Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Grzejniki Do Połowy Ciepłe


szkodniczek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem jakis czas temu hydraulik zrobił mi nową instalacje CO załączam rysunek (jak mi się uda) i chodzi o to że po jednej stronie mam dwa grzejniki jeden 10 a drugi 15 żeberkowe (aluminiowe) i śa one do połowy zimne i tera nie wiem czy mam jeszcze przykrecać pozostałe grzejniki czy może pompa zła (Grunfos 25/40) z płynna regulacją . Czy pompa powinna być na maksa ustawiona ??

 

Grzejniki mam 7 x 10 żeberek ,1 x5 żeberek ,1 x 15 żeberek.

Czekając na odpowiedz lub podpowiedz poczytam na forum

post-14697-1266930543_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie posiadam żadnych termostatów przy każdym grzejniku zwykły zawór pokretło na dole na imbus , rury aluplex 20 ' z (multyrama)

 

W domu ogólnie ciepło tylko łazienka pomieszczenie zielone jest nie dogrzane ma ono 12 metrów kwadaratowych i jest grzejnik drabinka i 15 zeberek ale nie do końca ciepłych no i łazienka ma dwie ściany zewnętrzne i sąsiaduje z pomieszczeniem nieogrzewanym 35 metrów kwadratowych

 

Mam wrażenie że to moje CO jest za bardzo "proste " zadnych głowic termostatycznych ani innych rzeczy poprostu : piec , pompa grzejniki i na końcu naczynie przelewowe a i baniak 80 l na ciepłą wode

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra termostaty założyc ale gdzie na grzejnikach zamiast zaworów którymi teraz kryzuje ??? i co ome mi dadzą ??? Ja się nie znam a w mojej okolicy to sami fachowcy " jeden mi podłączył baniak do ciepłej wody tak że zasilanie było na górze a ciepłą wode pobierało z dołu " brak słów ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rury aluplex 20.Piec , pompa grzejniki i na końcu naczynie przelewowe a i baniak 80 l na ciepłą wode

 

O ile dobrze rozumiem, naczynie wzbiorze jest podłączone PEX 20 i to jeszcze za zakrętami gdzieś na końcu instalacji ? Jeśli tak to wygaś kocioł i zrób to poprawnie bo takie podłączenie jest po prostu niebezpieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie było mnie parę dni ale nie traciłem czasu i regulowałem swoje ogrzewanie.

Wcześniej kryzowałem tylko grzejniki na tej lini na której mi nie grzały te dwa ale z kolegą przy piwku doszedłem do wniosku ze muszę przykręcić wszystkie grzejniki w całym domu(człowiek się uczy całe życie) i tak pomalutku grzejniki w korytarzu i łazience zaczęły sie nagrzewać ;-) ale wracająca do jednej z uwag nie czyściłem filtra przed pompą bo takiego nie mam . A po ostatniej wymianie pieca to mogę powiedzieć ze w końcu powrót do pieca nie odbiega od zasilania nie wiem może jest różnica w granicach 6-8 stopni . a ma inbusach jest wszystko po odkrecane na FULL .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie powinno się kryzować zwykłymi zaworami kulowymi (jeśli dobrze zrozumiałem, takowe masz założone na zasilaniu kazdego grzejnika) ponieważ kiedy są one w połowie zamknięte, taflen dostanie temperaturę, spęcznieje i kula uszkodzi powierzchnię uszczelnienia, grozi to uszkodzeniem zaworu i w często, w następstwie zalaniem !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.