Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłogówka w piwnicy: czy to ma sens?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, przychodzę z pytaniem o ogrzewanie. Dom z końcówki lat 80 z częścią użytkową 102m2, do tego podniesiona piwnica i w bryle budynku garaż. Wykorzystuję obecnie część piwniczną po części jako biurową (praca zdalna) i zastanawiam się, jak to dobrze rozegrać przy okazji remontu, bo jest tam sporo chłodniej. Dom ogrzewany kotłem kondensacyjnym gazowym, z zewnątrz ocieplony styropianem 8cm.

 

Na dole dwa pomieszczenia, każde po około 10m2. Obecnie mają na ścianach wrzucone grzejniki 1320W. W obu jest na podłodze wylewka i gumoleum. Wpadło mi do głowy, aby przy okazji remontu wrzucić tam podłogówkę elektryczną: na podczerwień lub maty i panele winylowe, ale jak zobaczyłem opinie o kosztach takiego ogrzewania to mój zapał mocno spadł. Wygląda nieco na to, że to ma spory sens, ale raczej gdy mówimy o nowszych domach pasywnych.

 

Inna opcja to po prostu pianomat + na to wykładzina aby nieco zwiększyć komfort, a grzać dalej grzejnikami, ewentualnie można zawsze dogrzać małym grzejnikiem elektrycznym/olejowym gdyby zaszła potrzeba. Dodam, że dom ma PV na 3,3 kW na starych zasadach (będę chciał rozbudować) – chyba będę miał nadwyżki, ale póki co nie jestem jeszcze pewien, bo dopiero niedawno się wprowadziłem.

 

Jak sądzicie, czy warto robić tam faktycznie elektryczną podłogówkę, czy jednak olać i zostawić ogrzewanie gazowe? Na pewno są tam do zrobienia też pewne inne kwestie bo np. każde z pomieszczeń ma piwniczne/garażowe okno (~80x60cm) z tym, że starszego typu, jednoszybowe.. więc tu chyba zadziałam najpierw wymieniając je na coś konkretnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie muszę sprawdzić na ile to możliwe. Nie wiem ile ma obecną wylewka i co takiego jest pod nią, może uda mi się dobić do projektu technicznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.