo skrypty nie działają i cytowanie nie działa jak należy w IE 11 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO LYSY1

 

 

ile Cichewicz płaci Tobie za pisanie ? rozliczacie się ryczałtowo ? czy na zasadach ogólnych ?

 

Może lepiej zajmij się dalej swoimi alarmami bo widzę że kotła na oczy nie wiedziałeś

 

Nic mi nie płaci, a szkoda. Natomiast pofatygowałem się w kierunku Twoich archiwalnych postów i znalazłem tam dużo ciekawych informacji, które mogą tłumaczyć to, co dzieje się z Twoim kotłem. Konkretnie chodzi o temperatury na jakich pracował i inne ciekawostki typu niesezonowane drewno (dmuchawa, niska temperatura), dokładnie o tym pisze wyżej kolega SONY23. Dlatego piszę, że chciałbym zobaczyć ten kocioł i zaczynam rozumieć, dlaczego nie jest to możliwe.

Nie traktuję też poważnie osób, które wpadają ze skrajności w skrajność. Jeszcze niedawno pisałeś, że masz Mercedesa wśród kotłów i że wręcz się w nim zakochałeś (tak pisałeś), a dziś bluzgi...

Mam nadzieję, że za miesiąc nie będzie kolejnego zwrotu akcji tak, jak z sarzykiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego mnie nazywasz pajacem :) skoro ja Do Ciebie nic nie mam :) jak widzisz mój post jest odpowiedzą na użytkownika ŁYSY  następnym razem jak nazwiesz kogoś pajacem to może się zastanów bo w tym momencie chyba trochę Ciebie poniosło

 

 

a swoją drogą niech administrator strony/ forum poprawi błędy bo skrypty nie działają i cytowanie nie działa jak należy w IE 11 :)

Początkowo post był napisany do mnie , więc odpowiedziałem ci jak należało- następny raz pomyśl zanim coś napiszesz i wyślesz , choć tym razem zmieniłeś posta, ale ja zostawiłem swojego 

Z resztą pewnie będzie usunięty  przez admina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mróz na dworze a na forum się gotuje ;) Tak na poważnie to teraz się cieszę że ominęła mnie przygoda z tym kociołkiem(dzięki temu forum).Jak oglądałem ten kociołek u sąsiada sprawiał wrażenie solidnego i poważnie zastanawiałem się nad zakupem jednak wymiarowo mi ne podchodził a nie chciałem popełnić błędu z przewymiarowaniem. Obecnie dwóch z moich sąsiadów pali w Logice 27 kw i każdy ma zasmolony kocioł na maxa także jak patrzę na swojego Heiztechnika i tam zero smoły piecyk czyściutki to jestem zadowolony z wyboru.Wiem że mój kociołek to najzwyklejszy górniaczek ale naprawdę daje radę.Pozdrawiam wszystkich użytkowników forum,odwalacie kawał dobrej roboty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak utyskujecie na produkty  CHT - Cichewicz.

 

A na łamach "Magazynu Instalatora", Pan Robert Cichewicz pisze :

 

,,,, Wielu producentów kotłów c.o. w naszym kraju, stara się podkreślić solidność swoich produktów poprzez grubość blach wymiennika spalin.

Z naszej perspektywy, po porównaniu wielu wag produktów wychodzą dość dziwne wnioski. Najcięższym kotłem stałopalnym z ręcznym załadunkiem paliwa jest Logica.

Model 17-20 kW wazy ok. 400 kg, co sprawia, że różnica w wadze do produktów konkurencji wynosi od 30 do 50%. Kociol Bio 25 kW waży z koszem 680 kg, gdzie konkurencja sprzedaje podobne modele z wagą 350-450 kg.

Warto, zatem kierując się doborem kotła c.o. spojrzeć na jego wagę, bowiem dzieląc cenę produktu przez wagę, można dojść do zaskakujących wniosków (markowe urządzenia wychodzą taniej za kg niż od lokalnego rzemieślnika).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Poczytałem posty,obejrzałem film odnośnie czyszczenia kotła i nie wiem dlaczego ma ten kocioł być lepszy od jakiegoś innego kotła np.z półkami poziomymi.

Tak z moich obserwacji wynika że wszystkie kotły z pionowymi kanałami są dla użytkowników spalającyh prawidłowo,lecz takich użytkowników jest zdecydowanie mniej.Większość kisi opał,do tego dmuchawy więc jak ma się to wszystko nie niszczyć.

