Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy To Jest Duże Spalanie?


kseroks1

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie to chyba kwestia dyszy. Do tynku mam z 6mm i 8mm. Mam na myśli tynk akrylowy – strukturalny, potocznie „baranek”. Ten sam tynk stosuje się do nakładania ręcznie, ale wtedy trzeba go zacierać, a z pistoletu już nie. Kupiłem jesienią wiaderko tynku gotowego i wychodzi super ale podobno można też używać tradycyjny cementowo-wapiennego (ale to już chyba nie te czasy). Tak więc tynkuj sam – to Ci się ocieplanie zwróci dużo szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom 165 m2 użytkowej powierzchni plus 35m2 ogrzewany garaz, kotlownia spizarnia itp. Razem ok 200m2. Insatalacja wykonana pod niskotemperaturowe zrodlo ogrzewania, ale chodzi na piecu HEF U-Pellets (palnik retortowy z dodatkowym gornym nadmuchem) 25kW i pale w nim pelletem bo po groszku jest tyle syfu, ze dziękuję. Parter + część pietra (łazienka i pralnia) podłogówka - 110m2. Sypialnie i pokoje dzieci na gorze - kaloryfery ok 55m2. Zasobnik 300l. Tempareatura dół 23.5-24C, gora 22.5C, garaż i kotlownia 20C. Ocieplenie sicany: 20cm styropianu Platinum Plus, dach 35cm wełny Isover Super Mata. Generalnie dom ocieplany bardzo dobrze (niestety znalazłem kilka mostków na sciance kolankowej, i odczuwam to przy ogrzewaniu kaloryferowym). Okna prawie pasywne, duże. To jest moj pierwszy sezon, dlatego nie przestaje eksperymentować z instalacją, ale mam kilka wniosków, którymi chętnie sie na forum podzielę. Spalanie groszku przy -25C wychodziło ok 25kg (jeszcze wtedy piec i cala instalacja nie byla dobrze ustawiona). Jesli chodzi o pellet to jest to przepasc jakosciowa w czystosci kotlowni i ilosci popiolu. Pale tym juz prawie miesiac i jeszcze nie wybieralem popiolu no i spokojnie moge zasypac zasobnik i wrocic do kolacji bez szorowania rak:) Spalanie przy temparaturach ok -3C do -10C w nocy wychodzi 30kg przy (tak mi sie wydaje) niezlych ustawieniach instalacji. Zaznaczam ze dom byl budowany w 2009 roku i "nie przestal otwarty zimy" dlatego tez wydaje sie byc jeszcze nieco zawilgocony. Zobaczymy co przyniesie przyszly sezon. Moim zdaniem zuzycie jest spore, ale z obserwacji moich wynika ze przy piecach na paliwo stale jest pewne minimum zuzycia z uwagi na dużą bezwładność samego pieca (ok 100l wody).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mieszkam na parterze piętrowego budynku(na górze sąsiad), moje mieszkanie(80 m2) ociepliłem szarym 15cm styropianem (porównywalne do 19 cm zwykłego styropianu). okna 3 szyby z ramkami z pianką, podłoga 4cm białego styropianu, fundament 10cm, oraz wszędzie podwieszany sufit z 10 cm wełny o najlepszym współczynniku 0,035.

posiadam 2-funkcyjny kondensacyjny piec gazowy z pogodówką. instalacja miedż, grzejniki płytowe.

średnie spalanie gazu ziemnego w styczniu 7,5 m3/ doba. maksymalne w największe mrozy 9m3/doba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom 7 letni, powierzchnia 200m ocieplony 10cm styropianu ale są luki cieplne na poddaszu użytkowym które będą latem docieplane. Ogrzewanie zapewnia piec KMB 25kW zasilający ciepłą wodą grzejniki (brak podłogówki) Po dwóch sezonach mogę stwierdzić iż przy temperaturach od -2 do -8st jakbym nie ustawił pieca tak mi 40kg ekogroszku zjada na dobę. A przy -20st 50kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.