Tak na mój gust kocioł zbyt skomplikowany w czyszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z kotła byłem zadowolony do momentu kiedy nie zaczął się rozpadać. Piszecie że to wina temperatur nieodpowiednich zaworów i wszystkie innego. Teraz wytłumaczcie mi bo może idiotą jestem: co temperatura ma do uszkodzonych rusztów, urywających się zawiasów które są na zewnątrz czy też urywających się wajch od rusztu. Co temperatura ma do sterownika który dwa razy mi się uszkodził i dwa razy musiałem go wymieniać za własną kasę. Po to mam wymiennik ciepła, po to mam zawór 4D który na zasilaniu i na powrocie ma taką samą temperaturę no i w końcu kiedy moja instalacja i innych użytkowników jest taka zepsuta i do dupy to jak to możliwe że fachowiec z Cichewicza  przyjeżdżając na kontrolę i zgarniając bodajże 150zł wydaje opinie że moja instalacja jest w porządku jak i temperatury i piec objęty jest w takim razie gwarancją. Kiedy natomiast zgłaszam błędy Cichewicz robi wszystko aby nie przyjechać i nie uznać reklamacji.

 

Powtórzę to jeszcze raz bo widzę że inni mają dalej klapki na oczach i pitolą regułki: Cichewicz dał ciała po całej linii i już nie chodzi o te kotły tylko o samo traktowanie klienta a raczej jego całkowite olewanie. Infolnia jak i cały serwis to jedna wielka bzdura i jeżeli uda się już dodzwonić na infolinie to gość opowiada bzdury że gnicie w dolnych częściach to rzecz naturalna bo piec  się poci i tam się robi wilgoć nie wspomnę już o idiotycznych pomysłach abym samodzielnie rozcinał blachę i czyścił piec od środka bo i tak nie mam już gwarancji bo 3 lata minęło.

 

Kończę rozmowę na temat Cichewicza i raczej nie zabiorę już głosu bo widzę że co niektórzy na tym forum to by życie oddali w imię Cichewicza chodź nie wiem dlaczego bo nie jestem jednym dudkiem, który dał się nadziać ale może mi to już powoli spływa bo buduje drugi dom i na pewno nie zawita tam piec na węgiel ale przykro mi jest zajebiście że wydając 4,7 tys za kocioł są takie problemy. Sam prowadzę działalność i doskonale wiem, że pewne wady wychodzą w praniu bo żaden producent nie jest w stanie do końca wyeliminować wszystkich błędów po to są właśnie użytkownicy i po to są serwisy i gwarancje żeby ich przyjmować. Jak kupiłem BMW to w ciągu 12 miesięcy wymienili mi 3 poważne elementy auta które pewnie kosztowały  majątek ale jak widać nie ma co porównywać BMW do CIchewicza.

 

Życzę powodzenia wszystkim użytkownikom przyszłych kotłów aby mieli jak najmniej problemów ijak najmniej pieców na literę C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze niedawno pisałeś, że masz Mercedesa wśród kotłów i że wręcz się w nim zakochałeś (tak pisałeś), a dziś bluzgi...

 

Jak widać kolega Miki sam sobie wykrakał to na co teraz płacze.

Mój brat blacharz mówi, że gorszych parchów i zardzewialców w autach >5letnich ze świecą szukać :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

    Słuchaj MałyMiki, wcale nie uważam, że Logica to świetny kocioł. W innym temacie wyraziłem też niezbyt pochlebną opinię o ich kolejnym wynalazku- Kumulatorze. Odniosłem się tylko do aspektu gnicia dna i wyczystek. To że w jakiś czas po rozpaleniu kotła temp. powrotu i zasilania są sobie prawie równe to fajnie. Ale prawie napewno przez czas gdy instalacja się rozgrzewa po rozpaleniu, powrót ma w najlepszym razie pewnie z 30- 40 st. C. Na grawitacji moze by i wystarczyło ale gdy pracują pompy i przepływ wody w instalacji jest duży na wymienniku bedzie kondensat, spłynie on po jego ściankach na dno i osłony otworów wyczystek i degradacja tych części będzie stopniowo następować. Jeżeli jeszcze będzie zalegał tam popiół i sadza to proces będzie następował jeszcze szybciej. Po pewnym czasie wszystko wysycha i wydaje się, że  jest OK.. Polecam szczerze każdemu zakupienie dobrej latarki i odkręcenie osłon wyczystek zaraz po odpaleniu kotła i obserwację tego co dzieje się na  chłodnym wymienniku. Myślę, że niejednemu uśmiech zniknie z twarzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kolega z wydziału ma kocioł tej firmy tylko z podajnikiem 4 rok i ma go ochotę wywalic na złom.Szczegółów nie znam ale mogę się dowiedziec.

Wszystko zależy od ludzi co te kotły robią za jaką pensję pracują  i na jakich warunkach.Z niewolnika nie będzie dobrego pracownika.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o to, czy to jest kocioł Cichewicza, czy też innej firmy i należy odróżnić pewne nachalne działania kryptoreklamowe, które trzeba ścigać, od mocnych zarzutów dotyczących produktu.

Jeżeli ktoś pisze, że to czy owo się urwało, kocioł gnije i tak dalej, to skoro powiedziało się A, to można powiedzieć B i dla uwiarygodnienia pstryknąć parę dowodowych fotek, lub nakręcić film.

Sam chętnie zobaczyłbym na własne oczy, w czym problem. Póki co, to na dwoje babka wróżyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.